Uosto įmonės švęs kukliau, bet tradicijų laikysis

Šie metai kupini įtampos. Prasidėjo taupymo vajus kartais net perlenkiant lazdą. Artėja didžiosios šventės. Kai kurie Klaipėdos uosto įmonių vadovai sutrikę: ar reikia švęsti Kalėdas, Naujuosius metus kaip anksčiau, ar gerokai apkarpyti šiai progai skirtą įmonės biudžetą? Beje, galima sakyti, kad popierinių atvirukų, kuriais anksčiau gausiai buvo sveikinami partneriai ir klientai, jau beveik nebeliko. Tiesa, yra dar uosto kompanijų, išlaikiusių šią tradiciją.

AB „Smiltynės perkėla“ generalinis direktorius Mindaugas Čiakas sako, kad jeigu bendrovė neturėtų pinigų salei šventiniam vakarėliui išsinuomoti, vis tiek rinktųsi bent prie administracinio pastato, lipdytų sniego senį, jeigu būtų sniego, ar dar ką nors darytų, bet laikytųsi tradicijos.

„Kolektyvas yra kaip šeima, o tradicijos joje svarbiausia. Koks nors šventimas, kad ir ekonomiškai suspaustas šiemet, vis tiek bus. Tradicijų turėtų būti laikomasi ir sunkmečiu, kaip sako kunigas, ir varge, ir džiaugsme. Jos būtinos, nes stiprina kolektyvą“, - mano „Smiltynės perkėlos“ vadovas.

Renka vertybių ambasadorius

„Smiltynės perkėla“ švęs, bet kukliai, taip, kaip leis tam skirtas biudžetas. Pasak generalinio direktoriaus, jis šiemet gerokai mažesnis nei ankstesniais metais.

Bendrovės vadovas sako, kad kolektyvas didžiąsias šventes ir ankstesniais metais švęsdavo panašiai, gal tik joms skirtas biudžetas buvo kiek didesnis, būdavo samdomi muzikantai, vakaro vedėjas, rodoma programa. „Nežinau, ką už tuos pinigus Personalo skyrius sugebės padaryti šiemet, bet, manau, atlikėjų gali ir nebūti“, - sakė M. Čiakas.

Kadangi kolektyvas didelis, bendrovė turi 100 darbuotojų, tenka nuomotis salę šventiniam vakarui. Žinoma, į ji ne visi ateina, tik 60-70 žmonių, bet vis tiek tokių patalpų pati įmonė neturi.

Alkoholio vakarėlyje nebūna, bet pokštų netrūksta. Paprastai jis prasideda 19 val. ir baigiasi 22-22.30 val. Triukšmingų naktinių šventimų tradicijos nėra.

Dovanos darbuotojams nebus dovanojamos. Kaip ir kasmet, taip ir šiemet bus renkami 5 vertybių ambasadoriai, t. y. išradingi, pozityvūs ir t. t. žmonės. Kaip tik šiuo metu įmonėje vyksta balsavimas. Tiems, kurie išrenkami, įteikiamas pagyrimo raštas ir ambasadoriaus ženklelis.

DARBAS. Kompanija „Bega“, šiemet mininti veiklos 30-metį, dirba ir dieną, ir naktį. Nepaisant sunkmečio, jos kalėdinis vakarėlis ir šiemet vyks Klaipėdos dramos teatre.

DARBAS. Kompanija „Bega“, šiemet mininti veiklos 30-metį, dirba ir dieną, ir naktį. Nepaisant sunkmečio, jos kalėdinis vakarėlis ir šiemet vyks Klaipėdos dramos teatre.

Ar bus 13-asis atlyginimas, nežinia

M. Čiakas negalėjo atsakyti į klausimą, ar šiemet bus mokamas vadinamasis tryliktasis atlyginimas. „Smiltynės perkėloje“ jis mokamas, jeigu įmonė pasiekia Vyriausybės nurodytus rodiklius. "Šiemet esame ties riba. Kai baigsis metai, bus suvedamas balansas ir žiūrima, ar rodikliai, pavyzdžiui, pelno, pasiekti ar ne. Jeigu 13-asis atlyginimas bus mokamas, tai su vasario mėnesio atlyginimu.

Metai šiemet buvo tikrai sunkūs, energetinių resursų kainos smarkiai išaugusios. Elektros energija pabrango 200 proc., kuras - 80 proc., tad tuos rodiklius labai sunku pasiekti. Atrodo, jau nebedaug senųjų metų liko, bet esame ties tokia riba, kad pakaks vieno žingsnio ir gali nepasiekti rodiklių, tada įmonės darbuotojai liks be paskatinimo", - sakė bendrovės generalinis direktorius.

  ANKSČIAU. Anksčiau kalėdinius atvirukus būdavo sunku sutalpinti, o dabar jų gaunamas tik vienas kitas, todėl jie įgijo didesnę vertę. Šiais laikais popieriniai atvirukai persikėlė į internetinę erdvę.

ANKSČIAU. Anksčiau kalėdinius atvirukus būdavo sunku sutalpinti, o dabar jų gaunamas tik vienas kitas, todėl jie įgijo didesnę vertę. Šiais laikais popieriniai atvirukai persikėlė į internetinę erdvę.

Kalendoriai - tik darbuotojams

Kadangi „Smiltynės perkėla“ yra valstybės valdoma įmonė, šventinių dovanėlių klientams, partneriams ji nedovanoja, o ir pati jų nepriima.

Kalendorių užsakyta išleisti tik tiek, kiek yra įmonėje darbuotojų. „Mes skatiname, kad darbo vietoje nebūtų jokių kitų kalendorių, išskyrus mūsų įmonės. Bet kokios dovanos priėmimas yra susijęs su korupcija. Kalendorių galima priimti, bet jis turi būti deklaruotas, dovanos kaina negali viršyti 30 eurų. O geriausia iš viso nepriiminėti dovanų. Mes ir patys niekam nedovanojame“, - sakė „Smiltynės perkėlos“ vadovas.

TRADICIJA. Iš pernykščio „Begos“ kalėdinio vakaro: generalinis direktorius Laimonas Rimkus (kairėje) ir valdybos pirmininkas Aloyzas Kuzmarskis Klaipėdos dramos teatro scenoje tradiciškai sveikina ir apdovanoja darbuotojus.

TRADICIJA. Iš pernykščio „Begos“ kalėdinio vakaro: generalinis direktorius Laimonas Rimkus (kairėje) ir valdybos pirmininkas Aloyzas Kuzmarskis Klaipėdos dramos teatro scenoje tradiciškai sveikina ir apdovanoja darbuotojus.

Švenčia vasarą

UAB Malkų įlankos terminalo (MĮT) direktorius Julius Kiršis sako, kad daugelis pasaulyje veikiančių įmonių kuria įvairias savo tradicijas, kurios priimtinos būtent konkrečiai organizacijai ir jos darbuotojams.

"Mes ne išimtis. Jau ne vienerius metus kviečiame visus darbuotojus į pagrindinę MĮT šventę - vasaros renginį. Šis vienijantis mus visus renginys kartą metuose yra tapęs pagrindiniu susibūrimu.

Šv. Kalėdas paminime simboliškai, nes patys sau esame įsivardiję, jog tai yra šeimos ir pačių artimiausių žmonių šventė", - sakė įmonės vadovas.

O verslo klientus bendrovė su Kalėdomis ir Naujaisiais metais sveikins: parodys dėmesį, išsiųs atvirukus.

ŠVĘS. AB „DFDS Seaways“ organizuos vakarėlį savo darbuotojams. Jų vaikai tikrai gaus dovanėlių.

ŠVĘS. AB „DFDS Seaways“ organizuos vakarėlį savo darbuotojams. Jų vaikai tikrai gaus dovanėlių.

Nori pabūti vieni su kitais

AB „DFDS Seaways“ komunikacijos vadovas Baltijos šalims Vaidas Klumbys sakė, kad tradicinis naujametinis vakarėlis darbuotojams ir eglutė jų vaikams su dovanomis tikrai bus. Šiemet vakarėlis vyks piliavietėje, rytinės kurtinos salėje. Pernai, kai nebuvo galima švęsti patalpoje dėl pandemijos, bendrovės vakarėlis vyko lauke. Pasak pokalbininko, buvo labai smagus renginys.

„Tą šventimą lauke prisimenu labiausiai. Man jis buvo toks netikėtas, gaivus ir jaukus. To vakarėlio metu pirmą kartą apdovanojome išrinktus tris geriausiai besilaikančius kompanijos vertybių darbuotojus“, - prisiminė V. Klumbys.

Pasak jo, bus laikomasi ir šiemet kuriamos naujos tradicijos išrinkti geriausiai kompanijos vertybių besilaikančius, t. y. „dfdssiškiausius“ darbuotojus. „Mes norime pasidžiaugti ir pabūti nors trumpai vieni su kitais, nes ir kranto darbuotojai Klaipėdoje dirba keliuose biuruose. Neturime galimybės pabūti drauge, jau nekalbant apie keltų įgulas. Yra tokia tikimybė, kad kitų metų pradžioje mes visi susikelsime į administracinį pastatą Centriniame Klaipėdos terminale, tada visi kranto darbuotojai bus vienoje vietoje“, - sakė V. Klumbys.

Per pačias Kalėdas ir Naujuosius metus laivai neplauks, sudarytas toks šventinis grafikas. Vakarėlis vyks ne per pačias šventes, o gruodžio viduryje, tad tos įgulos, kurios dirbs, dalyvauti negalės, o tos, kurios bus krante, turės galimybę švęsti kartu su visu kolektyvu. Ne tiek daug tų švenčių yra, kai susirenka vos ne visi kompanijos darbuotojai. Paprastai darbuotojams dovanojami čekiai apsipirkti prekybos centruose.

Tos tradicijos bus laikomasi ir šiemet. V. Klumbio teigimu, kompanija popierinių atvirukų neturi, jie jau tik elektroniniai. „Šiais laikais įmonės nebenori eikvoti popieriaus tokiems dalykams ir tai, be abejo, yra susiję su ekologija, su aplinkosauga. Ir apskritai žmonės jau daugiau naudojasi kitomis priemonėmis“, - sako jis.

Turi kompanija ir kalendorių. Jais centralizuotai pasirūpina pagrindinė DFDS kompanija Kopenhagoje. Klaipėdoje esanti bendrovė užsisako ir gauna jų. Jie dovanojami ir klientams, ir partneriams, ir draugams. „Tie laikai, kai įmonės užsisakydavo firminių puodelių, parkerių ir kt., manau, praėjo. Žmonės tokių visokių smulkių dalykų tiesiog neturi kur dėti.

Mes paprastai stengiamės klientams, partneriams dovanoti ką nors su Kalėdų dvasia ir labiau orientuojamės į skanėstus. Man pačiam Kalėdos asocijuojasi su dvasine šiluma, su skanėstais“, - sakė DFDS atstovas.

SIMBOLIŠKAI. Šv. Kalėdas Malkų įlankos terminalas minės simboliškai.

„Bega“ mini 30-metį

„Išties metai buvo nelengvi ir pilni iššūkių, kuriems įveikti prireikė maksimalios mobilizacijos ir susitelkimo. Kompanijos vadovybė džiaugiasi visa “Begos" komanda, kurios dėka pavyko išspręsti daug sudėtingų situacijų.

Tiesą pasakius, jas teks spręsti ir per pačias šventes, ir po jų. Vis dėlto kompanija turi ilgametes tradicijas Kalėdų, Naujųjų metų proga padėkoti darbuotojams už metų darbus. Tad ir šie metai nebus išimtis, juolab kad minime 1992 metais įkurtos „Begos“ 30-metį", - sako Gediminas Gudavičius, kompanijos Komunikacijos ir informacijos grupės vadovas.

 

Kalėdinis vakaras teatre

Pasak G. Gudavičiaus, suprantama, esama situacija neleidžia itin išsiplėsti rengiant šventes ir iškilmes, tačiau, kaip ir kasmet, darbuotojai kviečiami į šventinį kalėdinį vakarą Klaipėdos dramos teatre - vyks iliuzijų šou, nuotaikingas koncertas.

Šio vakaro metu tradiciškai bus pagerbti ir apdovanoti 10, 20 ir - pirmą kartą - 30 metų kompanijoje dirbantys darbuotojai.

Kiekvienam darbuotojui bus įteiktos dovanos kalėdiniam stalui, be to, bus skiriamos ir kalėdinės premijos.

Tokia kalėdinio ir padėkos darbuotojams vakaro tradicija gyvuoja „Begoje“ jau daugiau nei du dešimtmečius. Per tą laiką jos darbuotojai pamatė daugybę įvairiausių Lietuvos ir ne tik jos atlikėjų, programų, turėjo įvairiausių svečių.

Dar viena atskira kalėdinė šventė bus surengta kompanijos darbuotojų vaikams. Jų laukia Kalėdų Senio dovanos.

„Galbūt šie metai dėl susiklosčiusios situacijos ir nebus patys dosniausi ar iškilmingiausi, vis dėlto nuoširdžiai stengiamasi, kad kiekvienas darbuotojas ir jų šeimos pajustų kompanijos vadovybės dėmesį, pagarbą ir padėką“, - sako G. Gudavičius.

PASIPUOŠDAVO. AB „Smiltynės perkėla“ keltai anksčiau šventėms būdavo papuošiami.

PASIPUOŠDAVO. AB „Smiltynės perkėla“ keltai anksčiau šventėms būdavo papuošiami.

Siųs ir atvirukus

Kasmet išleidžiami „Begos“ kalendoriai dalijami darbuotojams ir partneriams. Taip pat kompanija nuolat, ne tik per šventes, turi pasiruošusi „firminių“ saldainių, kuriais vaišina tiek darbuotojus, tiek partnerius ar kompanijos svečius.

„Esame išlaikę ir ilgametes tradicijas visus brangius žmones, partnerius, kolegas pasveikinti su šventėmis išsiųsdami popierinius atvirukus, kurių originalų dizainą sukuriame patys. Daugelį partnerių stengiamės aplankyti, susitikti ir pamaloninti simbolinėmis dovanėlėmis. Tą būtinai darysime ir šiemet“, - tikina G. Gudavičius.

Redakcijos archyvo ir kompanijų nuotraukos

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder