Dar vienas smurto protrūkis: Kretingoje vaikui per pamoką smogė mokykloje dirbanti direktorės dukra

(13)

Kretingos mokyklą supurtė smurto skandalas. Įtariama, kad Kartenos mokyklos-daugiafunkcinio centro mokytoja per technologijų pamoką smogė septintokui į veidą, sužeidė jam nosį. Galimai ranką prieš mokinį pakėlusi pedagogė – šios mokyklos direktorės dukra.

Nukentėjusio berniuko mama tvirtina, kad mokykla incidentą bando užglaistyti ir kaltę suversti pačiam sūnui. Savo ruožtu mokyklos direktorė nuo komentarų susilaiko, tačiau bent nušalinti nuo pareigų savo dukros neplanuoja.

Trenkė vaikui ir nualpo

Į portalą lrytas.lt pirmadienį kreipėsi vieno iš Kretingos Kartenos mokykloje-daugiafunkciniame centre besimokančių vaikų mama.

Ji teigė, kad ramybės jai iki šiol neduoda prieš dvi savaites, rugsėjo 20-ąją, jos vaiko klasėje nutikęs įvykis – per technologijų pamoką mokytoja kelis kartus trenkė vienam septintokui į veidą, šiam pasipylė kraujas.

Netrukus portalui lrytas.lt susisiekus ir su nukentėjusio vaiko mama Rasa (vardas pakeistas, – aut.past.), ši ir pati papasakojo, su kokiu košmaru teko susidurti jos sūnui.

Mamos teigimu, mokytojos smūgio moksleivis sulaukė dėl to, jog per pamoką juokėsi iš kitų vaikų krečiamų pokštų.

„Pagal mano vaiko pasakojimą, klasėje kilo šurmulys, du berniukai labai neklausė mokytojos, ant žemės numetė arbatos pakelį.

Mano vaikas juokėsi, šypsojosi, tada atsisuko į kitą berniuką, jis mano sūnų prajuokino, ir šis, užsidengęs burnytę, garsiai susijuokė. Tada mokytoja priėjo ir tris kartus jam trenkė į nosį. Pradėjo bėgti kraujas, o mokytoja – nualpo“, – kalbėjo Rasa.

Kodėl trenkusi vaikui moteris galiausiai klasėje sukniubo, mama pasakyti negalėjo.

„Ar iš tų nervų, kad visą pamoką ją erzino, o gal ji jau suprato, kas įvyko ir ką ji padarė. Vienas berniukas net sudrausmino mokytoją, kad taip daryti negalima“, – pasakojo kretingiškė.

Apie savo sūnui nutikusį incidentą Rasa sužinojo tik vakare, kai grįžo namo iš darbo. Tiesa, vos pravėrusi namų duris ji iš karto sulaukė mokyklos direktorės Laimos Mačernienės skambučio.

„Vaikas dar buvo nespėjęs man nieko papasakoti. Direktorė sakė, kad mano sūnus per visas pamokas buvo nedrausmingas, ir sudarė tokį įspūdį, kad per visas pamokas jis buvo neramus.

Tada direktorė paklausė, ar mano vaikas ant lūpos turi šašiuką. Pasakiau, kad turi. Direktorė pradėjo pasakoti, kad jam pradėjo bėgti kraujas, kad jis tą šašiuką nusidraskė.

Kadangi nieko nežinojau, pagalvojau, kad gal ir nusilupo, nes jis turėjo pūslelinę. Nuėjau pas vaiką jau truputį pikta, kad jis neklauso per pamokas, paklausiau, kas nutiko, o jis pradėjo verkti ir viską išpasakojo – kad mokytojos neklausė du berniukai, jis vieną kartą nusišypsojo, o tada – susijuokė.

Tris kartus jam trenkė, dar paskui mokytoja jam padavė rankšluostį, liepė atsisėsti ir paklausė: ką tu čia pasidarei?“ – dėstė septintoko mama.

Nors savo kaltę, pasak Rasos, mokytoja šiandien neigia, po skaudaus incidento ji pati moteriai paskambino ir prisipažino, kad ranką prieš berniuką visgi pakėlė.

„Sako: nu aš jam pliaukštelėjau per žandą. Nors man prisipažino, bet dabar jau girdžiu, kad ji nori apversti viską taip, jog jis čia pats užkliuvo besisukdamas“, – aiškino vaiko mama.

Rasa teigė paskambinusi mokyklos direktorei ir pasakiusi, jog šios situacijos taip tikrai nepaliks, po įvykio iš karto kreipėsi ir į policiją.

„Pati nuvažiavau į policiją, mums patvirtino, kad nosytė sudaužta“, – nurodė moteris.

Tiesa, po incidento ši mokytoja būtent nukentėjusio vaiko klasės jau nebemoko.

Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyrio vedėja Andromeda Grauslienė portalui lrytas.lt patvirtino, jog toks įvykis mokykloje iš tiesų užfiksuotas, pradėtas tyrimas.

„Rugsėjo 22 d. gautas pranešimas, jog Kretingos r. 1979 m. gim. moteris, kaip įtariama, sudavė mažamečiui. Pradėtas tyrimas pagal LR BK 140 str. 3 d.“, – nurodė ji.

Direktorė: būtų ne mano dukra – pakomentuočiau

Kretingos Kartenos mokyklos-daugiafunkcinio centro vadovė L.Mačernienė teigė šio įvykio detaliau nekomentuosianti. Esą jei istorijoje figūruotų ne jos dukra, tada galėtų papasakoti daugiau, tačiau dabar to daryti negali.

„Būtų kitas mokytojas, o ne mano dukra – tikrai pakomentuočiau ir pasakyčiau, bet dabar nieko nesakysiu, nes esu nusišalinusi“, – portalui lrytas.lt tvirtino mokyklos direktorė.

Anot jos, mokykloje sudaryta speciali komisija, kuri aiškinasi įvykio aplinkybes.

„Kol kas, mano duomenimis, šiandien komisija buvo susirinkusi parengti išvadas ir rekomendacijas man. Esu gavusi žinių, kad yra pradėtas ikiteisminis tyrimas, tai turėsime pateikti medžiagą. Tikrai nenoriu nieko komentuoti, bet yra daug netiesos“, – sakė ji.

Kokia ta netiesa, L.Mačernienė neatskleidė. Galimai smurtavusi jos dukra iki šiol ugdymo įstaigoje veda pamokas.

„Žinoma, kad dirba. Neturiu išvadų, nesu priėmusi jokių sprendimų, komisija aiškinasi aplinkybes“, – nurodė Kretingos Kartenos mokyklos-daugiafunkcinio centro vadovė.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder