Teatro aikštėje įsikūrė Klaipėdos kalėdinė eglė

Antradienį į uostamiesčio Teatro aikštę atkeliavo šių metų kalėdinė puošmena - gyva žaliaskarė. Pagrindinį švenčių akcentą miestas rinkosi iš rekordinio skaičiaus pasiūlytų eglučių.

„Šiais metais buvo labai anksti pradėta kalbėti apie Kalėdas ir vertinti visas Lietuvos egles. Šiais metais laikėmės tradicijų ir septintus metus iš eilės Klaipėda prašė žmonių dovanoti egles. Šiemet turėjome rekordinį eglučių pretendenčių skaičių - vertinome 23 eglutes“, - pasakojo VšĮ „Klaipėdos šventės“ vadovė Eglė Šulskė.

Pasak jog, iš karto teko atmesti dar 15 pasiūlymų, mat jų sulaukta ne tik iš Klaipėdos, bet ir iš Kauno, Šiaulių, Radviliškio.

"Turėjome padėkoti ir atsiprašyti, nes dėl kaštų važiuoti taip toli pasiimti eglės mes negalime.

Finale liko dvi eglės, kurios sulaukė daugiausia palaikymo. Abi jos - Klaipėdos mieste užaugintos.

Buvo pasirinkta Klaipėdos universiteto Botanikos sodo eglė, nes ji augo labai geromis sąlygomis ir išties yra ideali, labai gražiai nuaugusi.

Pasirinkome ją dar ir dėl to, kad ši eglė po poros mėnesių turbūt būtų baigusi savo gyvavimą, nes Botanikos sode atsiras edukacinis namas, o eglė augo būtent toje vietoje, kur jis yra suplanuotas", - paaiškino E. Šulskė.

Išrinkta eglutė yra aukštesnė ir platesnė nei anksčiau miestą puošusios eglės - jos aukštis pastačius siekia apie 15 metrų.

E. Šulskės teigimu, eglės transportavimas, galima sakyti, nieko nekainavo, nes darbus vykdė partneriai, kurie prisideda prie šventės kūrimo.

Medžiui puošti planuojama panaudoti apie tris kilometrus lempučių, kurias paskolins Klaipėdos autobusų parkas, tad tai irgi nekainuos.

Kalėdų eglė keliauja į Klaipėdą

"Nuo 2016 metų puošiame tikrą žaliaskarę ir man atrodo, kad Klaipėda buvo flagmanas, pradėdama šią tradiciją. Daugelis miestų jau atsisako dirbtinių eglių ir į miestų aikštes gabenamos tikros žaliaskarės. Tai gražu ir prasminga, nes eglė atkeliauja su savo istorija.

Kai sukamės eglių pasiutpolkėje ir vertiname dar nepastatytas egles, raginame atsisukti į tikrąsias vertybes", - apie uostamiesčio tradiciją rinktis natūralią eglę kalbėjo E. Šulskė.

Eglės įžiebimas suplanuotas gruodžio 10 d. 17 val., ji džiugins iki sausio 10 d.

Renginio metu skambės muzika, pasirodys stebuklingi personažai bei bus kviečiama pakeliauti laiku.

„Klaipėdos švenčių“ projektų vadovas Ilja Gun pasakojo, kad su Klaipėdos miesto kūrėjais sukurti vaizdo klipai-filmai, kuriuose - susitikimai su tam tikromis istorinėmis asmenybėmis.

Po eglutės įžiebimo vyks diskoteka su DJ Vladu, o buvusios Šv. Jono bažnyčios vietoje - Liepojos simfoninio orkestro pučiamųjų grupės koncertas.

Išskirtinai jau pasipuošė ir burlaivis „Meridianas“, kuris tapo, ko gero, aukščiausia Klaipėdos puošmena, mat ant burlaivio iš šventinių lempučių suformuota 30 metrų aukščio eglė.

„Nesinori rungtyniautis ar lygintis, bet tai bus didžiausia kada nors buvusi miesto eglė. Aukštis - 30 metrų, “šakų" perimetras - daugiau nei pusantro šimto metrų. Įžiebus lemputes pasimato eglutė.

Atrodė, kad ta mintis originali, bet, pasirodo, tai jau buvo kažkur padaryta - Norvegijoje, Grinviče. Teko girdėti istorijų, kad jūrinėse valstybėse laivai būna puošiami vietoje eglučių.

„Meridianas“ yra Europos jūros paveldo dalis, tad norisi propaguoti jūriškumą, prisidėti prie miesto puošimo„, - kalbėjo “Meridiano" atstovas Gediminas Gudavičius.

Pasitiks dar vieną jubiliejų

Pasak Klaipėdos mero Vytauto Grubliausko, šie ir ateinantys metai miestui išskirtiniai dėl jubiliejų - šiemet Klaipėda šventė 770-ąjį gimtadienį, o kitų metų sausį sukaks 100 metų nuo Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos, tad šventės yra tarsi slenkstis tarp dvejų jubiliejinių metų.

Tad šalia kalėdinės eglės Teatro aikštėje miestiečius ir svečius džiugins šventinė instaliacija, pavadinta „Žvaigždės virš jūros“.

„Šiais metais labai išdidžiai ir drąsiai tariame, kad Klaipėda yra šimtametė dovana Lietuvai - Klaipėdos kraštas ir Klaipėda šaliai dovanojo dalį jūros ir įžiebė žvaigždes virš jos“, - aiškino E. Šulskė.

Instaliacija, kurioje bus vaizduojamas šimtmečio dangus, bus didelė ir dengs apie trečdalį Teatro aikštės.

Kvies dalintis gerumu

Renginių organizatoriai priminė, kad bendruomeniškos iniciatyvos yra Kalėdų Klaipėdoje dalis. Netrūks įvairių koncertų, meno iniciatyvų, veiks kalėdinė prekyba.

Jau dešimtą kartą rengiamas „Gerosios žvaigždės bėgimas“, kviečiantis padovanoti senjorams Kalėdas. Bėgimo metu surinktos lėšos skiriamos Maltos ordinui, kuris rūpinasi vienišais senoliais.

„Mūsų tikslas - atkreipti dėmesį, kad Kalėdos turi būti visiems šventė. Paraginti, kad neužmirštume vienišų žmonių. Kviesime aukoti, rinkti lėšas, paremti tuos, kuriems reikia pagalbos“, - sakė bėgimo organizatorė Genovaitė Avižonienė.

Septynioliktą kartą į Teatro aikštę ragauti sriubos ir aukoti kvies maltiečiai - tai tradicinė kalėdinė gerumo akcija.

Tradiciškai žuviene ir koše miestiečius vaišins ir kariuomenės bei žvejų atstovai.

Gruodžio 20 d. aikštėje bus dalijamos eglių šakos norintiems į namus parsinešti bent dalį Kalėdų dvelksmo.

O Naujuosius metus sutiksime su šviesos ir lazerių šou.

Klaipėdos kalėdinių renginių biudžetą sudaro 89 tūkstančiai eurų. Pasak E. Šulskės, suma nekinta nuo 2016 metų.

Klaipėdos Kalėdų eglė atkeliavo į Teatro aikštę
Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder