„Žiemys“ bures kelia vis aukštyn

(4)

VšĮ Klaipėdos krašto buriavimo sporto mokykla „Žiemys“ išsikėlė ambicingą tikslą - kad po ketverių metų Lietuvos „Optimist“ rinktinėje iš septynių narių keturi būtų jos auklėtiniai. Pernai šioje rinktinėje buvo du jos atstovai. Kitas mokyklos siekis - buriavimas turi būti prieinamas platesnei visuomenės grupei, o ne tik keliems vaikams, t. y. didinti šios sporto šakos masiškumą.

Kovą vyksiančiame Klaipėdos miesto tarybos posėdyje paaiškės, ar bus pritarta projektui investuoti į „Žiemį“ 41 900 eurų. Toks būtų uostamiesčio savivaldybės, kaip dalininkės, įnašas.

Šiuo metu „Žiemio“ dalininkai yra keturi: Klaipėdos miesto, Klaipėdos rajono savivaldybės, Klaipėdos miesto jūrinis buriuotojų klubas ir pernai prisijungusi Palangos savivaldybė, su kuria pasirašyta trimetė sutartis.

Buriuotojų klubas prisideda ne finansais, o konsultacijomis, dalindamasis patirtimi, padėdamas užmegzti ryšius su rėmėjais ir t. t. „Buriuotojai - garbės dalininkai, išmanantys buriavimą skersai ir išilgai ir mūsų mokykloje turintys patariamąjį balsą. Jie prisidėjo prie to, kad Palangos savivaldybė tapo dalininke“, - „Vakarų ekspresui“ sakė „Žiemio“ vadovas.

Buriuojama Gargždų karjere

Prieš porą metų „Žiemys“ aplankė apie 3 tūkst. vaikų Klaipėdos rajono mokyklose. Iš jų į mokyklą atėjo trys, o į buriavimo pamokas užsirašė vienas. L. Juodeška sako, kad išryškėjo logistinės problemos - rajono vaikams nepatogu atvažiuoti į buriavietę. Anot jo, šiais laikais būrelis turi atvažiuoti iki vaikų, o ne priešingai. 

„Susidūrę su ta problema mes ją išsprendėme - padarėme buriavietę Gargždų Skaidriajame karjere ir atsirado vaikų, kurie lanko buriavimo pamokas. Kai buriavietė yra tavo kieme, tau nebereikia į ją važiuoti, ji pas tave atvažiuoja“, - juokauja sporto mokyklos vadovas.

Klaipėdos rajono savivaldybė padidino mokyklai metinį finansavimą nuo 17 iki 34, o šiemet - iki 44 tūkst. eurų. Tai susiję su tuo, kad vaikai pradėti mokyti buriuoti Gargždų karjere. Pernai įgyvendintas bandomasis projektas, šiemet bus tęsiamas šiek tiek dar patobulintas.

Treniruočių jūroje teks palaukti

Šiemet metinis Palangos savivaldybės finansavimas - 107 tūkst. eurų. Pernai vasarą mokyklą „Žiemys“ lankė trys vaikai iš Palangos. Kadangi jie yra labiau pažengę, jiems teko važinėti į Dreverną. Kol kas Šventosios vidiniame uostelyje buriuoti gali mokytis tik pradinukai. Tam, kad jie pramoktų buriuoti, reikia poros metų.

Ateityje, kai Šventojoje atsiras molas ir buriavimo mokykla, jūroje galės treniruotis labiausiai pažengę vaikai, buriuojantys 6-8 metus ir jau užaugę iki tarptautinių varžybų.

„Šventosios uostas bus svarbus visai Lietuvai, ne tik Klaipėdos krašto vaikams. Labiausiai pažengusieji galės treniruotis jūroje. Darysime viską, kad Klaipėdos krašto vaikai turėtų kur buriuoti, kad tą vietą būtų patogu pasiekti. Tikiuosi, kad mes ir Klaipėdoje turėsime buriavietę, labai to norime“, - teigė L. Juodeška.

Klaipėdos miestas - flagmanas

Pasak L. Juodeškos, dalis Klaipėdos savivaldybės įnašo būtų skiriama šios sporto šakos masiškumui didinti.

Dabar „Žiemys“ turi tris trenerius, o vasarą navigacinio sezono metu, kai padaugėja vaikų, įgyvendinamas buriavimo klasių projektas, samdomi instruktoriai. Šiemet treneriams talkins 7 instruktoriai.

Jeigu mokykloje daugės vaikų, reikės papildomo trenerio etato ir katerio jam, ir transporto priemonės vaikams atvažiuoti iki Drevernos.

„Norėtume realizuoti Klaipėdos miesto lūkesčius. Jis yra mūsų dalininkas flagmanas, labai daug prisidėjęs prie to, kad tokia mokykla yra ir kad ji auga“, - sako „Žiemio“ mokyklos vadovas Laurynas JUODEŠKA

Kol kas dar nežinoma, koks bus Klaipėdos savivaldybės metinis finansavimas. „Susitiksime su uostamiesčio meru Arvydu Vaitkumi aptarti įvairių klausimų. Norėtume realizuoti Klaipėdos miesto lūkesčius. Jis yra mūsų dalininkas flagmanas, labai daug prisidėjęs prie to, kad tokia mokykla yra ir kad ji auga. Miestui buriavimas yra strategiškai svarbi sporto šaka, jis globoja mus stipriausiai“, - sakė „Žiemio“ vadovas.

Per dvejus metus vaikų šioje sporto mokykloje padaugėjo. Praėjusią vasarą navigacinio sezono metu ją lankė 70 vaikų. Žiemos laikotarpiu, suprantama, jų sumažėja.

„Kadangi mūsų vaikai auga, mums reikės didinti ir ILCA klasės laivų parką, nupirkti bent porą tokių laivų, kad “Optimist„ jachtų klasės laivelį išaugę vaikai turėtų su kuo buriuoti“, - kam bus panaudoti Klaipėdos savivaldybės pinigai, aiškino L. Juodeška.

Buriavimo klasių projektas pasitvirtino

„Žiemio“ vadovas pasidžiaugė, kad pernai pasitvirtino buriavimo klasių projektas ir yra dėkingas Klaipėdos savivaldybei, kad patikėjo tokia idėja. 

Bendradarbiauta su Klaipėdos mažuoju licėjumi ir Gamtos mokykla. Per gegužę ir birželį į Dreverną buvo atvežta 240 vaikų, dešimt klasių, ir jiems vyko po dvi treniruotes: buvo aprengti hidrokostiumais, pažaidė su irklentėmis, baidarėmis, paplaukiojo „Optimist“ klasės laiveliais. Iš tų 240 vaikų 24 užsirašė lankyti vasarą buriavimo pamokas navigacinio sezono metu, o kai kurie pasiliko treniruotis net žiemą.

„Manau, tai labai gera priemonė Klaipėdos krašto vaikams atrasti santykį su vandeniu, išmokti su juo draugauti, elgtis atsakingai ir saugiai ir augti stipria visapusiška asmenybe. Tai padeda populiarinti buriavimą ir padaryti jį labiau prieinamą“, - sako L. Juodeška.

Šis projektas bus įgyvendinamas ir šiemet.

Siekia kelti meistriškumą

Pernai padedant Klaipėdos savivaldybei buvo atnaujinta mokyklos interneto svetainė, išleista knygutė „Jaunojo buriuotojo pasas“, kurią pravartu vis pavartyti ir prisiminti svarbiausius dalykus. Internetiniame puslapyje noriuburiuoti.lt yra jos elektroninė versija.

„Šiemet norime žengti žingsnį dar šiek tiek į priekį. Masiškumui didinti jau radome priemonių, bet norime jų surasti ir sistemingai kelti meistriškumą. Mums reikia vietų, kur galima būtų buriuoti žiemą. Praverstų knygutė vaikams, kurie pradeda važinėti po varžybas, kad išmoktų save vertinti kritiškai. Jie turėtų pildyti knygutę iš savo patirties varžybose“, - sakė L. Juodeška.

Be to, ketinama rengti meistriškumo stovyklas su iš kitų šalių atvažiavusiais treneriais. Jie ves treniruotes Lietuvos vaikams, o mūsų šalies treneriai ir jaunieji instruktoriai ims iš jų pavyzdį. „Žiemio“ vadovo manymu, tokios stovyklos turėtų kelti bendrą mokyklos lygį.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder