Tyrimas rodo, kad dažnai geriantys kokakolą rizikuoja mirti anksčiau

Žinoma, kad gazuoti gėrimai nėra naudingi sveikatai. Bene populiariausias gazuotas gėrimas – kokakola. Kas nutinka kūnui, kai ją geriate? Kokakola gali turėti įtakos jūsų svorio, odos ir dantų problemoms, be to – padidinti ankstesnės mirties riziką.

Cukraus kiekis kraujyje šokteli

Vienoje skardinėje kokakolos yra apie 39 gramus cukraus. Kokakoloje taip pat yra kukurūzų sirupo, o jame – daug fruktozės. Cukraus kiekio padidėjimas kraujyje gali sukelti ilgalaikių problemų. „Circulation“ atliktas tyrimas parodė, kad cukrumi saldintų gėrimų vartojimas yra susijęs su 2 tipo diabeto atsiradimu.

Priaugate svorio

Kartu su dideliu cukraus suvartojimu neišvengsite ir kalorijų. Jų vienoje kokakolos skardinėje yra 140. „The American Journal of Clinical Nutrition“ atliktas tyrimas nustatė, kad iš daug fruktozės turinčio kukurūzų sirupo pagaminti gėrimai yra susiję su nutukimu.

Oda tampa problematiška

Jei pastebite, kad geriant kokakolą jūsų veido oda ima pleiskanoti, nenustebkite. 2019-aisiais atliktas tyrimas parodė, kad dažnai gazuotus, saldintus arbatos ir vaisių skonio gėrimus gėrę tiriamieji turėjo odos problemų. Juos dažniau vargino spuogai, bėrimas.

Kenčia šypsena

Pasak „International Journal of Dentistry“ paskelbto tyrimo, tamsesnės spalvos gazuoti gėrimai, tokie kaip kokakola, gali nudažyti dantų paviršių. Be to, gėrimas gali sukelti dantų eroziją. Amerikos odontologų asociacijos teigimu, cukrus yra pagrindinė dantų ėduonies priežastis, todėl rizikuoti dažnai mėgausits kokakola neverta.

Negalite užmigti

Jei jums sunku užmigti naktį, tai gali būti dėl geriamos kokakolos. „Sleep Health“ atliktas tyrimas parodė, kad trumpas miegas yra susijęs su didesniu saldžių kofeino gėrimų vartojimu. Iš 18 000 dalyvių tie, kurie gėrė saldžius kofeino gėrimus, per naktį miegojo penkias ar mažiau valandų.

Rizikuojate mirti anksčiau

Žurnale „JAMA Internal Medicine“ paskelbtame tyrime nustatyta, kad gėrusieji dirbtinai saldintus gėrimus turėjo 26 procentais didesnę tikimybę mirti anksčiau nei tie, kurie retai gėrė tokio tipo gėrimus.

Tyrimo metu 16 metų tirti 450 tūkstančiai europiečių ir stebėtas jų mirtingumas. Kitas „Circulation“ paskelbtas tyrimas parodė, kad kiek daugiau nei viena kokakolos skardinė per dieną padidina širdies priepuolio riziką 20 procentų.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder