Sūduvis

„Sūduvis“ pradėjo švietėjišką tarnybą

(9)

Jūros šventės metu lankytojams atvertas daug diskusijų sukėlęs karinis laivas-muziejus „Sūduvis“ įsitvirtina kaip lankytinas uostamiesčio objektas. Pirmosiomis savaitėmis šį muziejų labiausiai pamėgo šeimos su vaikais.

Lietuvos jūrų muziejaus Laivybos istorijos ir rinkinių apskaitos skyriaus vedėjas dr. Edvinas Ubis „Vakarų ekspresui“ sakė, kad per Jūros šventę buvo lankytojų antplūdis - priimtas kone maksimalus galimas lankytojų skaičius.

Vienu metu laive gali būti 50 lankytojų.

Per Jūros šventę buvo nuolatinė laukiančiųjų eilė.

Pasak E. Ubio, per tris dienas laivą aplankė beveik 2 400 žmonių.

Vien per šeštadienį su laivu susipažino 900 žmonių, o ir ne visi norintieji į „Sūduvį“ pateko.

Kita savaitė nebuvo tokia užimta, bet laivo lankymas buvo gana gausus.

Nuo trečiadienio iki sekmadienio laivą aplankė per 1 500 žmonių.

„Standartinis lankytojas yra šeima su vaikais, bet yra ir pavienių lankytojų, draugų kompanijų“, - pasakojo E. Ubis.

Pastebėta, kad labai karštomis dienomis lankytojų kiek mažiau, nes jie laiką leidžia paplūdimiuose, o vėsesniu oru ieško kitokių veiklų ir renkasi lankyti muziejus.

"Ekspozicija yra skirta laivui. Buvo stengtasi išlaikyti laivą tokį, koks jis yra, bet, pavyzdžiui, pirma kajutkompanija buvo įrengta visiškai naujai.

Ten parengta su laivu susijusių daiktų ir nuotraukų paroda.

Galima pamatyti, kaip laivas atrodė pratybų metu, kokias funkcijas atliko. Ekrane rodoma vaizdo medžiaga", - pasakojo muziejaus specialistas.

„Visas laivas yra vienas eksponatas, tai vieno eksponato ekspozicija“, - paklaustas, koks eksponatas laive jam atrodo pats įdomiausias, sakė E. Ubis.

Laive yra išlikusios autentiškos detalės - žalvarinės rankenos, raudonmedžio detalės, šešių dešimtmečių senumo įranga, interjeras.

Šis laivas, statytas 1956-1958 m. Vokietijoje, yra išskirtinis savo technologijomis, yra medinis, o visos jo detalės iš nemagnetinio metalo.

Laivo paskirtis buvo po Antrojo pasaulinio karo Baltijos jūroje ieškoti paliktų minų, o pastarosios reaguoja į metalus.

Šiuo metu panašaus tipo laivai statomi iš plastiko arba anglies pluošto.

Lietuvos jūrų muziejaus duomenimis, šių laivų buvo pagaminta apie dvi dešimtis, dauguma jų sunaikinta.

Vienas eksponuojamas Vokietijoje, irgi virtęs muziejumi, o esantis Latvijoje atviras lankymui tik išskirtiniais atvejais.

„Sūduvis“ nuo pat tarnybos pradžios 1999 metais tapo vienu iš pagrindinių Lietuvos karinių jūrų pajėgų minų paieškos laivų.

Laivas tarnavo Priešmininiame laivų divizione ir jame yra likusi visa su šia funkcija susijusi įranga: povandeniniai robotai, imitacinės minos, tralavimo įranga.

E. Ubis kvietė užsukti pamatyti laivą, pajusti atmosferą jo viduje, susipažinti su įranga, funkcijomis, sužinoti, kaip atrodė gyvenimas šiame laive.

Rugpjūčio mėnesį „Sūduvis“ laukia lankytojų trečiadieniais-šeštadieniais nuo 12 iki 19 val., o sekmadieniais - nuo 12 iki 17 val.

„Planuojame įvairias veiklas ir renginius, kurie pritrauktų žmones, norime įvairiau įveiklinti laivą, kad jis būtų įdomus ir miestiečiams, ir svečiams“, - pabrėžė Lietuvos jūrų muziejaus Laivybos istorijos ir rinkinių apskaitos skyriaus vedėjas.

Nuo rugsėjo laive-muziejuje prasidės edukacijų sezonas, bus kviečiamos lankytis moksleivių klasės.

Tikimasi iki mokslo metų pradžios paruošti ir „Kultūros paso“ programą.

Skaitomiausi portalai

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder