Pelnui kritus „DFDS Seaways“ viltis sieja su recesijos pabaiga

(1)

Danijos kapitalo Klaipėdos keltų bendrovė „DFDS Seaways“ pernai uždirbo 2,2 mln. eurų grynojo pelno, arba 5,7 karto mažiau nei 2021 metais (12,6 mln. eurų), pajamos augo 6 proc. - iki 93,2 mln. eurų (88,2 mln. eurų). Įmonės vadovas sako, kad šie metai turėtų būti geresni, tačiau tik tuo atveju, jeigu recesija Šiaurės Europoje neužsitęs, o karas Ukrainoje nepaveiks rinkų.

AB „DFDS Seways“ vykdomasis direktorius Jonas Nazarovas teigia, jog praėję metai bendrovei buvo sudėtingi, nedaug vilčių dedama ir į 2023-iuosius.

„2022 metai bendrovės veiklai buvo sudėtingi. Kita vertus, nededame daug vilčių ir į šiuos. Rezultatas planuojamas kiek geresnis nei 2022 metais, remiantis prielaida, kad karo Ukrainoje įtaka laivų nuomos rinkai bus minimali, o recesijos procesai Šiaurės Europos ekonomikoje netruks ilgiau nei pirmasis pusmetis“, - komentare BNS sakė J. Nazarovas.

Bendrovės pelnas prieš palūkanas, mokesčius ir nusidėvėjimą (EBITDA) pernai mažėjo 31 proc. - iki 20,5 mln. eurų (2021 metais - 29,9 mln. eurų).

Anot J. Nazarovo, pernai pajamas didino papildomos įplaukos iš įgulų nuomos naujiesiems keltams „Aura Seaways“ ir „Luna Seaways“. Tačiau kartu brango ir laivų išlaikymas.

„Kaštų augimas buvo pastebimas beveik visose laivų išlaikymo kaštų grupėse: reikšmingas įgulų atlygio pakėlimas padidino įgulų išlaikymo kaštus, infliacinių procesų ir karo Ukrainoje įtaka turėjo neigiamos įtakos laivų techninės priežiūros kaštams“, - sakė J. Nazarovas.

„Sodros“ duomenimis, bendrovėje dirba daugiau nei 900 darbuotojų. „DFDS Seaways“ keltai iš Klaipėdos reguliariai kursuoja į Kylį Vokietijoje, Karlshamną Švedijoje ir Frederisiją Danijoje.

98,31 proc. įmonės akcijų valdo Danijos bendrovė DFDS.

 

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder