Teikiame pirmąją pagalbą: kaip tai padaryti teisingai ir išvengti klaidų

Kiekvienas gali tapti avarijos, nelaimingo atsitikimo arba ūmaus ligos priepuolio auka. Šios nelaimės gali ištikti gatvėje, darbe, namuose, gamtoje – bet kur.

Kritinė situacija reikalauja neatidėliotinų veiksmų, todėl išmokę atpažinti pavojingą būklę, įvertinti situaciją ir pradėti neatidėliotinus veiksmus, iškviesdami greitąją medicinos pagalbą ir teikdami pirmąją pagalbą, kol atvyks medikai, gelbstite žmonių gyvybę.

Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro (SMLPC) Sveikatos mokymo skyriaus specialistų parengtoje informacinėje medžiagoje visuomenei (lankstuke) „Teikiame pirmąją pagalbą: kaip tai padaryti teisingai ir išvengti klaidų“ aprašoma gyvybės grandinė padėsianti teisingai atlikti pirmosios pagalbos veiksmus.

Informacinėje medžiagoje visuomenei pateikiamos ir rekomendacijos kaip įvertinti nukentėjusio būklę, kaip teisingai atlikti bei kiek tęsti išorinį širdies masažą, kaip stebėti nukentėjusiojo būklę, atsigavusio po pirmosios pagalbos suteikimo, iki medikų atvykimo. Daugiau informacinės medžiagos visuomenei (lankstukų) pirmosios pagalbos tema rasite SMLPC interneto svetainės „Atmintinės, lankstukai, plakatai – Pirmoji pagalba“ skiltyje.

 

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder