Klaipėdos uosto veikla domisi Mukrano uosto ir miesto delegacija

(1)

Stiprinami ryšiai su Vokietijos Mukrano uostu. Šiandien delegacijai iš Vokietijos pristatyta Klaipėdos uosto veikla ir artimiausi plėtros projektai bei kryptys.

Klaipėdos uoste svečiuojasi Mukrano uosto delegacija kartu su Zasnico miesto meru Leon Kräusche. Vizito tikslas – iš arčiau susipažinti su Klaipėdos uosto veikla bei uosto vystymo kryptimis.

„Mukrano uosto ir miesto delegacijos vizitas rodo, kad Klaipėdos uostas yra įdomus ir čia vystomi bei planuojami projektai gali tapti glaudesnio bendradarbiavimo pagrindu. Mums taip pat yra reikšminga vokiečių patirtis, Klaipėdos uostui siekiant būti jūrinės vėjo energetikos priežiūros centru regione. Šiandien Mukranas jau yra tapęs visos Vokietijos vėjo jėgainių statybos Baltijos jūroje baze“, – sako Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos infrastruktūros direktorius Vidmantas Paukštė.

Buvusioje Tarptautinėje jūrų perkėloje, kuri turėjo keltų jungtį su Mukrano uostu, šiandien kuriama infrastruktūra jūrinio vėjo energetikos priežiūros veiklai.

Mukrano uostas yra įsikūręs didžiausioje Vokietijos saloje. Uostas turi trumpiausias jungtis jūra su Švedija, Danija (Bornholmu), Suomija, Baltijos valstybėmis.

Uostas yra atviroje jūroje, tai leidžia atplaukiantiems laivams lengvai pasiekti uostą, nereikalinga jokia teritorinė navigacija ar privaloma laivavedyba. Pastaraisiais metais Mukrano uostas stipriai keičiasi ir vis sparčiau tampa įvairių naujų projektų jūroje priežiūros uostu.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder