Ukrainietę džiugina judrėniškių palaikymas

(3)

Nuo karo siaubo gimtojoje šalyje prieš porą metų su šeima pabėgusi ukrainietė Nataliia Kharchenko prieglobstį rado Klaipėdos rajone ir įsijungė į Judrėnų bendruomenę. Neseniai ji įkūrė verslo įmonę – gamina šokoladinius veganiškus saldainius, šokoladinių gardėsių rinkinius.

Jaunoji verslininkė labai dėkinga ją palaikantiems judrėniškiams.

N. Kharchenko Judrėnų bend­ruomenės renginiuose dažniausiai vaišina ukrainietiškais barščiais ar kitais nacionaliniais valgiais, o šiemet Dariaus kaime vykusiame svarbaus legendinio lakūno gimtinės ženklo – milžinkapio sukakties minėjime nustebino nepaprasto skonio sorų koše.

„Ji mano gimtinėje tokia pat populiari, kaip ir ukrainietiški barščiai“, – šypsojosi Nataliia. Iš pradžių nepatikliai žvelgę į sorų košę šventės dalyviai jos paragavę prašė dar įdėti, tuo labai nudžiugindami virėją.

N. Kharchenko šiame krašte išgarsėjo ir savo šokoladiniais desertais. Daugiau nei metus dirbusi Judrėnų seniūnijoje veikiančioje medžio apdirbimo įmonėje, ji ryžosi kurti savo verslą ir atsisveikino su darbdaviu. Nataliia įkūrė individualią įmonę – pagal užsakymus gamina šokoladinius, veganiškus saldainius ir teminius šokoladinių gardėsių rinkinius.

Ji atskleidė, kad verslo kūrimą palengvino parama, kurios sulaukė parengusi projektą ir pristačiusi ukrainiečiams skirtam verslo paramos konkursui. Nataliia patenkinta gavusi 2 800 eurų, už kuriuos įsigijo vitrininį šaldytuvą, kitos įrangos, nusipirko palapinę, stalus, reikalingus prekybai.

„Gaminu šokoladines gėles – daug užsakymų sulaukiau Motinos dienos išvakarėse, – dėstė Nataliia. – Tie, kas paragauja, užsisako dar kartą, nes rankomis pagaminti saldumynai originalūs, gero skonio – tokių parduotuvėje nenusipirksi.

Veganiškiems saldainiams naudoju augalinius produktus – kokoso cukrų ir pieną, kakavos sviestą ir kitus ingredientus. Gaminu tai, kas man patinka – žmonėms reikia kokybiškų produktų.“

Reklama apie Judrėnuose įsikūrusios ukrainietės šokoladinius gardėsius sklinda iš lūpų į lūpas, apie tai skelbia savo feisbuko paskyroje, bet dar nedaugelis žino apie jos verslą.

Pasak judrėniškės pedagogės Laimos Dargevičienės, patrauklios šių gaminių kainos, pavyzdžiui, šokoladinės gėlės – nuo 1 euro, jos pakuojamos gražiose dėžutėse. Kiekvienoje pakuotėje yra užrašas: „Dėkui, kad mėgaujatės kiekvienu mano rankų darbo kūriniu, kuriame telpa meilė ir meistriškumas. Ačiū už pasitikėjimą.“

N. Kharchenko prisipažino, jog savo ateitį sieja su Lietuva, čia ketina plėtoti verslą. „Man patinka gyventi Judrėnuose, – lietuviškai ištarė Nataliia. – Čia gyvena labai geri, nuoširdūs žmonės – ko tik paprašau, visada padeda ar pataria. Džiaugiuosi, kad man leido naudotis bendruomenės patalpose įrengta virtuve, be to, padeda ir seniūnija, ir mokykla.“

Nuotoliniuose kursuose ukrainiečiams Nataliia mokosi lietuvių kalbos, važinėja į Gargždus, lietuviškų pokalbių klubą. Su judrėniškiais ji jau susikalba lietuviškai, nors kartais pritrūksta žodžių.
Judrėnų seniūnijoje šiuo metu gyvena dvi ukrainiečių šeimos, kuriose – 9 žmonės, bet žada atvykti ir trečia.

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder