Neringa Stravinskaitė: „Grožio specialiste tapau, nes bijojau pasenti“
(1)Panašiai nutiko grožio ir estetikos centro ASHTAR įkūrėjai klaipėdietei Neringai Stravinskaitei. Ilgą laiką dirbusi interjero dizainere, ji jau dešimtmetį dirba grožio specialiste.
Moteris neslepia, kad tiek į šią sritį, tiek ir į pastaruoju metu ją užvaldžiusį kvapų pasaulį ją atvedė asmeniniai sumetimai.
„Aš nebijau pasakyti, kad tapau grožio specialiste vien dėl to, kad pati bijojau pasenti. Gal teisingiau būtų pasakyti - norėjau senti gražiai.
Norėjau išmanyti, kokios yra pačios geriausios ir moderniausios grožio priemonės, ir turėti galimybę pati jomis naudotis“, - atvira Neringa.
Neringa, o kodėl daugelis taip bijo senatvės?
Aš dabar jau nebebijau (juokiasi). Gal mes nebijome pasenti, o tiesiog norime bet kurio amžiaus būti gražios.
O kada dažniausiai moterys susirūpina veido oda? Leiskite atspėsiu - kai pradeda senti?
Žinoma, yra daug moterų, kurios nuo pat jaunų dienų kruopščiai prižiūri savo veido odą, bet visgi daugiau sulaukiu vyresnio amžiaus klienčių.
Negalėčiau vienareikšmiškai pasakyti, kad daugiausiai moterims rūpi jauninančios procedūros, problemų spektras kur kas platesnis, pavyzdžiui, bėrimai, veido raudonis, padidėjusi pigmentacija, tai, matyt, tų laikų, kai dar buvo madingas įdegis, pasekmė.
Esu natūralaus odos jaunėjimo šalininkė, todėl renkuosi priemones, kurios atkuria pažeistas odos ląsteles, skatina kolageno ir elastino gamybą bei apsaugo odą.
Kai vyksta natūralus biologinis atjauninimas ląstelių lygmeniu, oda tampa elastingesnė, tolygesnė, sveikesnė, mažėja pigmentinės dėmės ir raukšlelės.
Internete pilna reklamų, kaip neva galima atjaunėti vos po keleto invazinių procedūrų. Tikrai?
Yra tokių, kurios tikrai puikiai tinka ir padeda, bet yra ir tokių, kurių niekam nerekomenduočiau. Man baisiausia, kai invazines procedūras pradeda daryti labai jaunos moterys.
Pavyzdžiui, pastaruoju metu madingos procedūros, kai sufokusuotu aukšto dažnio ultragarsu arba lazeriu tiesiog „susvilinama“ oda ir taip neva paskatinama naujo kolageno gamyba. Bet visa tai vyksta odai patiriant didžiulę traumą, sukeliant uždegimą, o uždegimas visada ardo, tad realiai oda yra sendinama o ne jauninama.
Tarsi ir gauname staigų odos jauninimo efektą dėl to, kad susisuka, koaguliuoja kolageno skaidulos, bet realiai mes ją sendiname.
Ir kuo daugiau atliksime tokių procedūrų, tuo ji greičiau susens. Tokios procedūros gali būti tinkamos nebent brandžiame amžiuje, nuo 65-70 metų, kai jau sunku suaktyvinti savo kolageno gamybą, bet ne jaunoms 30-40 metų moterims, kas dabar dažnai vyksta.
Kaip manote, kodėl dažnai jaunos moterys taip bijo senėjimo procesų, kad net ir mažytė raukšlelė jas skatina žūtbūt imtis drastiškų priemonių?
Sunku pasakyti. Galbūt tai ir socialinių tinklų, kur visi turi būti gražūs, įtaka.
Matote, mano sfera tokia, kur nėra per jaunų klientų, nes aš neatlieku drastiškų ar per stiprių procedūrų.
Kaip jau minėjau, esu natūralumo šalininkė. O natūraliai prižiūrėti odą ne tik galima, bet ir būtina nuo jaunystės, nes taip turite daugiau šansų ją kuo ilgiau išlaikyti puikios būklės, sveiką ir jauną.
Ką jūs turite omenyje sakydama - natūrali odos priežiūra?
Oda turi būti pamaitinta, padrėkinta, apsaugota nuo žalingo aplinkos ir ardančio ląsteles UV spindulių poveikio.
Aš dažnai pastebiu gatvėje ir jauno amžiaus moteris, kurių oda labai neprižiūrėta. Kartą atidaviau automobilį remontuoti ir važiavau į darbą autobusu.
Man net akis badė, kiek daug autobuse buvo žmonių, kurių oda buvo apverktinos būklės - išsausėjusi, pigmentuota, paraudusi, spuoguota, sudeginta saulėje...
Paprastai tokių aš net nematau savo kabinete, nes mano klientes yra tos, kurios odą prižiūri ir rūpinasi. Jei oda tinkamai rūpinamės, net ir sulaukus 70-ies ji atrodys puikiai, nors ir bus raukšlių, bet pati odos kokybė bus gera.
Tikriausiai sutiksite, kad dažnai labiau nei prižiūrėta oda puošia šypsena ir spindinčios akys.
Žinoma, viskas ateina iš žmogaus vidaus. Yra posakis „sveikame kūne, sveika siela“, bet aš pasakyčiau atvirkščiai „sveika siela, sveikas ir kūnas“.
Mūsų sveikatai, o sykiu ir išvaizdai, didžiulę įtaką daro stresas, aplinka, gyvenimo būdas.
Aš ir pati šiemet taip aiškiai pajutau, kokioje nuolatinėje įtampoje mes gyvename... Turėjau šiek tiek ilgesnes atostogas ir jau pačią pirmąją dieną, vos tik atsibudus, mane užvaldė mintys - aha, atostogos, taigi man reikia ilsėtis, ką šiandien reikės veikti?
Reikia važiuoti prie jūros…. Pagavau save, kad kiekviena mintis apie poilsį prasidėjo žodžiu „reikia“. Reikia važiuoti prie jūros, reikia išgerti kavos, reikia, reikia, reikia...
Gerai, kad greitai save pagavau taip galvojant ir susivokiau, jog aš nieko neprivalau ir žodį „reikia“ pakeičiau žodžiu „norėčiau“ (juokiasi).
Mes kartais patys sau įsivarome stresą lygioje vietoje, o stresas tikrai nėra sveikatos ir grožio kompanjonas.
Mes kartais patys sau įsivarome stresą lygioje vietoje, o stresas tikrai nėra sveikatos ir grožio kompanjonas.
Įdomu, ar per tuos dešimt metų, kol dirbate grožio sferoje, keitėsi tendencijos? Išduokite, kas dabar ant bangos?
Žinoma, keitėsi. Dabar, ko gero, didžiausia naujiena, kuri baigia užkariauti visą pasaulį - procedūros su egzosomomis.
Šios mikrodalelės neabejotinai padarys perversmą ne tik kosmetologijoje, bet ir medicinoje. Egzosoma yra nanodalelė, tai membraninis burbuliukas, ląstelės dalis, todėl geba prasiskverbti tiesiai į ląstelę. Kosmetikoje naudojamos iš augalų ląstelių išgaunamos egzosomos.
Jos vertingos jau pačios savaime, nes perneša naudingas, biologiškai aktyvias medžiagas ir informaciją.
O kai kurios kompanijos netgi sugeba į jas įterpti ir kitas veikliąsias medžiagas, pavyzdžiui, hialuroną.
Esate iš tų grožio specialisčių, kurios padeda su odos problemomis susitvarkyti ir paaugliams?
Taip, yra grožio specialistų, kurie vengia dirbti su paaugliais. Tai sudėtinga auditorija, nes reikia atlikti daug procedūrų, kurios nėra labai malonios, o dar labai svarbu laikytis intervalų tarp jų.
Tam reikia kantrybės ir laiko, kad būtų matomi rezultatai.
Dažnai paaugliai nelinkę laikytis visų specialisto pateiktų odos priežiūros rekomendacijų, pamiršta naudoti paskirtas priemones namuose, o be jų neįmanoma turėti sveiką odą.
Dėl to gali atrodyti, kad kaltas specialistas, nes rezultatai neateina taip greitai, kaip tikėtasi.
O kodėl paauglių odos problemų neįmanoma išspręsti greitai?
Matote, odos problemas dažnai lemia hormonai, kurie veikia riebalinių liaukų veiklą. Kai organizmas išskiria daugiau odos riebalų (sebumo), susidaro palanki terpė bakterijoms daugintis.
Ypač mergaitės dažnai skuba spuogus maskuoti makiažu, o tai dar labiau apsunkina situaciją - vietoje natūralios rūgštinės terpės sukuriamas šarminis paviršius, gausiai tepant pudrą, oda negauna deguonies, poros tarsi užklijuojamos. Tai sukuria idealias sąlygas bakterijoms veistis.
Kol hormoninis fonas nėra nusistovėjęs, spuogeliai vis pasirodys. Tačiau net ir tokios odos pusiausvyrą galima sureguliuoti ir sėkmingai kontroliuoti naudojant tinkamas priemones, padedančias kontroliuoti riebalų išsiskyrimą, skatinančias atsinaujinimą, veikiančias antibakteriškai, atkuriančias ir palaikančias odos mikrobiomą.
O kokios yra dažniausiai pasitaikančios klaidos, kurias daro aknės kamuojami paaugliai?
Dažnai paaugliai nusiperka prausiklį, pavyzdžiui, su salicilo ar glikolio rūgštimis, ir tikisi, kad problemos išsispręs.
Tačiau to nepakanka, nes tokios priemonės tik išsausina odą ir pašalina natūralų hidrolipidinį sluoksnį.
Dažnai sulaukiame priešingo efekto - kuo labiau odą sausiname, tuo daugiau ji gamina riebalų.
Paaugliai tada dar intensyviau šveičia odą, o ji tampa vis labiau pažeidžiama. Taip sukuriamas uždaras ratas.
Norint pasiekti norimą rezultatą, vien prausiklio nepakanka. Būtina naudoti priemones, kurios reguliuotų sebumo išsiskyrimą, veiktų antibakteriškai ir skatintų odos atsinaujinimą.
Dažniausiai vienoje priemonėje šių savybių sutalpinti neįmanoma, todėl tenka sluoksniuoti kelis kremus. Suprantama, tai reikalauja kantrybės ir yra brangesnis sprendimas.
Žinoma, ir savarankiškas spuogų spaudymas tik pablogina situaciją - taip ne tik išplatiname infekciją, bet ir atsiranda randų. Jei į specialistus būtų kreipiamasi pačioje pradžioje, vos atsiradus vienam ar dviem spuogeliams, aknės galbūt būtų galima išvengti.
Deja, dažniausiai sulaukiu klientų, kai aknė jau būna pažengusi, todėl kelias sveikos odos link nėra greitas ir lengvas.
Kai aknė labai užleista, dažnai prireikia net metų, kad ją suvaldytume. Be to, paaugliai daro esminę klaidą - tik pagerėjus odos būklei, jie nustoja naudoti visus jiems parinktus produktus.
Tiesą sakant, reikėtų tęsti priežiūrą dar bent pusmetį, kad įtvirtintumėte pasiektus rezultatus.
Kita dažna klaida - spuoguotos odos deginimas saulėje. Ne kartą esu girdėjusi, kaip žmonės mano, kad saulė išgydys spuogus, tačiau iš tikrųjų taip tik dar labiau pakenksite odai, nes ji taps dėmėta.
Turint probleminę odą, būtina naudoti kremus su SPF apsauga net ir žiemos metu.
Tikrai kelias sudėtingas, atrodo, kad paaugliams turėtų būtų labai sunku.
Tikrai taip, bet turiu ne vieną sėkmės istoriją, kai paaugliai ne tik išmoksta kruopščiai prižiūrėti savo odą, bet ir pakeičia mitybą, gyvenimo būdą ir džiaugiasi gražia oda.
Priminkite, kas yra pagrindinis aknės maitintojas? Cukrus?
Taip - cukrus, o taip pat balti miltai ir pieno produktai.
Esate ne tik grožio specialistė. Jau kuris laikas kuriate ir kvepalus? Minėjote, kad į grožio sferą atvedė noras gražiai senti, o kokie poreikiai atvedė į kvapų pasaulį?
Maždaug prieš šešerius metus klaidžiojau po Vilniaus senamiestį ir užsukau į vieną parduotuvėlę, kurioje man pasiūlė pauostyti atarų. Aš tada pirmą kartą išgirdau šitą žodį, bet vos tik pauosčiau, buvau pakerėta...
Įdomu, o kas yra ataras?
Atarai - tai patys seniausi tikrieji kvepalai, kai augalo kvapo molekulės sugautos ir užrakintos sandalo aliejuje.
Taigi tai yra natūralūs, labai prabangūs, koncentruoti aliejiniai kvepalai. Pavyzdžiui, eteriniai aliejai greitai išgaruoja, o atarai ant kūno kvepia labai ilgai.
Atarai taip jus sužavėjo, kad...
Nusipirkau keletą lašiukų, tada man atrodė, už kosminę kainą ir.. iškvepinau per kelias dienas. Tada nusipirkau daugiau, pati sudėliojau kompoziciją - iš keleto atarų susikūriau nuostabius savo kvepalus. Pakerėtas kvapo ir mano vyras panoro kvepalų iš atarų.
Bet visas tas malonumas buvo labai brangus. Aš svajojau, kad vieną dieną tikrai atrasiu, kur jų gauti pigiau ir daug, kad galėčiau jais tiesiog „apsipilti“ nuo galvos iki kojų, išsitrinti visą kūną kaip kokia Kleopatra (juokiasi).
Aš svajojau, kad vieną dieną tikrai atrasiu, kur jų gauti pigiau ir daug, kad galėčiau jais tiesiog „apsipilti“ nuo galvos iki kojų, išsitrinti visą kūną kaip kokia Kleopatra.
Pavyko?
Išvykau į dvasinių paieškų kelionę į Indiją. O tai kaip tik yra ta šalis, iš kurios ir kilo atarai. Tad Indijoje vaikščiodama po parduotuvėles ėmiau jų ieškoti ir vienoje radau, kur pardavėjas juos vadino „itar“ ir jų turėjo ne vieną bidonėlį.
Prisipirkau tada gal keturiasdešimt skirtingų rūšių. Net ir ten sumokėjau gana brangiai, nes pirkau turistinėje zonoje, bet vis tiek daug pigiau nei Lietuvoje.
Apetitas vis augo, norėjosi išdegustuoti vis daugiau kvapniųjų substancijų. Suradau tiekėją Indijoje, kuris atarus vis dar išgauna archajiniu būdu.
Siunčiausi iš jo vis daugiau ir daugiau. Gerai, kad tuo metu neturėjau daug pinigų, nes turbūt būčiau visus ir išleidusi kvapniesiems aliejams, taip jie mane pakerėjo.
Gerai, kad tuo metu neturėjau daug pinigų, nes turbūt būčiau visus ir išleidusi kvapniesiems aliejams, taip jie mane pakerėjo.
Iš atarų kuriate ir kvepalus?
Taip, kuriu ir iš atarų, bet ir iš absoliutų, izoliatų ir eterinių aliejų. Baigiau ne vienus parfumerijos mokymus. Norint kurti kvepalus reikia tikrai daug žinių ir praktikos, reikia gerai išstudijuoti medžiagas.
Labai daug išmokau, ko gero, iš žinomiausios natūralios parfumerijos pradininkės Lietuvoje menininkės, parfumerės Laimės Kiškūnės.
Dabar nusipirkau dar vienus mokymus pas anglų parfumerę Karen Gilbert. Kvapų pasaulis labai sudėtingas ir įdomus, norisi kuo daugiau sužinoti ir nuolat tobulėti.
Ir pati rengiu studijoje degustacinius vakarėlius, kur moterys gali ne tik susipažinti su atarais ir kitomis kvapniomis substancijomis, bet ir pačios susikurti savo kvepalus.
Esu sukūrusi kvepalų kolekciją, pavadintą „Transcendentinė kolekcija“, kurioje yra 7 skirtingi kvapai, kiekvienas iš jų atspindi tam tikrą žmogaus archetipą ir įkūnija skirtingą energiją.
Tai galima traktuoti kaip tam tikrą žaidimą, tačiau kvapas iš tiesų gali sustiprinti ir sužadinti mūsų energijas. Pavyzdžiui, prieš rimtą verslo pokalbį pasikvepinu kario archetipo kvapu, o kai noriu atsipalaiduoti, renkuosi deivės kvapą.
Kolekcijos idėja yra tokia: kaip mūsų energetiniai kanalai (čakros) turi būti subalansuoti, taip ir mes, norėdami pajusti gyvenimo pilnatvę, turime patirti visus archetipus.
Kiekviena moteris turi pabūti ir motina, ir kare, ir deive. Ir tai patirti padeda atitinkamas „Transcendentinės kolekcijos“ kvapas.
Dabar jums jau pavyksta kaip Kleopatrai apsipilti nuo galvos iki kojų atarais?
Įvyko gyvenimo kuriozas. Dabar tarsi ir galėčiau sau tai leisti, bet... negaliu, nes šiuo metu visai negaliu kvepintis.
Kitaip negalėčiau dirbti su kvapniaisiais ingredientais ir neužuosčiau kvapniųjų molekulių. Negaliu net kvepinti erdvės, kurioje dirbu.
Tik tomis dienomis, kai nedirbu, galiu sau leisti šį malonumą - pasikvepinti.
Rašyti komentarą