Robertas Kalinkinas po atostogų Fetijoje: „Tailandas rūko kamputyje“

(2)

Dizaineris ir verslininkas Robertas Kalinkinas Turkijoje ilsėjosi ne kartą, tačiau paskutines atostogas šioje šalyje jis vadina ypatingomis.

Su žmona Agne ir vaikais Mara bei Marku iš atostogų Fetijos kurorte sugrįžęs vyras atviras – ši kelionė pranoko poilsį Tailande.

„Atostogų metu mus lepino geras oras, o Fetijos pajūrio zona ir gamtos grožis tiesiog sužavėjo. Vanduo yra žydrai melsvos spalvos, lyg Maldyvuose, pakankamai seklus krantas ir smėlio paplūdimiai puikiai tinka šeimų atostogoms. Miestelis yra ne per didelis, pritaikytas turistų poreikiams, tačiau ir nepergrūstas kaip atrodo turistiniai didmiesčiai“, – atostogų įspūdžiais dalijasi Robertas.

Derina skirtingas atostogas

Žinomo vyro šeima įprastai keliauja visa kartu ir kasmet išbando skirtingų tipų keliones.

„Vienų kelionių metu siekiame, kad vaikai pamatytų pasaulį ir pažintų svečias šalis – tokia šiais metais buvo kelionė į Tailandą, kiek anksčiau – į Balį ir kitas Azijos salas. Taip pat keliaujame ir visi kartu pailsėti, ieškome gražios atostogų krypties, kad ji nebūtų per daug nutolusi nuo Lietuvos. Šiemet tokias atostogas turėjome Egipte, o ką tik grįžome ir iš atostogų Turkijoje“, – kalba R. Kalinkinas.

Jis pastebi, kad labai tolimos kelionės su mažais vaikais yra gan sudėtingos, jos vargina mažuosius, todėl visa šeima mielai kelis kartus per metus renkasi „viskas įskaičiuota“ atostogas ir netolimus skrydžius.

Paliko geresnius įspūdžius nei Tailandas

Robertas Turkijoje yra atostogavęs ne kartą, kaip ir daugelis lietuvių yra buvęs pagrindiniuose šalies kurortuose. Vis tik šį kartą atrado naują, dar niekada nelankytą regioną.

„Daugelis žmonių žino vieną ar kitą šios turistinės šalies kurortą ir nesidomi kitais variantais. „Tez Tour“ kelionių agentų pasiūlyto Fetijos kurorto net nebuvome girdėję.

O apsilankę čia supratome, kad veltui į Tailandą važiavom, – juokiasi kūrybininkas. – Mums tikrai patiko Tailande, bet tai buvo sunki kelionė dėl ilgų pervežimų. Įsitikome, kad kartais neatsiperka tolima kelionė, kai tokį grožį galima rasti ir visai šalia. Su mažamečiais vaikais smagiau kur arčiau, kur patikrinta, o keliaujant savaitei, norisi taupyti laiką ir atrasti visai šeimai aktualių patogumų“.

Sužavėjo pajūrio zona

Fetija įsikūrusi vaizdingoje įlankoje Mendoso kalno papėdėje, apsuptoje pušynų ir kedrų giraičių. Šiandieninis Fetijos miestas stovi ant antikinio Likijos miesto Telmeso griuvėsių, o nuo kalvos, kur įsikūręs kurorto senamiestis su viduramžių tvirtove, atsiveria visos įlankos panorama, bangose supasi tradiciniai mediniai žvejų laiveliai, kateriai.

Pasak dviejų vaikų tėčio, šis kurortas skirtas tiems, kas atokiau nuo triukšmingų vietų ieško ramybės bei poilsio, gražios gamtos ir švarios jūros.

„Fetijoje gauni ir autentikos, ir gražią architektūrą, kalnuotas vietoves, ir vieną gražiausių pasaulyje Ölüdeniz paplūdimių“, – vardija R. Kalinkinas.

„Tez Tour“ kelionių organizatoriaus atstovė patvirtina, kad šį kurortą mielai renkasi šeimos su mažamečiais vaikais.

„Visi Turkijos kurortai laukia atostogauti atvykstančių šeimų su vaikais. Iš Antalijos oro uosto pasiekiamas Fetijos regionas iš jų išsiskiria savo natūralia, puikiai išsaugota gamta, o praktiškai visi viešbučiai turi parengę animacines programas ir atskirus vaikiškus meniu, tad atlieps keliaujančių šeimynų poreikius“, – sako Inga Aukštuolytė, kelionių organizatoriaus ryšių su visuomene ir rinkodaros skyriaus vadovė.

Atostogos įsiminė ir sūnui

Šeima apsistojo „Liberty Hotels Lykia“ viešbutyje, turinčiame didelę žaliuojančią teritoriją bei įvairių pramogų vaikams. Atostogų metu Robertas su žmona ir vaikais tik buvimu viešbutyje neapsiribojo – ekskursijos metu aplankė apleistą miestą Kayaköy, kuriame stūkso daugiau nei 3500 apleistų pastatų, anksčiau buvusių 10 tūkst. žmonių namais.

Vis tik dešimtmečiui Roberto sūnui per atostogas Fetijoje labiausiai įsiminė viena išbandyta ekstremali pramoga.

„Markas pirmą kartą gyvenime vienas, tik su instruktoriumi, leidosi parasparniu nuo beveik 2 km aukščio Babadag kalno. Skrydžio metu jis sklandė virš jūros, kalnų, viešbučio teritorijos – ši pramoga sūnų taip sužavėjo, kad jis nori vėl skraidyti ir imtis naujų avantiūrinių pramogų“, – pasakoja R. Kalinkinas.

Vos grįžęs iš atostogų vyras jau kuria planus kitoms, šį kartą atostogoms-įkvėpimui – jis prasitaria, kad dar šį rudenį keliaus į Viduržemio jūroje esančią Sardinijos salą.

„Su Agne siekiame pamatyti kuo daugiau miestų ir praturtinti savo gyvenimą nuotykiais, tad ši kelionė turės būtent tokį tikslą“, – kalba nuomonės formuotojas.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder