Antrojo etapo metu balsuoti galima čia nuo lapkričio 7 d. iki lapkričio 13 d. 21 val.
Nominacija „Metų klaipėdietis“
„Metų klaipėdietis“ - asmenybė, dėl kurio darbų mūsų miestas, jo žmonių gyvenimai keitėsi, keičiasi ir keisis į geresnę, gražesnę pusę.
Metų klaipėdiečiu šiais metais pretenduoja tapti 14 kandidatų.
Tomas Juočys - Klaipėdos dramos teatro vadovas. T. Juočiui užėmus vadovo pareigas teatras iš esmės pradėjo keistis - svarbiausia kryptimi tapo kokybiškas, gyvybingas, šiuolaikiškas teatras. Vieni pagrindinių teatro vadovo tikslų yra Lietuvos teatro tarptautiškumo skatinimas, scenos meno profesionalumo didinimas ir jaunojo žiūrovo ugdymas. Todėl T. Juočio kūrybiniuose planuose šalia Europos režisierių grandų kuria ir jauni talentai, taip suteikiant jiems puikią platformą pristatyti savo kūrybą ir galimybę būti įtrauktiems į teatro repertuarą.
Be to, T. Juočiui tapus vadovu prasiplėtė ir teatro gastrolių kryptys - ilgą laiką apsiribojus vien gastrolėmis po Lietuvą, Klaipėdos dramos teatro spektakliai iškeliavo į Kiniją, Rumuniją, Vengriją, Sankt Peterburgą, Maskvą. O šiuo metu teatras jau pakviestas gastrolėms į Lenkiją ir JAV.
Teatro vadovas T. Juočys siekia, kad visos Klaipėdos dramos teatro premjeros būtų tarptautinės - ruošiami titrai anglų kalba, nuolat komunikuojama su užsienio kritikais, teatralais ir prodiuseriais, jie kviečiami atvykti į premjeras.
Aurimas Mockus - keliautojas, tiklaraštininkas, VšĮ „Vakarų istorijos fondas“ įkūrėjas, aktyvus paramos Ukrainai organizatorius. Šiemet keliautojas paskelbė apie planuojamą gyvenimo kelionę - irkline valtimi perplaukti Ramujį vandenyną ir tapti pirmuoju tai padariusiu lietuviu.
Digna Kulionytė - Klaipėdos dramos teatro aktorė. 2023 m. Dignai įteiktas „Auksinis scenos kryžius“ kategorijoje „Geriausia aktorė“ už Mašos vaidmenį spektaklyje „Žuvėdra“.
Kristina Norvilė - Klaipėdos savivaldybės kultūros skyriaus darbuotoja, įgyvendinusi ne vieną Klaipėdos kultūrinį projektą. Kristina taip pat kuria ir rašo eilėraščius, kuriuose atskleidžia, koks yra trapus gyvenimas.
Laima Vilimienė - Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro vadovė, teatrą su savo atėjimu pakylėjusi į naują lygį. Jos dėka miestas atrado naują ir netikėtą vietą unikaliems renginiams - Klaipėdos istorinį P. Lindenau elingą.
Laima subūrė tarptautinę komandą, kurios ketvirtadalis kūrybinių darbuotojų - užsieniečiai. Muzikinio teatro rengiamo Klaipėdos festivalio pastatymais stebina ne tik Lietuvą, bet ir visą pasaulį. Jau 2024 m. pavasarį publikai bus atvertas pirmas Lietuvoje nuo nepriklausomybės atgavimo pastatytas Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras. Laima Vilimienė yra įvertinta Garbės ženklu, kuris skiriamas Lietuvos kultūrai ir menui labiausiai nusipelniusiems asmenims pagerbti.
Laurynas Gečius - 7 metus ėjęs Klaipėdos jaunimo organizacijų asociacijos „Apskritasis stalas“ (KLAS) pirmininko pareigas. 4 metus ėjęs Jaunimo reikalų tarybos pirmininko pareigas. Sukaupęs daugiau nei 10 metų savanorystės patirties. Šiuo metu atstovauja jaunimo organizacijoms Nevyriausybinių organizacijų taryboje. Jaunimo apdovanojimuose išrinktas 2017 ir 2018 metų lyderiu.
Laurynas stipriai aktyvino KLAS, šiuo metu tai yra vienas aktyviausių apskritųjų stalų Lietuvoje, iš kurio gerųjų patirčių semiasi ne tik kiti apskritieji stalai, bet ir organizacijos iš kitų šalių. Lauryno dėka Klaipėdos jaunimo organizacijoms iškovotos patalpos Paryžiaus Komunos g. 16A.
Jis taip pat buvo vienas iš idėjos „Klaipėda - Europos jaunimo sostinė“ (EJS) iniciatorių, Europos jaunimo sostinės darbo grupės narys, Europos jaunimo sostinės tarybos vicepirmininkas. Iškovojus EJS titulą, sėkmingai koordinavo platformas „Potencialas“ ir „Jungtys“.
Per savo kadenciją KLAS'e vadovavo daugybei projektų, orientuotų į savanorystės ir pilietiškumo skatinimą, jaunimo organizacijų kompetencijų stiprinimą: Jūros šventės Jaunimo eisenos organizatorius 2019 m. ir 2023 m.; Jaunimo savaitės organizatorius 2019 m. ir 2021 m., „Study visit to European Youth capital 2021“, Jaunimo įtraukties į sprendimų priėmimą didinimas; KLAS goes tech; Man ne dzin kas vyksta Klaipėdoje ir kt.
Laurynas atstovavo jaunimo organizacijoms ir jaunimui įvairiose darbo grupėse ir tarybose užtikrindamas, kad jaunimo balsas jose būtų girdimas.
Lidija Trigub - ilgametė ukrainiečių švietimo ir kultūros centro „Rodyna“ pirmininkė, Klaipėdos ukrainiečių buities ir tradicijų muziejaus vadovė, Klaipėdos miesto savivaldybės Tautinių bendrijų tarybos narė, aktyvi visuomenės veikėja, savanorė. Ji net keletą dešimtmečių vienija ne tik Klaipėdos, bet ir visos Lietuvos ukrainiečius ir jų šeimų narius.
Su bendraminčiais įsteigė ir vadovauja sekmadieninei mokyklai, kur ukrainietišką kultūrą, tradicijas gali pažinti Lietuvoje gyvenantys ukrainiečių vaikai. Lidija buvo viena pirmųjų, į kurią kreipėsi nuo karo bėgantys ukrainiečiai. Prasidėjus karui Ukrainoje Lidija neskaičiavo nei savo laiko, nei lėšų gelbėdama karo pabėgėlius. Ji organizavo gelbėjimo keliones iš bombarduojamų zonų, apgyvendinimą, humanitarinę pagalbą. Jos organizuojamose nemokamose vasaros stovyklose karo iš namų išvaryti vaikai galėjo pasidžiaugti bendryste ir bent trumpam pamiršti patirtą šoką.
Lidija Trigub už pilietinės visuomenės kūrimą, tautinių kultūrų puoselėjimą ir tarpkultūrinio dialogo skatinimą Lietuvoje yra apdovanota Aukso garbės ženklu „Už nuopelnus“.
Lilija Bručkienė - Klaipėdos Vydūno gimnazijos lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja ne tik puiki pedagogė, bet ir aktyviai gina pedagogų teises. Šiemet prasidėjus neterminuotam pedagogų streikui kartu su būriu bendraminčių pėsčiomis keliavo iš Klaipėdos į Vilnių. Ji buvo viena iš tų pedagogių, kurios įveikė visą kelią - per 400 kilometrų. Mokytojų protesto kelias driekėsi nuo Klaipėdos iki Vilniaus per Gargždus, Endriejavą, Rietavą, Laukuvą, Kaltinėnus, Nemakščius, Raseinius, Ariogalą, Vilkiją, Kauną, Rumšiškes, Elektrėnus, Grigiškes.
Rasa Liutikienė - daugiau nei 25-erius metus lydi besilaukiančias klaipėdietes vaikelio laukimo kelionėje. Klaipėdos universiteto ligoninės Akušerijos-ginekologijos klinikoje vyr. akušere dirbančios moters rankos, profesionalumas ir atsidavimas profesijai pasaulį išvysti padėjo ne vienam šimtui klaipėdiečių mažylių.
Kiekvieną būsimą mamą Rasa apglėbia rūpesčio, žinių ir švelnumo sparnu. Daug dėmesio ji skiria ir būsimų šeimų edukacijai - organizuoja mokymus apie gimdymą, laikotarpį prieš ir po jo. Padrąsina būsimas mamas, maloniai atsako į visus jų klausimus. Taip pat Rasa žinias ir patirtį perduoda ir jaunajai kartai - dėsto Klaipėdos universitete.
Rima Mickienė - Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos direktoriaus pavaduotoja akademinei veiklai, dėstytoja, kuri jau daug metų kruopščiai rūpinasi LAJM veikla, yra išugdžiusi ir išleidusi ne vieną tūkstantį absolventų, daug dėmesio skiria aktyviai švietėjiškai veiklai, tokiai kaip neformaliojo ugdymo vystymas Klaipėdos bendrojo ugdymo mokyklose supažindinant jaunąją kartą su jūrinėmis profesijomis ir formuojant jų požiūrį į Lietuvą kaip jūrinę valstybę, taip pat puoselėjanti jūrinės kultūros formavimą ir identitetą.
Sondra Simanaitienė - Klaipėdos rašytojų sąjungos narė, kūrėja, veda kūrybinio rašymo dirbtuves. Daugelio literatūrinių, meninių, kultūrinių renginių Klaipėdoje kuratorė, įkvėpėja, dalyvė. Pagal jos parašytus scenarijus sukurtas ne vienas spektaklis-ekskursija, pasakojantys apie Klaipėdos praeitį.
Artur Truš - labdaros ir paramos fondo „Artimas artimas“ (pagalba ukrainiečiams) įkūrėjas ir savanoris, Lietuvos jūrininkų įdarbinimo įmonių asociacijos įkūrėjas, Lietuvos jūros kapitonų asociacijos narys, taip pat Klaipėdos vaikų ugdymo jūrine tematika iniciatorius ir plėtotojas, jūrinio miesto tradicijų išsaugojimo ir plėtros organizatorius bei puoselėtojas. Apdovanotas ordinu „Už meilę Klaipėdai“. Įdarbinimo įmonės „OJ Crew“ įkūrėjas ir vadovas.
Markas Fiodorovas - chirurgijos centro „Northway“ Klaipėdoje Ortopedijos ir traumatologijos skyriaus vadovas. Patyręs specialistas kasmet atlieka daugiau nei 650 operacijų, skaito paskaitas ir veda kursus, konferencijas tiek Lietuvoje, tiek užsienyje.
Markas Fiodorovas yra programos SNACE (angl. Smith and Nephew Arthroscopy Center of Exellence) mokymų lektorius ir moderatorius, vienintelis Lietuvos chirurgas, dalyvaujantis SNACE programoje, moderuojantis mokymus ir prisidedantis prie jaunų specialistų Europos ir Vidurinių Rytų ugdymo ir tobulėjimo. Unikalios Europoje SNACE programos iniciatoriai siekia suburti pirmaujančius centrus, kurie specializuojasi artroskopijos srityje, moderuoti mokymus kviečiami tik patyrę ortopedai, savo srities profesionalai. Vien per šiuos metus gydytojo moderuojamuose mokymuose tobulinosi per 120 gydytojų iš Europos.
Gydytojas yra aistringas dviračių sporto entuziastas, nuolat dalyvauja varžybose. Taip pat domisi buriavimu, kalnų slidinėjimu.
Gediminas Simutis - antrus metus iš eilės tapo „Spartan Trifecta“ varžybų Spartoje (Graikija) pasaulio čempionu tarp 35-39 metų vyrų. Jis ne tik nuolat skina įvairias tarptautines pergales, bet ir treniruoja klaipėdiečius - sekmadieniais į nemokamas bėgimo treniruotes Girulių miške susirenka kelios dešimtys sporto entuziastų. Jis - profesionalus sportininkas, treneris, sporto motyvatorius ir itin charizmatiška asmenybė.
Nominacija „Metų šuolis“
Nominacija „Metų šuolis“ skirta kultūros, mokslo, technologijų ar inovacijų, sporto žmogui ar kolektyvui už išskirtinius pasiekimus, laimėjimus, netikėtus sumanymus, įgyvendintas inovacijas, atradimus, apie kuriuos kalbėsime ir rytoj.
Šiemet į šią nominaciją pretenduoja septyni kandidatai.
Aida Bradauskaitė - jūros biotechnologijos magistro studijų studentė, šiuo metu mokslus kremtanti Prancūzijoje. Jaunosios mokslininkės žvilgsnis krypsta link žiedinės ekonomikos principų pritaikymo kuriant natūralius produktus.
Donatas Želvys - Klaipėdos jaunimo teatro aktorius, šiemet pripažintas geriausiu aktoriumi ir apdovanotas „Sidabrine gerve“ už vaidmenį filme „Poetas“. Aktorius ryškius vaidmenis kuria ne tik filmuose, bet ir uostamiesčio teatrų scenose.
Laisvydas Kancius - klaipėdietis keturratininkas, pirmasis Lietuvos istorijoje tapęs pasaulio ralio reidų čempionu. Jis šių metų pasaulio ralio reidų įskaitoje rinko įskaitinius taškus net keturiuose prestižiniuose raliuose - Dakare, Abu Dabyje, Meksikoje ir Maroke ir galiausiai pranoko viso pasaulio keturratininkus.
Dainora Dvarionaitė - Klaipėdos atstovė, pelniusi kelialapį į kitais metais JAV vyksiančias prestižines profesionalių kultūristų varžybas „Ms. Olympia“. Dainora bus pirmoji iš lietuvių, kuri JAV dalyvaus „Women wellness Olympia“ kategorijoje ir po 28 metų tai bus antras žmogus iš Lietuvos, išvykęs į „Ms. Olympia“. Tą 1995 metais buvo padariusi kita klaipėdietė Natalija Murnikovienė.
Asociacija „Mano miestas Klaipėda" - finansinio raštingumo projektas „Verslo švyturys". Projekto vadovas Remigijus Žiogas. Projektas laimėjo Vidaus reikalų ministerijos apdovanojimą kaip geriausias 2022 m. verslumo skatinimo projektas.
Dr. Agnė Čižauskaitė - Lietuvos krūties vėžio asociacijos valdybos pirmininkė, viena iš renginio „Šv. Magdalenos naktis“ organizatorių, gerokai prisidėjo, kad renginys taptų tarptautiniu ir kuo daugiau moterų pasirūpintų savo sveikata. Šiemet penktą kartą vykęs švietėjiškas renginys, skirtas krūties vėžio prevencijai, išplaukė į tarptautinius vandenis - vienoje iš renginio dalių - tarptautinėje mokslinėje konferencijoje dalyvavo ekspertai iš kitų šalių, taip pat šiemet tradicinis renginys tapo gausesnis edukacinių ir pramoginių veiklų.
Kornelija Kupšytė - violončelininkė, jaunosios kartos solistė, tarptautinių konkursų prizinių vietų laimėtoja. Korneliją galima išvysti aktyviai koncertuojančią tiek Lietuvos, tiek užsienio didžiosiose scenose solo, su kameriniais ansambliais ir orkestrais. Nuo 2023 m. dalyvauja „White&Black“ (fortepijonas - Vytautas Lukočius ir violončelė) projekte, taip pat yra Klaipėdos violončelių kvarteto narė. Atlikėja yra dažnai kviečiama filmuotis vaizdo klipuose atliekant populiariąją muziką.
2023 metais laimėjo Švyturio Klaipėdos ateities stipendiją.
Rašyti komentarą