SITUACIJA. Šeštadienį didelė automobilių eilė prie keltų Naujojoje perkėloje nusidriekė todėl, kad pradėtas antras kranto tiltelių rekonstrukcijos etapas.  Vitos JUREVIČIENĖS nuotr.

„Smiltynės perkėla“: rekordo savaitgalį nepasiekta

(3)

Šeštadienį žmonės, norintys persikelti su automobiliais į Smiltynę Naujojoje perkėloje, ilgai stovėjo eilėje ir piktinosi. Mat Neringoje vyko renginiai, tad norinčiųjų ten nuvykti buvo kur kas daugiau nei paprastą savaitgalį. AB „Smiltynės perkėla“ generalinis direktorius Mindaugas Čiakas sako, kad jokie rekordai savaitgalį pagerinti nebuvo, tiesiog tęsiasi vasara, ir viskas.

M. Čiako teigimu, automobilių eilės susidarė todėl, kad pasibaigus vasarai pradėtas antras kranto tiltelių rekonstrukcijos etapas. Buvo nesinaudojama vienu tilteliu Klaipėdos ir vienu Smiltynės pusėje. Tad pralaidumas iš karto sumažėjo.

Nors Naujojoje perkėloje dirbo trys keltai, bet realiai viskas vyko taip, tarsi jų būtų tik du, nes vienu metu galėjo būti kraunami tik du: vienas viename krante, kitas - kitame, o vienas plūduriavo prie krantinės ir laukė. Tad eilėje pastovėti kai kam reikėjo gal net dvi valandas.

Pasak bendrovės vadovo, jeigu būtų buvę eksploatuojami visi keturi tilteliai, būtų plaukęs ir ketvirtas keltas, automobilių eilė būtų buvusi kur kas mažesnė.

Apie tiltelių rekonstrukciją abi savivaldybės informuotos seniai. M. Čiako teigimu, krantinių rekonstrukcija yra suplanuota ir dabar iki kitų metų gegužės teks žmonėms pakentėti.

„Žinoma, judėjimas buvo didelis. Šeštadienį vien į Smiltynę perkėlėme 2 tūkst. automobilių, o skaičiuojant į abi puses - 3 200. Sekmadienį grįžtančių automobilių perkelta 2 500, iš viso į abi puses - 3 500“, - sakė „Smiltynės perkėlos“ vadovas.

Senojoje perkėloje labai daug keleivių nebuvo, nes jau ir rytai, ir vakarai būna šaltoki. Bet tiek šeštadienį, tiek sekmadienį Senojoje perkėloje buvo perkelta po maždaug 10 tūkst. keleivių, t. y. po 5 tūkst. ir į vieną, ir į kitą pusę. Tai nėra joks rekordas, nes yra buvę dienų, kai būdavo perkeliama ir 20 tūkst. keleivių.

Taigi praėjusį savaitgalį „Smiltynės perkėla“ dirbo vasaros režimu. Šiemet 37 savaitę perkelta 18 tūkst. automobilių skaičiuojant į abi puses, o pernai 37 savaitę - 14 tūkst. Pasak M. Čiako, šiemet 30 savaitę buvo 28 tūkst. automobilių, o per vieną Žolinės savaitę - 30 tūkst.

Bendrovės vadovas sakė, kad suirzusių žmonių buvo, ypač į Vilnių važiuojančių neringiškių, negalėjusių papulti į pirmenybinę eilę.

„Mus keiksnoja, o mūsiškiai dirbo po 14 valandų be pietų pertraukos, kad tik perkeltų visus. Skaudu, kad žmonės nemato, kaip pasiaukojamai dirba mūsų laivų įgulos. Ateinantį savaitgalį sinoptikai žada irgi šiltą. Lietuvos jūrų muziejų bus galima lankyti nemokamai. Žmonės turėtų įsivertinti situaciją, nes automobilių, kuriuos reikės perkelti, tikrai bus nemažai. Reikėtų išvykti iki renginio likus maždaug porai valandų“, - sakė M. Čiakas.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder