Valstybės gimtadieniui blogo oro nebūna (2)

Gimtadienį vasario 16-ąją šventusiai Lietuvos valstybei pajūrio orai dovanos neįteikė. Tačiau lietus ir šaltas vėjas Lietuvos valstybės atkūrimo dieną norinčių iškilmingai paminėti klaipėdiečių neišgąsdino.

Lietuvos valstybės atkūrimo dienai paminėti skirti renginiai trečiadienį uostamiestyje prasidėjo nuo pat ryto.

Ir ne visi jie vyko uždaroje erdvėje. Tačiau lietus ir šaltas vėjas ne visus privertė Valstybės gimtadienį švęsti šiltuose namuose.

Pagrindinis šventinis renginys - Lietuvos valstybės atkūrimo dienos minėjimas ir Trispalvės pakėlimo ceremonija - vidurdienį surengtas Klaipėdos piliavietėje.

Dar likus gerokai laiko iki jo pradžios, Pilies gatvėje, važiuojant nuo pietinės miesto pusės, nusidriekė ilgokas automobilių kamštis.

Minėjime dalyvavo nemažai blogo oro nepabūgusių įvairiausio amžiaus klaipėdiečių.

Atėjusieji anksčiausiai nuo lietaus ir vėjo slėpėsi po Pilies muziejaus stogu. Tačiau ir neberadusiems čia vietos iš dalies pasisekė.

20-25 metrų per sekundę stiprumo pietų vėjas pūtė į stovinčiųjų nugaras, tad nei jis, nei jo nešami lietaus lašai stebėti renginį ne itin trukdė.

Sugiedojus Lietuvos valstybės himną ir pakėlus Trispalvę (tai padaryti patikėta Karinių jūrų pajėgų kariams ir Lietuvos Raudonojo Kryžiaus Klaipėdos skyriaus vadovei Alinai Birbalaitei), susirinkusiuosius bei minėjimą stebinčiuosius nuotoliniu būdu su 104-uoju Valstybės gimtadieniu pasveikino Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas.

"Mano širdis, kaip ir Jūsų, džiaugiasi ne vien švente, nesidairant į dangų.

Džiaugiasi, matant tokią Jūsų gausą šventėje kaip geriausią įrodymą, kad tai nėra šventė, į kurią ateinama pagal sąrašą, pagal komandą, pagal liepimą.

Tai liudijimas, jog ateinama į šventę suvokiant jos svarbą ir reikšmę. Juk ši dieną Lietuvos valstybės istorijoje yra viena pačių svarbiausių ir iškiliausių.

GARBĖ. Iškilmingai pakelti Trispalvę patikėta Karinių jūrų pajėgų kariams ir Lietuvos Raudonojo Kryžiaus Klaipėdos skyriaus vadovei Alinai Birbalaitei. Vitos JUREVIČIENĖS nuotr.

GARBĖ. Iškilmingai pakelti Trispalvę patikėta Karinių jūrų pajėgų kariams ir Lietuvos Raudonojo Kryžiaus Klaipėdos skyriaus vadovei Alinai Birbalaitei. Vitos JUREVIČIENĖS nuotr.

Šiomis dienomis galima išgirsti labai daug gražių ir skambių kalbų iš visų aukštų tribūnų. Bet svarbiausia yra paklausti kiekvienam savęs, kas valstybė yra man ir kas aš esu valstybei. Čia klausimas ir atsakymas.

Atkūrėme tam, kad kurtume, apgynėme tam, kad saugotume. Ir visi drauge tą turime kurti kiekvieną dieną savo darbais, veikla ir mintimis, savo tarnyste valstybei.

Linkiu visiems suvokti, kad Valstybės kūrimas yra kiekvieno mūsų atsakomybė ir kasdieninis darbas. Didžiuokimės Lietuva ir kurkime Lietuvą", - sakė Klaipėdos meras V. Grubliauskas.

Renginyje dalyvavusiems klaipėdiečiams himną giedoti padėjo ir kelis kūrinius atliko Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų pučiamųjų orkestras ir jungtinis S. Šimkaus konservatorijos, E. Balsio menų gimnazijos ir Vydūno gimnazijos moksleivių choras „770“ kartu su solistu Steponu Januška.

Choro pavadinimas pasirinktas neatsitiktinai. Teigiama, kad jaunųjų choristų šventėje buvo lygiai tiek pat, kiek ir metų šią vasarą sukaks Klaipėdos miestui - 770.

Šventės metu meras V. Grubliauskas už reikšmingiausius praėjusių metų darbus simbolinę Klaipėdos miesto vėliavą įteikė Klaipėdos Marijos Taikos Karalienės bažnyčios klebonui Mindaugui Šlaustui.

Po pietų Martyno Mažvydo alėjoje įvyko ir iškilminga Lietuvos istorinės vėliavos pakeitimo ceremonija.

Lietuvos valstybės gimtadienio šventę uostamiestyje vainikavo kariliono muzikos koncertas, surengtas iš buvusio centrinio pašto pastato Liepų gatvėje.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder