Jachta „Lietuva“

Legendinė jachta „Lietuva“ burių dar nedžiauna

Tik pirmadienį jachta „Lietuva“ parplaukė iš tarptautinės regatos „The Tall Ships Races 2023“. Jachtos kapitonas Osvaldas Kudzevičius nepatenkintas - užimta tik trečia vieta. O jau rugpjūčio 25-27 d. laivas plauks į Liepoją ir mokys klaipėdiečius buriuoti. Registracija baigiasi šio mėnesio 23 d. Įdomu tai, kad šiemet buriuoti mokėsi net senjorai.

Plaukti jachta į Liepoją gali ne jaunesni kaip 15 metų asmenys. Pasak „Lietuvos“ kapitono, planuojama, kad plauksiantys kadetai naktį praleis jachtoje jūroje, vykdys įvairias užduotis ir ne juokais mokysis buriuoti.

Buriavimo praktikos programa įgyvendinama pagal Klaipėdos miesto savivaldybės iš dalies finansuojamą programą „Burių miestas“, skirtą jūrinei kultūrai propaguoti. Ją įgyvendina VšĮ „Klaipėdos šventės“ kartu su sporto klubu „Ostmarina“, kuriam vadovauja O. Kudzevičius. Registraciją vykdo „Klaipėdos šventės“, o plaukimu rūpinasi klubas.

Ši programa pradėta vykdyti jau anksčiau, o plaukimas į Liepoją yra jos tęsinys. Jos esmė - kad vos ne kiekvienas miesto gyventojas galėtų iš arčiau susipažinti su buriavimu ir legendine jachta „Lietuva“, už kurios kapitalinį remontą Savivaldybė sumokėjo vos ne trečdalį milijono eurų.

"Jau vasaros pradžioje plukdėme norinčiuosius gal kokius keturis kartus per dieną. Išlindome ir į jūrą, ją parodėme, bures pasikeldavome ir t. t. Buvo pasamdytas gidas, kuris pasakojo apie Lietuvos buriavimo istoriją, apie Klaipėdos uostą. Plaukimas truko maždaug porą valandų. Pasisekė, oras buvo neblogas, didelių bangų nebuvo.

Registruodavosi ne tik jaunimas, bet apskritai Klaipėdos gyvetojai. Buvo ir senjorų, mūsų mieste jie aktyvūs. Per kiekvieną plaukimą jų būdavo po vieną ar du.

Man pasirodė, kad senjorai netgi smalsesni nei jaunimas.

Daug klausinėjo, jiems taip viskas įdomu. Širdyse jie jauni", - pasakojo jachtos kapitonas.

Šiuo metu renkami norintieji išbandyti buriavimą plaukdami į Liepoją. „Orientuojamės labiau į jaunimą. Jiems tik reikia užpildyti anketas. Kokiu būdu jie atrenkami, net nežinau. Jų laukia jau rimtesni dalykai: budėjimai ant denio, virvių tampymas, mokymasis vairuoti ir kt. Tikriausiai naktį miegosime jūroje, reikia patirti ir šiokios tokios romantikos. Liepojoje bus keičiama įgula: vieni išplauks iš Klaipėdos, kiti parplauks“, - informavo O. Kudzevičius.

Tarptautinėje regatoje - treti

„Tik prieš kelias dienas grįžome iš regatos “The Tall Ships Races 2023„. Mes vėl treti. Nebuvo labai gerai todėl, kad sutrumpino distanciją. Vėjai buvo mums palankūs, bet organizatoriai nusprendė, kad reikia varžybas baigti anksčiau. Mes norėjome daugiau nei trečia vieta. Buvome ir taktiką pasiruošę. Jeigu būtume žinoję, kad taip bus, būtume kitaip pasielgę“, - aiškino „Lietuvos“ kapitonas.

Dalyvavimas garsioje regatoje skaičiuojant nuplaukimą ir parplaukimą užtruko pusantro mėnesio. Startas buvo Škotijos Šetlando salose, Lervike, o plaukiama buvo į Arendalį Norvegijoje.

"Buvo rimtas plaukimas. Matėme ir orkų, ir kt. Dalyvavome dviejuose šių metų regatos etapuose: plaukime iš Norvegijos į Lerviką, o paskui varžybose iš Lerviko į Arendalį.

Mūsų vasara šiemet labai turininga. Tik tiek, kad mes dar nenorime per daug afišuotis, nes po remonto vis dar bandome atrasti greitesnę laivo eigą ir daug dirbame", - sakė O. Kudzevičius.

Dalyvaujant šioje regatoje turėtas ir dar vienas tikslas - pakviesti jachtas atvykti kitais metais į „The Tall Ships Races 2024“, kuri startuos Klaipėdoje. „Turėjome burę, kuri kvietė atvykti, šnekinome jachtų kapitonus, laivų savininkus, operatorius“, - pasakojo kapitonas.

Laivo įgula buvo surinkta nauja, nes kol jachta buvo remontuojama, senieji jos nariai išsibėgiojo.

O. Kudzevičiaus teigimu, kitais metais nuo pat pavasario vėl bus renkama jachtos „Lietuva“ įgula, kuri dalyvaus „The Tall Ships Races 2024“ Baltijos jūroje. Dar jachtos „Lietuva“ šiemet laukia kapitono Stepono Kudzevičiaus regata, kurią organizuoja klubas „Ostmarina“, ir rugsėjį vyksianti kapitono Stasio Marcinkevičiaus regata.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder