RYŠKIAUSIAS. „Forelle“ laivų parado komisijos pripažintas ryškiausiu laivu.  Laivo „Forelle“ įgulos nuotr.

Siūlomi net trys laivo „Forelle“ nuolatiniai maršrutai

Laivo valdytojai sako, kad 2021-ieji šiam istoriniam pramoginiam laivui buvo geri. Tikimasi, kad ir šiemet Lietuvos žmonės norės juo plaukti. Keleiviams bus pasiūlyti net trys nuolatiniai maršrutai. Laivas kursuos ne tik į Juodkrantę, prie Mirusių kopų, bet ir po Klaipėdos uosto akvatoriją. Geriausia šių dienų žinia - neseniai vykusiame laivų parade „Forelle“ pripažintas ryškiausiu laivu.

Šiemet, kaip ir kasmet, ne sezono metu laivas buvo atnaujinamas ir jau yra visiškai pasiruošęs vasaros sezonui. Jau penktus metus „Forelle“ kursuos tradiciniu savo maršrutu į Juodkrantę, iš jos norinčiuosius plukdys prie Mirusių kopų, tad pageidaujantieji aplankyti vieną gražiausių Kuršių nerijos vietų gali pasirinkti plaukimą iš Klaipėdos į Juodkrantę ir pratęsti kelionę iki Mirusių kopų. Iš Juodkrantės į Klaipėdą vakare grįžusi „Forelle“ dar plukdys keleivius į apžvalgines ekskursijas ir po Klaipėdos uostą.

Palyginti su pernai metais, kuro kainos pakilo dvigubai, tad bilietus į maršrutus teko šiek tiek pabranginti. Paklausta, kaip ketina išsilaikyti, laivo įgula atsakė, jog tikisi sulaukti daugiau keleivių. „Pernai sezonas mums buvo gana geras. Sulaukėme daug svečių iš Vilniaus, Kauno, Panevėžio, kitų miestų“, - sakė įgulos nariai.

Po uosto akvatoriją

Pernai sezono viduryje pradėta laivu plukdyti keleivius ir po Klaipėdos uosto akvatoriją. Norėta įsitikinti, ar tokia pramoga būtų aktuali, ar jiems reikia tokių trumpų maršrutų. "Pamatėme, kad ji dažnai sulaukdavo didelio susidomėjimo.

Neretai bilietų nelikdavo jau savaitės viduryje ateinančiam savaitgaliui.

Tikimės, jog ši vakaro ekskursija sulauks atostogautojų susidomėjimo, kaip ir praėjusiais metais", - sakė laivo savininkai.

Nuo Danės upės kairiojo kranto „Forelle“ plaukia iki uosto vartų, ten apsisuka, grįžta pro Lietuvos jūrų muziejaus delfinariumą ir tada keliauja iki Suskystintųjų gamtinių dujų terminalo. Paprastai keleiviai labai nori nusifotografuoti laivo-dujų saugyklos „Independence“ fone. Įgula tikina, kad prie šio šiuo metu vieno svarbiausių ne tik Lietuvos, bet ir visos Rytų Europos objektų bus galima fotografuotis ir šiemet. Pasak jos, labai daug keleivių klausimų sulaukiama būtent apie šitą terminalą.

Plaukimo metu apie svarbiausius uosto strateginius objektus, įdomią beveik 90 metų senumo laivo „Forelle“ istoriją (pastatytas laivas 1934 metais Vokietijoje) pasakoja audiogidas. Kelionė trunka pusantros valandos.

Beje, kai Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija organizuodavo kartą per savaitę valandos trukmės keliones po uosto akvatoriją nemokamai, norinčiųjų būdavo daug, ne visiems pavykdavo užsiregistruoti. Tokios mini kelionės irgi buvo labai mėgstamos uostamiesčio svečių. Pastaruoju metu jų nebeliko.

Šiemet po Joninių, t. y. po birželio 24 d., „Forelle“ keleivius vakarais po uosto akvatoriją plukdys kiekvieną dieną.

Iš Juodkrantės paprastai laivas grįžta 18 val. Kelionė po uostą prasidės 18.30 val. Savaitgaliais, liepos ir rugpjūčio mėnesių penktadieniais ir šeštadieniais, planuojami net du reisai po uosto akvatoriją - paskutinis vyktų nuo 20.30 val. Rugpjūčio pabaigoje uostas vakarop, kai užsidega žiburiukai, atrodo įspūdingai. Nepamirštami būna ir laive matyti saulėlydžiai. Nuo liepos vidurio bus galima palydėti ir juos.

„Forelle“ gali plukdyti iki 80 keleivių vienu metu. Tačiau ekskursijos po uostą metu jų priimama šiek tiek mažiau, kad būtų daugiau komforto, kad jiems norėtųsi dar kartą sugrįžti. Pasak laivo įgulos, ši pramoga labiausiai domina ne vietinius gyventojus, o žmones, atostogaujančius pajūryje.

Bilietas suaugusiam žmogui - 10 eurų, vaikai iki 5 metų plukdomi nemokamai, o bilietas vaikams nuo 5 iki 12 metų - 7 eurai.

Atsiveria kerintis vaizdas

Į Juodkrantę „Forelle“ išplauks tradiciškai iš Danės upės prie Kruizinio laivų terminalo 10.30 val. Šį kurortą ji pasiekia 12.30 val. Laivas, pastovėjęs pusantros valandos, daro papildomą reisą su keleiviais iki Mirusių kopų be jų išlaipinimo. Ekskursija trunka pusantros valandos - iki 15.30 val., ją gali pasirinkti ir keleiviai, kurie išplaukia iš Klaipėdos.

„Tai viena patraukliausių ekskursijų ne tik atostogaujantiems Kuršių nerijoje, bet matome didelį susidomėjimą ja ir tų keleivių, kurie plaukia iš Klaipėdos į Juodkrantę. Jie neretai sujungia šias dvi ekskursijas. Žinoma, jie Juodkrantėje šiek tiek trumpiau laiko praleidžia, ne tris su puse valandos, o tik pusantros. Plaukiant šiuo maršrutu vaizdas atsiveria kerintis, tikrai yra ką pamatyti plaukiant šalia kopų“, - pasakojo šio maršruto organizatoriai.

Į šias ekskursijas iki Joninių bus plaukiama savaitgaliais: šeštadienį ir sekmadienį, o po jų - kiekvieną dieną.

VAIZDAS. Pastaruoju metu labai populiarus tapo maršrutas iki Mirusių kopų. Daug keleivių nori pamatyti atsiveriantį kerintį vaizdą. Laivo „Forelle“ įgulos nuotr.
VAIZDAS. Pastaruoju metu labai populiarus tapo maršrutas iki Mirusių kopų. Daug keleivių nori pamatyti atsiveriantį kerintį vaizdą. Laivo „Forelle“ įgulos nuotr.

Jeigu parduotas nors vienas bilietas...

Klausiama, ar laivą „Forelle“ gali išsinuomoti, tarkime, kokios nors įmonės kolektyvas ir švęsti savo jubiliejų ar kokią kitą šventę, laivo įgula atsakė, kad galima tai padaryti, jeigu tą dieną nebūna parduota nė vieno bilieto. Laivas gali būti atšaukiamas iš maršruto, jame gali būti užsakomas ir maitinimas iš restoranų atsižvelgiant į klientų poreikius. Jeigu išperkami visi bilietai, tada kiti keleiviai nebepriimami. Kompanija gali pasirinkti tik jai patogų plaukimą kitu maršrutu, išplaukimo ir grįžimo laiką.

„Jeigu esame pardavę nors vieną bilietą, kad ir koks naudingas būtų nuomos prašymas, atsisakome jo. Stengiamės nesujaukti tiek mūsų mažų, tiek didelių klientų planų“, - tikino laivo valdytojai.

Kompanijų kelionių laivu „Forelle“, anot laivo valdytojų, pasitaiko. Šią vasarą jau užsakyta ne viena tokia kelionė. Vienos jų metu bus plaukiama iš Klaipėdos iki Nemuno deltos, iki Minijos kaimo. Tai gana ilga kelionė: į vieną pusę trunka iki penkių valandų.

Žmonės planuoja iš anksto

Bilietai paplaukioti laivu „Forelle“ parduodami jau dabar, tiesa, ne per daug. "Pastebėjome tokį įdomų dalyką šiemet, kad žmonės viską planuoja labai į priekį. Kelionę prie Mirusių kopų kai kurie keliautojai jau yra suplanavę liepos gale ir nori būti garantuoti, kad tikrai turės vietą laivui atplaukus.

Šiemet bilietas į Juodkrantę ir atgal, t. y. į abi puses, suaugusiam žmogui kainuos 20 eurų, į vieną pusę - 12 eurų. Vaikams iki 5 metų bilietas nieko nekainuoja, o nuo 5 iki 12 metų - 12 eurų.

Bilietas suaugusiam iki Mirusių kopų - 10 eurų, vaikams iki 5 metų bilietas nieko nekainuoja, o nuo 5 iki 12 metų - 7 eurai.

Visos pramogos laivais - www.laivo-nuoma.lt

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder