DOVANA. Šiais metais Vakarų Lietuvos krašto dainų šventė yra didžiausias Klaipėdos prijungimo 100-mečiui paminėti skirtas renginys. Eimanto CHACHLOVO nuotr.

Vakarų krašto dainų šventės dalyvių maitinimui pritrūko lėšų

(1)

Birželio 11 d. Klaipėdos vasaros estradoje vyks tradicinė Lietuvos vakarų krašto dainų šventė. Šiais metais ji skiriama Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos 100-mečiui paminėti.

Pasak šventę organizuojančios Klaipėdos miesto chorinės bendrijos „Aukuras“ tarybos pirmininko, Lietuvos vakarų krašto dainų šventės meno vadovo ir direktoriaus doc. Algirdo Šumskio, tai bus didžiausias renginys, skirtas Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos 100-mečiui.

Lietuvos vakarų krašto dainų šventėje pasirodys daugiau kaip 7 500 dalyvių, daugiau nei 300 įvairių meninių kolektyvų, atvyksiančių iš visos Lietuvos.

A. Šumskis pažymėjo, jog toks gausus dainininkų, muzikantų ir šokėjų būrys suvažiuoti į Klaipėdą gali tik todėl, kad mieste išsaugota Vasaros estrada.

„Šio renginio galėjo nebelikti, nes buvo svarstyta apie Klaipėdos vasaros estrados likvidavimą. Dabar atrodo, kad praėjo noras griauti, įtikinom, kad to daryti negalima, juk visame Baltijos regione vasaros estradas turi tik Klaipėda, Ryga ir Tartu. Turime įvertinti šios vietos svarbą“, - akcentavo A. Šumskis.

Miegos mokyklose

Kaip ir ankstesniais metais, šokių ansambliai bei dalis iš tolimesnių Lietuvos kraštų atvykusių chorų kolektyvų nakvos uostamiesčio mokyklose.

"Naudojamės standartine dainų švenčių schema, tai yra dalyvius apgyvendiname mokyklose.

Tačiau su kiekvienais metais toks variantas vis mažiau tenkina dalyvius.

Tikrai norėtume juos apgyvendinti viešbučiuose, norėtume, jog jie prieš tokį nuostabų renginį pailsėtų, deja, šventei skirtas biudžetas to padaryti neleidžia", - kalbėjo A. Šumskis.

Mažas biudžetas taip pat neleidžia pasirūpinti dalyvių maitinimu, šis rūpestis guls ant jų pačių pečių.

„Mes galime pasirūpinti tik savanorių, orkestrų bei kai kurių itin glaudžiais saitais su švente susietų dalyvių maitinimu, kitiems paprasčiausiai neturime pinigų“, - apie nedžiuginančią realybę pasakojo šventės meno vadovas ir direktorius.

Pasiruošimas kitiems metams

A. Šumskis teigė, jog savaitgalį vyksiančią šventę galima vadinti pasiruošimu kitais metais Vilniuje vyksiančiai dainų šventei, kuri minės gyvavimo šimtmetį.

„Dalį chorų ir šokių kolektyvų repertuarų, kurie kitais metais džiugins sostinės gyventojus ir svečius, pamatysime jau šį savaitgalį“,- pasidalino A. Šumskis.

Pašnekovas pasidžiaugė, jog Klaipėdoje organizuojamas renginys išaugo ir sukviečia ne tik Mažosios Lietuvos chorus ir šokių ansamblius, tačiau taip pat ir iš visos Lietuvos.

„Manau, nesuklysiu teigdamas, jog 80 procentų dalyvių, kurie pasirodo Vilniuje, taip pat atvyksta pasirodyti ir mūsų krašto dainų šventėje“, - pasakojo A. Šumskis.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder