Jachta „Lietuva“ kelia bures: renka naują įgulą

Jachtos „Lietuva“ kapitonas Osvaldas Kudzevičius tikisi, kad šiemet bus turininga vasara, nors laivas regatoje „The Tall Ships Races“ ir nedalyvaus. Tikisi, kad įgulą papildys gabūs jaunuoliai.

Jachtos „Lietuva“ kapitonas labai džiaugiasi, kad miesto Savivaldybė nesustabdė labai ilgai užtrukusio jachtos „Lietuva“ remonto. Pernai, kai laivą remontavusi UAB „Laivo sandėlis“(„Garant Boats & Yachts“) perdavė jai jachtą, ji pasirašė panaudos sutartį, kaip ir prieš remontą su sporto klubu „Ostamarina“, kuriam vadovauja O. Kudzevičius.

Pernai laivas buvo išbandytas jūroje. Kartu su buriuotojais plaukė ir „Laivo sandėlio“ mechanikas, elektrikas, projekto vadovas. Kelionė truko dvi paras. Kadangi ne visi remontininkai tuo metu buvo pasiskiepiję, nuspręsta plaukti ten, kur nereikalaujama būti pasiskeipijusiems. Taigi buvo patraukta Švedijos link, iki Gotlando salos.

Pasak O. Kudzevičiaus, gedimų, kad ir smulkių ir nereikšmingų, vis dėlto buvo, bet juos buvo galima pašalinti plaukiant.

„Išbandėme techninę laivo būklę, ji visus tenkina. Dėl kai kurių smulkmenų pavasarį mes susisieksime su “Garantu„ ir tie keli trūkumai bus pašalinti“, - mano O. Kudzevičius.

Dėl pandeminės situacijos pernai laivas ant kranto buvo iškeltas gana vėlai, jau ledukas buvo užsidėjęs baseine. Mat sirgo bendrovės „Klaipėdos laivų remontas“ darbuotojai, galintys dirbti su kranu. Bet paskui iškėlimo operacija buvo labai gerai organizuota, kartu su „Lietuva“ buvo iškelti ir dar du laivai.

Grandiozinių planų neturi

O. Kudzevičius sakė, kad šių metų vasarai grandiozinių planų neturima, laivas neišlįs iš Baltijos jūros. Numatyta viena tarptautinė regata, kuri vyks visą savaitę Rygos įlankoje. Į ją susirenka visų Baltijos šalių buriuotojai. Tai bus pirmas išbandymas jachtos „Lietuva“ įgulai. „Pažiūrėsime, ar laivo eiklumas padidėjo, ar sumažėjo po remonto. Galėsime įsivertinti save. Planuojame dalyvauti keturiose regatose Lietuvoje“, - pasakojo O. Kudzevičius.

„Ostmarinos“ nariai ketina aplankyti kaimynus Estijoje, Latvijoje, Lenkijoje, Suomijoje, Švedijoje, žinoma, ne visus, bet vieną kitą kartu ir pasitreniruoti buriuodami.

Kapitonas irgi laikosi taisyklių

„Lietuvos“ įgula per tuos trejus metus, be abejo, pasikeitė, nors dar yra likusių ir senų narių. „Dabar renkame naujus žmones, naują įgulą. Norime tęsti gerą tradiciją ir privilioti į šią sporto šaką daugiau jaunimo. Labai kviečiame tuos, kuriems ne mažiau nei 17 ir ne daugiau kaip 25 metai. Nors laivas naujas, jį vis tiek reikės ir nuplauti, ir patvarkyti. Darbų tikrai bus. Planuojame atsinaujinti šiek tiek takelažą, individualias gelbėjimosi priemones. Gaila, kad Ukrainoje prasidėjo ta nesąmonė. Tai išmušė iš vėžių“, - sakė laivo kapitonas.

Jis stebėjosi, kad į skelbimą apie naujų narių priėmimą atsiliepė labai nedaug žmonių. Anksčiau būdavo iš karto dvidešimt, o dabar susisiekė vos 10 norinčiųjų.

Beje, ne visi iš norinčiųjų pasilieka. Jachta „Lietuva“ turi savo taisykles, tvarka joje griežta, net pats kapitonas turi laikytis taisyklių.

Regatoje nedalyvaus

Regata „The Tall Ships Races“ pastaruosius dvejus metus nevyko. „Lietuva“ šiemet joje nedalyvaus dėl kelių priežasčių. Viena jų - norima išbandyti laivą, kurio kapitalinis remontas, trukęs daugiau kaip dvejus metus, buvo baigtas tik pernai rudenį. Kita - reikia susirasti finansavimą, rėmėjų. Galbūt dalyvaus kitais metais.

„Ruošiantis regatai įdedama labai nemažai darbo, o kai ji neįvyksta, būna tikrai apmaudu. Nenorime nuvilti savo rėmėjų. Pasirengėme minimalų planą, jį ir bandysime įvykdyti. Juo labiau kad reikia apmokyti ir tuos naujokus. Darbo klubas turi tikrai daug“, - sakė O. Kudzevičius.

Moko buriuoti merginas

Pasak O. Kudzevičiaus, nebuvo taip, kad klubo „Ostmarina“ nariai trejus metus tik žiūrėjo, kaip buvo remontuojama jachta „Lietuva“. Jie ir dirbo, ir buriavo regatose.

Klubas „Ostamarina“ įgyvendina sporto fondo remiamą projektą, kurio metu buriuoti mokomos moterys. Bandoma surinkti jų įgulą. Šitas projektas dar nebaigtas. Pernai iš kito klubo buvo išnuomotas laivas ir merginos kelias valandas plaukiojo, tiesiog susipažino su laivu.

„Buvo ir nuotykių. Nuomotame laive sutriko kuro padavimas, užgeso variklis ir teko švartuotis atplaukus su burėmis. Buvo labai įdomi, kartu ir ekstremali situacija. Kiekvienas save gerbiantis jachtos vadas turi mokėti švartuotis su burėmis“, - prisiminė jachtos „Lietuva“ kapitonas.

Žiemą merginos, žinoma, neburiavo, bet sportavo sporto salėse. Jos jau gavo ir minimalių teorinių žinių, moka jau jūros mazgą surišti, žino jūrinius terminus. O pavasarį jos pradės buriuoti.

Norą dalyvauti šiame projekte pareiškė apie 100 merginų. Jachtos įgulai reikia atrinkti 18 merginų iš maždaug keturiasdešimties likusių. Tikimasi, kad vasarą įgulą bus sudaryta. „Jeigu liks 20 merginų, galėsime su jomis kur nors plaukti galbūt net su “Lietuva„. Jos pačios nori įrodyti, kad gali. Man labai patinka žmonių užsidegimas, tad norisi joms padėti“, - sako O. Kudzevičius.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder