BMW

BMW vairuotojų nerimo žiema

(1)

Uostamiestyje siaučia ne tik koronaviruso pandemija. Lyg koks virusas šią žiemą plinta ir vos ne analogiškos naktinės vagystės iš BMW. Nė vienas šios markės automobilį vairuojantis klaipėdietis negali būti tikras, kad ryte jį ras tokį patį, kokį paliko vakare. Pareigūnai įtaria, kad pajūryje išsijuosę darbuojasi iš toliau atvykę ilgapirščiai.

Praėjęs savaitgalis pajūryje gyvenantiems BMW vairuotojams buvo ramus. Tačiau jie patys tuo labai džiaugtis neskuba.

Nors per kelias pastarąsias paras uostamiestyje neapvogtas nė vienas BMW markės automobilis, neatmetama galimybė, kad tyla gali trukti neilgai.

Vis dėlto keliama ir kita versija. Neva kurį laiką tiesiog išsijuosę dirbę nusikaltėliai nusprendė sustoti, nes jų veiksmai sulaukė nemažai dėmesio.

Tokiu atveju lieka tik vienas klausimas - kiek ilgai ši pertrauka truks?

„Vakarų ekspresas“ jau ne kartą, ne du ir net ne tris savo naujienų portale ve.lt rašė apie pastaruoju metu Klaipėdoje siaučiančius vagišius, kurie taikosi tik į BMW.

Prieš kelias dienas nusikaltėlius kuo toliau necenzūriniais nelietuviškais žodžiais siuntė dar trys labai pikti klaipėdiečiai.

Sausio 19-osios rytą pastebėta, kad per naktį apvogti dar trys BMW. Du iš jų - įmonėms oficialiai priklausantys ir kiemuose stovėję BMW X5.

Automobiliai nakčiai palikti skirtingose miesto dalyse - Švyturio, Žardininkų ir Klevų gatvėse. Tačiau į visus juos ilgapirščiai pateko tuo pačiu elementariausiu būdu, per daug nesukdami galvos.

Išdaužus langų stiklus, iš visų mašinų pavogti tik vairai. Vienas jų įvertintas 2400, kitas - apie 1040 eurų. Trečiasis nukentėjusysis patirtą žalą kol kas tikslina.

Klaipėdos apskrities VPK pradėti ikiteisminiai tyrimai dėl vagysčių.

Konkretų tikslą bei užsakymą turintys ilgapirščiai pajūryje siautėti pradėjo pirmosiomis šių metų dienomis.

Policininkai neatmeta galimybės, kad vagystes iš BMW automobilių gali vykdyti tie patys asmenys. Ir veikia jie tikrai ne spontaniškai.

Gavę išankstinį užsakymą, gerai žino, kur eina ir ko ieško.

"Vagysčių iš BMW markės automobilių pagausėjimas pastaruoju metu fiksuojamas ne tik Klaipėdos apskrityje, bet ir visoje Lietuvoje. Dažniausiai vagiamos dalys ir detalės, kurias, tikėtina, nesunku parduoti antrinėje rinkoje tiek Lietuvoje, tiek užsienio šalyse.

Klaipėdos apskrities VPK pareigūnai intensyviai dirba aiškindamiesi šių vagysčių aplinkybes, tačiau įtariamųjų kol kas nėra sulaikę", - sakė Klaipėdos apskrities VPK atstovė Andromeda Grauslienė.

Remiantis oficialiais Klaipėdos apskrities VPK įvykių suvestinių duomenimis, nuo metų pradžios uostamiestyje apvogta jau dešimt BMW. Pusė jų - BMW X5.

Kriminalistai rankų sudėję nesėdi. Nustatyta, kad tai greičiausiai ne vietinių, o iš toliau į pajūrį atsibasčiusių nusikaltėlių darbas.

Dėl į BMW nusitaikiusių ilgapirščių saugūs negali jaustis ne tik klaipėdiečiai, bet ir šios markės automobiliais važinėjantys aplinkinių pajūrio miestų gyventojai.

Palangoje įvykdyta vagystė, kurios metu padaryta žala vertinama keliomis dešimtimis tūkstančių eurų. Ji patirta kurorte apvogus vos vieną automobilį.

Nukentėjo Genio gatvėje nakčiai paliktas vienai įmonei priklausantis brangus BMW. Uždaras kiemas automobilio neapsaugojo.

Vagys apgadino priekinį bamperį, nugvelbė priekinius žibintus, vairą, pavarų svirties rankeną, magnetolą, prietaisų skydelį ir įvairias išorės bei vidaus apdailos detales.

Vien pirminiais duomenimis, padaryta žala gali siekti net apie 50 tūkstančių eurų.

Konkretų tikslą bei užsakymą turėję ilgapirščiai Klaipėdoje siautėjo jau ne pirmą kartą. Masinės konkrečios automobilio detalės vagystės nėra naujiena nei pajūryje, nei visoje Lietuvoje.

Dažniausiai taikiniu tampa naujesni automobiliai, todėl ir padaryta žala būna nemaža. Vagiamos brangios detalės, kurios ne tik lengvai nuimamos, bet ir turi paklausą, todėl labai greitai realizuojamos.

Kartais susiklosto ir paradoksali situacija. Teisėsaugininkai įtaria, jog nuo vagių nukentėjusių asmenų automobiliai remontuojami panaudojant ir nusikalstamu keliu gautas detales.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder