Klaipėdos miesto poliklinika

Sveikatos centrų kūrimui - 122,5 milijono eurų

(30)

Lietuvoje vykdant pirminės sveikatos priežiūros sistemos reformą kuriami sveikatos centrai. Jiems bus skirta 122,5 mln. eurų ES investicijų.

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) pranešė, kad, siekiant palengvinti procesą, suteikti daugiau aiškumo, SAM patikslino sveikatos centrų paslaugų teikimo tvarkos aprašą, aiškiau išdėstydama sveikatos centrų steigimo procedūras, funkcinio bendradarbiavimo pavyzdinės sutarties nuostatų taikymą, sprendimų priėmimo tvarką.

Pasak ministerijos, atnaujinta tvarka padės užtikrinti glaudesnį gydymo įstaigų bendradarbiavimą ir lygiateisiškumą dalyvaujant sveikatos centro veikloje.

„Reaguodama į savivaldybių ir kitų subjektų užklausas ir siūlymus, ministerija tobulina teisinį reglamentavimą ir tikslina teisės aktų nuostatas, kad sveikatos centrų steigimo procesas būtų kuo aiškesnis ir sklandesnis“, - pranešime cituojama SAM vyriausioji specialistė Ramunė Andriušaitienė.

Anot jos, buvo detalizuotos sveikatos apsaugos ministro įsakymu patvirtinto aprašo nuostatos, susijusios su sveikatos centro steigimo procesu, taip pat patikslintos nuostatos dėl bendradarbiavimo sutarčių sudarymo su visuomenės sveikatos biurais ir privačiomis įstaigomis.

Pasak ministerijos, į sveikatos centrą jungtis gali pirminės sveikatos priežiūros centrai, poliklinikos, ambulatorijos, psichikos sveikatos centrai, šeimos gydytojų kabinetai, palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninės, ligoninės ir reabilitacijos centrai bei sanatorijos.

Funkciniame sveikatos centre, kuriame paslaugas teiks skirtingi juridiniai asmenys bendradarbiavimo sutarties pagrindu, nuo šiol galės dalyvauti ne tik savivaldybių pavaldumo ir privačios gydymo, visuomenės sveikatos priežiūros įstaigos, bet ir tos įstaigos, kurių savininkė arba viena iš savininkių yra valstybė, jeigu savivaldybės teritorijoje nebus savivaldybei pavaldžių ar privačių įstaigų, galinčių užtikrinti visą sveikatos centro paslaugų paketą.

Uostamiesčio Savivaldybė planuoja rekonstruoti Klaipėdos miesto poliklinikos (Taikos pr. 76) pastatą ir vienoje vietoje įkurti pirminės sveikatos priežiūros kompetencijų centrą.

Pasak Klaipėdos mero Arvydo Vaitkaus, atnaujintame pastate galės įsikurti visi Savivaldybės pirminės sveikatos priežiūros specialistai, dabar išsibarstę įvairiuose pastatuose miesto teritorijoje nuo Janonio gatvės į pietus.

„Čia norime padaryti kompetencijų centrą. Kaip būdavo anksčiau, kai atėjęs pas šeimos gydytoją iš karto gaudavai pagalbą vietoje“, - sakė A. Vaitkus.

Tačiau Klaipėdos liberalų sąjūdžio skyriaus pirmininkas Artur Truš išplatino pranešimą, kuriame neigiamai vertina Savivaldybės gydymo įstaigų perkėlimą į tą pačią 3-iąją polikliniką „po vienu stogu“.

„Esame įsitikinę, kad tokie su miesto bendruomene neišdiskutuoti ir skuboti sprendimai pablogins sveikatos priežiūros paslaugų kokybę Klaipėdos mieste. Planuojamas toks didelis įstaigų veiklos sujungimas pietinėje miesto dalyje sutrikdys gydytojų darbą bei sumažins sveikatos paslaugų prieinamumą klaipėdiečiams“, - rašoma pranešime.

Todėl Klaipėdos liberalai dėl poliklinikų reformos įregistravo peticiją. Platformoje peticijos.lt iki pirmadienio 15 val. peticija sulaukė 70 parašų. Parašai renkami iki lapkričio 30 d.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder