MSC Poesia

Klaipėdoje baigiamas kruizų sezonas, lankysis paskutinis kruizinis laivas

Klaipėdos uoste sekmadienį švartuosis paskutinis šiais metais užsuksiantis kruizinis laineris.

Kaip pranešė Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija, per penkis mėnesius trukusį sezoną Klaipėdoje apsilankė 41 laineris.

Sekmadienį pirmą kartą Klaipėdoje viešėsiantis kruizinis laineris „Silver Dawn“ uždarys kruizinės laivybos sezoną. Su Maršalo salų vėliava plaukiojančiam laineriui bus įteiktas uostamiesčio herbas. Jis tradiciškai teikiamas pirmą kartą Klaipėdoje besilankančiam kruiziniam laivui.

Šį sezoną pirmą kartą į Klaipėdą atvyko keturi kruiziniai laineriai, iki šiol nebuvę Lietuvos uostamiestyje. Klaipėdą į savo maršrutą įtraukė ir viena nauja kruizinės laivybos kompanija.

„Dėl geopolitinių aplinkybių pasikeitus situacijai regione, kruiziniuose maršrutuose sumažėjus lankomų uostų, laivybos linijos ieško alternatyvų. Tikimės, kad ateinantį sezoną Klaipėdą atras tiek nauji laivai, tiek naujos laivybos kompanijos“, – sako Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius Algis Latakas.

Anot jo, dar nepasibaigus šiam sezonui, kitiems metams fiksuojama jau bemaž 60-ties laivų registracija.

„Daugelis pasaulio uostamiesčių konkuruoja tarpusavyje dėl šių laivų. Klaipėda turi didžiuotis, kad kruiziniai laineriai atplaukia ir tai yra uosto, miesto ir mūsų šalies pasiekimas“, – sakė jis. 

Šį sezoną didžiausias Klaipėdoje svečiavęsis laineris buvo „Mein Schiff 6“, kurio ilgis 296 metrai. Pirmą kartą Klaipėdą aplankė ir vienas įspūdingiausių – burinis kruizinis laivas „Sea Cloud Spirit“. Vos prieš porą metų pastatytas tristiebis laivas šiuo metu yra vienas didžiausių burlaivių pasaulyje.

Šiemet aplankyti Lietuvą panoro apie 42 tūkst. kruizinių keleivių.

„Jei pernai kruizinių laivų užpildymas siekė apie 40 proc., šiemet išaugo iki 90 proc. Be to, vykusiųjų į ekskursijas skaičius ūgtelėjo iki maždaug 50 proc. Tai rodo didesnes su kruizais dirbančio verslo pajamas bei didesnį pajūrio smulkiųjų verslininkų uždarbį“, – sako Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos tarptautinių ryšių vadovė Kristina Gontier.

Pernai kruizinio sezono metu Klaipėdoje iš viso apsilankė 61 kruizinis laivas, kuriais atvyko beveik 50 tūkst. turistų.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder