Ukrainiečių apgyvendinimą pratęs dar metams

Karas Ukrainoje vyksta jau beveik pusmetį. Nors oficialiai per paskutinius du mėnesius naujų karo pabėgėlių Lietuvoje nėra, bet ankstesniais duomenimis Klaipėdoje jų buvo registruota apie 9 000. Dalis jų gyvena Klaipėdos savivaldybės skirtuose būstuose.

Pradžioje buvo planuota, kad situacija gali užsitęsti pusmetį, tačiau akivaizdu, kad karinio konflikto pabaigos nematyti. Todėl jau priimtas sprendimas sutartis dėl ukrainiečių apgyvendinimo pratęsti dar metams.

Taip pat savivaldybės įstaigos, kurios savo valdomuose butuose ir patalpose apgyvendino ukrainiečius, raginamos susitvarkyti visus sutarčių formalumus, nes žmones apgyvendinat skubotai ne viskas buvo atlikta iki galo.

Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas sako, kad šiuo metu yra laikas planuoti tolimesnius veiksmus. Todėl trečiadienį savivaldybėje vyko pasitarimas dėl savivaldybės biudžetinėse įstaigose apgyvendintų ukrainiečių.

Pasak V. Grubliausko, savivaldybės įmonė „Klaipėdos butai“ yra absoliutus ukrainiečių apgyvendinimo lyderis. Jos valdomuose būstuose yra apgyvendinta apie 400 ukrainiečių.

„Moksleivių saviraiškos centras apgyvendino be sutarčių, kitos įstaigos taip pat ne iki galo susitvarkiusios formalumus, kai kurioms reikia ir naujų Tarybos sprendimų. Nutarta, kad procesus padės koordinuoti “Klaipėdos butai„, nes tai tiesioginė jų funkcija“, - sako V. Grubliauskas.

Anot jo, buvo siūloma ukrainiečių apgyvendinimo sutartis pratęsti ir 1,5 metų, tačiau atitinkamų sprendimų dar nepriėmė ir pati Vyriausybė.

Meras pastebi, kad jau reikia pradėti ruoštis ir artėjančiai žiemai, nes yra didelė tikimybė, kad atšalus orams į Lietuvą ir kitas šalis plūstelės nauja karo pabėgėlių banga.

„Tam reikia ruošti sporto sales ir kitas dideles patalpas“, - apie ateities iššūkius kalba V. Grubliauskas.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder