Vakarų Lietuvoje kalėdinės eglės žavi natūralumu (2)

Vakarų Lietuvoje suspindusios kalėdinės eglės žavi natūralumu ir skoninga puošyba, o šventinio laikotarpio renginiai džiugina vietinius gyventojus ir vilioja svečius Kalėdas sutikti pajūryje.

Kviečiame pasigrožėti „Vakarų ekspreso“ puslapiuose ir aplankyti gyvai praėjusį savaitgalį sužibusias Gargždų, Kretingos, Palangos, Šilutės kalėdines eglutes ir nepraleisti eglių įžiebimo Klaipėdoje bei Neringoje šį savaitgalį.

Kalėdinė nuotaika visame mieste

Gargžduose pagrindinė kalėdinė eglė įžiebta tradicinėje vietoje - Klaipėdos rajono savivaldybės aikštėje. Šiemet ji nušvito daugiau kaip 8 tūkstančiais LED lempučių ir girlianda, sudaryta iš 80 blyksčių.

Įspūdingai papuošta ir Savivaldybės aikštė. Spindinčią žaliaskarę apsupo 2D šviečiančios fėjos, prie kurių galima nusifotografuoti, taip pat šventinę nuotaiką skleidžia girliandų šviesomis sužibę medžiai, Muzikos mokyklos bei Savivaldybės pastatai.

Kalėdinė nuotaika pasklido po visus Gargždus: papuoštas ir skveras prie knygyno, gėlynas Klaipėdos gatvėje, o prie įvažiavimo į miestą esančios milžiniškos miesto vėliavos atvykstančius pasitinka šviečiantys miško gyvūnai - briedžiai, meškos.

Kurorte - dvi eglės

Spindinčiomis puošmenomis, skelbiančiomis, kad kitais metais Palanga minės 770 metų sukaktį, kurortas kviečia sutikti žiemos šventes pajūryje.

Per savaitgalį Palangoje buvo įžiebtos net dvi didelės eglės: pagrindinė eglė aikštėje prie Palangos kurhauzo ir kita didelė eglė Šventosios pagrindinėje aikštėje. Be to, įvairių įmonių, bendruomenių papuoštų eglučių alėja nusidriekė Jono Basanavičiaus gatvėje.

Visą gruodžio mėnesį palangiškiai ir svečiai bus kviečiami į įvairias šventines dirbtuves, koncertus, kultūrinius renginius. Mažųjų laukia Kalėdų Senelio rezidencija.

Gruodžio 28 d. kurorto gyventojai ir svečiai galės trypti kalėdiniame tradicinių šokių vakarėlyje „Linksmiau be batų“, o metus palangiškiai užbaigs naujametiniu koncertu ir fejerverkais nuo Palangos tilto ir Šventosios pagrindinėje aikštėje.

Važinėja Kalėdų traukinukas

Šilutės centre suspindo įspūdinga sidabru padabinta Kalėdų eglė.

Šalia įžiebta jau tradicine tapusi magiškoji eglučių alėja, kuri prie Hugo Šojaus dvaro šiemet nušvito baltai.

Šventinę nuotaiką mieste kuria riedantis kalėdinis traukinukas, norintieji mieste nuo gruodžio 12 d. gali ieškoti pasislėpusių kalėdinių nykštukų ir taip sužaisti interaktyvų žaidimą.

Miesto parke šventiškai išpuošti suoliukai, nuo gruodžio 16 d. nuskenavus šalia jų esantį QR kodą bus galima klausytis magiškų Kalėdų pasakų.

Sugrįžo natūrali eglė

Po kelerių metų pertraukos Kretingos Rotušės aikštėje savaitgalį buvo įžiebta natūrali eglė (keletą metų buvo puošiama karkasinė eglė su tikromis eglių šakomis).

Šiais metais pagrindinis šventinis akcentas Kretingoje yra 15 metrų aukščio sidabrinė eglė, papuošta iš 20 tūkst. baltos spalvos lempučių sudaryta girlianda ir 300 sidabrinių ritulio formos žaislų.

Prie žaliaskarės veda kretingiškių sukurtų nykštukų alėja.

Šią savaitę, gruodžio 8 dieną, 16 valandą dar viena kalėdinė eglė bus įžiebta Kretingos muziejaus Tradicinių amatų centre. Renginio programoje - linksmybės ir mažiems, ir dideliems.

Kiemelis kvepės meduoliais ir blynais, siausti ir žaisti kvies elfės ir Kalėdų Senelis, veiks šventinė fotostudija. O dvaro verandoje bus atidaryta nuostabi karpinių paroda „Baltos Kalėdos“.

Nidos eglutė - vėl centre

Kalėdinės eglutės šią savaitę nušvis ir Neringoje.

Po kelerių metų pertraukos Nidos eglė grįžta į senąją vietą - užbaigus Nidos centrinės dalies rekonstrukciją ji ir vėl bus įkurdinta aikštėje priešais Neringos savivaldybę. Nidos eglės įžiebimo šventė bus gruodžio 8 d.

Žaliaskarės Kalėdų puošmenos džiugins ir Juodkrantėje (nuo gruodžio 9 d.) bei Preiloje (nuo gruodžio 10 d.).

Įžanga į Klaipėdos krašto metus

Klaipėdos miesto eglės įžiebimo šventė šiemet pakvies miestiečius ir svečius į Teatro aikštę. Uostamiestyje taip pat nušvis natūrali žaliaskarė, užauginta Klaipėdos universiteto Botanikos sode. Ją papuoš net 3 km ilgio šviečianti LED lempučių girlianda.

Klaipėdos Kalėdų eglės įžiebimo šventė vyks gruodžio 10 d. 17 val. Šiais metais ji bus kosmine tematika ir pavadinta „Atgal į ateitį“.

Šalia eglės šventinį gruodį klaipėdiečius ir miesto svečius kvies intriguojanti instaliacija „Žvaigždės virš jūros“, kuri subtiliai atlieps Klaipėdos krašto 100-metį.

Skelbdami stebuklingas Kalėdas Klaipėdoje, šventinių renginių organizatoriai nuo eglutės įžiebimo iki Naujųjų metų vakaro kvies į bendruomeniškas iniciatyvas, koncertus, susitikimus, kalėdinę mugę.

Gruodžio 10 d., šeštadienis 12.00 val. Šventinės mugės atidarymas (Teatro a.). 17 val. Kalėdų eglutės įžiebimo vakaras „Atgal į ateitį“ (Teatro a.). Kalėdos Klaipėdoje prasideda kosminį gruodžio 10-osios vakarą Teatro aikštėje. Keliaukime kartu su istorinėmis Klaipėdos asmenybėmis,

Kalėdų Seneliu ir muzikinėmis dovanomis. Tiesiogiai renginį stebėkite „Facebook“ paskyroje @Klaipedossventes. 17.30 val. Šviesos instaliacijos „Žvaigždės virš jūros“ pristatymas.

Klaipėdos kalėdinis laukimas atveria magišką ir mistišką dangaus kūnų skliautą, kuris visais laikais skatino žmonių smalsumą. Klaipėdos centrinę kalėdinių renginių erdvę - Teatro aikštę užlies žvaigždžių šviesa, sudaryta iš elementų, imituojančių dangaus kūnus.

17.30 val. Diskoteka su DJ Vladu „Kalėdų belaukiant“ (Teatro a.).

18.30 val. Šventinis Liepojos simfoninio orkestro pučiamųjų grupės koncertas. Koncertą dovanoja Algirdas Aušra (šalia buvusios Šv. Jono bažnyčios erdvės, Pylimo g. 2).

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder