Lietuvos uosto blokavimas - nekomentuotina propaganda

Žiniasklaidoje pasirodę pranešimai, esą Rusijos Federacija ketina blokuoti Lietuvos uostą, taip atsakydama į tranzito sausuma į Kaliningradą uždraudimą, klaipėdiečiams, neišmanantiems uostinių dalykų, kelia nerimą. Atsakingos mūsų šalies institucijos tai vertina kaip propagandą ir į klausimą, ar realiai tai būtų įmanoma padaryti, neatsako.

"Pabrėžiame, kad sausumos tranzitas tarp Kaliningrado srities ir kitų Rusijos Federacijos dalių nėra sustabdytas ar užblokuotas. Toliau vyksta keleivių ir Europos Sąjungos (ES) nesankcionuotų prekių tranzitas.

Lietuva įgyvendina ES priimtas sankcijas, kurios turi skirtingus pereinamuosius laikotarpius ir įsigaliojimo terminus. Šių metų kovo 15 d. priimtame 4-ajame ES sankcijų pakete buvo įvestos ribojamos priemonės plienui ir kitų juodųjų metalų produktams, kurios pradėtos taikyti nuo birželio 17 d. Nuo tada tokie produktai nebegali būti gabenami per ES šalių teritorijas.

Visa kita yra Rusijos propaganda, kurios nekomentuojame„, - rašoma Susisiekimo ministerijos atsakyme į “Vakarų ekspreso" klausimus.

Rusijos kalbos apie Lietuvos uosto blokadą kaip laužtas iš piršto vertina ir Lietuvos krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas.

„Visos užuominos, kad Rusija gali imtis kažkokių „kitų priemonių“, kad gali kažkokiu ypatingu nekontaktiniu būdu blokuoti Lietuvos uostą, yra iš piršto laužtos. Jokių priemonių, be savo pačios tranzito nukreipimo į savo pačios uostus, Rusija neturėjo ir neturi“, - feisbuke skelbė A. Anušauskas.

Ministras pabrėžė, kad minėtų prekių nebegalima gabenti ir per Latviją, Estiją, Suomiją, Lenkiją ir kitas ES šalis. Anot jo, Rusija „gali toliau gąsdinti Europos šalis karinėmis priemonėmis, tačiau nepraraskime gebėjimo atskirti dezinformaciją ir propagandą nuo realių galimybių“.

Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius Algis Latakas ir Lietuvos jūrų krovos kompanijų asociacijos prezidentas Vaidotas Šileika išvykę į komandiruotę, tad situacijos nekomentuoja.

Buvęs ilgametis Lietuvos jūrininkų sąjungos pirmininkas, dabar jos tarybos narys Petras Bekėža mano, jog tai tam tikras Rusijos bandymas gąsdinti.

"Ar Rusija gali blokuoti Klaipėdos uostą? Čia išlenda kiti dalykai, nes Lietuva yra NATO narė. Rusijos karinė bazė Sovetske didelė, karinių laivų ji turi gyvą velnią. Gal ir galėtų bandyti tokį dalyką daryti, bet, manau, tada jau įsijungtų ir NATO karinis laivynas. Vargu ar protinga būtų tam ryžtis.

Pagal tarptautines konvencijas kiekviena šalis pati prižiūri savo teritorinius vandenis. Už savo teritorinius vandenis atsako Lietuvos valstybė, rusų laivai negalėtų į juos lįsti. Jeigu būtų bandoma blokuoti neutraliuose vandenyse, rusų laivyno lauktų nekokios pasekmės, nes prasidėtų tarptautinių konvencijų pažeidimai ir t. t.„, - “Vakarų ekspresui" sakė P. Bekėža.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder