Futbolininkai patys sučiupo vartininko dviratį „nušvilpusį“ vagį

Kiekvieną vasarą dviračiai tampa vienu geidžiamiausių ilgapirščių taikinių. Tuo įsitikino ir jaunieji Klaipėdos futbolo mokyklos auklėtiniai. Į treniruotę atmynęs komandos vartininkas namo buvo priverstas kulniuoti pėsčiomis. Tik, priešingai nei daugybei nuo tokių nusikaltėlių nukentėjusių pajūrio gyventojų, jam savo dviratį pavyko atgauti. Vagį sučiupo ne policininkai, o patys jaunieji futbolininkai.

Paryžiaus Komunos gatvėje įsikūrusioje Klaipėdos futbolo mokykloje jaunas ilgapirštis apsilankė prieš savaitę, praėjusio trečiadienio vakarą.

Dviratis pavogtas apie 18.50 val. Jis prie mokyklos teritorijoje esančių specialiai dviračiams pastatyti skirtų stovų paliktas neprirakintas. Padaryta žala įvertinta 591 euru.

Dviračio neteko šešiolikmetis Klaipėdos futbolo mokyklos auklėtinis. Mokyklos futbolo komandos vartininkas, kaip ir dar keli jo komandos draugai, juo buvo atmynęs į treniruotę.

Vagišiui nesutrukdė tai, kad Futbolo mokyklos teritorija yra aptverta ir joje nuolat būna žmonių - mokyklos darbuotojų, trenerių, jaunųjų sportininkų ir jų tėvų.

Vagis kuo ramiausiai sėdo ant dviračio ir išvažiavo pro dienomis atvirus paliekamus Klaipėdos futbolo mokyklos vartus.

Ilgapirščio nepastebėjo ir tame pačiame, kaip ir Futbolo mokykla, pastate įsikūrusio Klaipėdos karalienės Luizės jaunimo centro „Atviras jaunimo centras“ darbuotojai. O, jei ir pamatė dviračiu važiuojantį jauną žmogų, negalėjo įtarti, jog tai yra vagis.

Patys futbolininkai dviračio pasigedo praėjus 15 minučių po vagystės. Operatyviai peržiūrėjus Futbolo mokyklos teritoriją stebinčių vaizdo kamerų įrašus, socialinėje erdvėje paviešinta įtariamojo nuotrauka ir paprašyta pagalbos jo ieškant.

Klaipėdos miesto policijos komisariate pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl vagystės. Nusikaltimas atskleistas po kelių dienų. Šį kartą pareigūnų ir visuomenės pagalbos neprireikė. Vagį išdavė jo paties neatsargumas.

Klaipėdos centru pavogtu dviračiu važiuojantį jauną klaipėdietį pamatė nukentėjusio vartininko komandos žaidėjas.

Kartu su draugu jis pasekė įtariamąjį, kuris sustojo Puodžių gatvės pradžioje, Klaipėdos karalienės Luizės jaunimo centro kieme esančioje krepšinio aikštelėje.

Futbolininkai paskambino vartininkui ir nelaukė, kol ilgapirštis dings. Jie drąsiai prie jo priėjo ir paklausė, kodėl šis pavogė dviratį.

„Dviračio vagis labai sutriko. Jis tylėjo, kalbėjo jo draugas. Mano draugai paėmė iš jo dviratį ir atidavė man. Vagį paleido, tačiau mama apie viską pranešė policijai“, - „Vakarų ekspresui“ pasakojo dviratį atgavęs jaunasis vartininkas.

Paklausus grobis

Klaipėdos apskrities VPK pareigūnų teigimu, pastaruoju metu padaugėjo dviračių ir paspirtukų vagysčių. Nuo šių metų pradžios iki birželio 27 d. visoje Klaipėdos apskrityje jau pradėtas 61 ikiteisminis tyrimas dėl šių dviračių transporto priemonių vagysčių. Klaipėdos mieste - 39, Palangoje - 8, Klaipėdos ir Kretingos rajonuose - po 6.

Per tą patį praėjusiųjų metų laikotarpį visoje apskrityje pradėta beveik 30 ikiteisminių tyrimų. Iš jų daugiau nei pusė - uostamiestyje.

Pasak Klaipėdos apskrities VPK atstovės Andromedos Grauslienės, ilgapirščių grobiu dažniausiai tampa neprirakinti, palikti be priežiūros arba labai brangūs dviračiai.

"Pareigūnai klaipėdiečius ir atvykusius poilsiautojus primygtinai prašo atidžiau rūpintis dviračių ir paspirtukų apsauga. Dviračius būtina prirakinti, spynomis galima sukabinti ne tik dviračio rėmą, bet kelias jo dalis.

Tik kodinė laiptinės durų spyna dviračių nuo vagių tikrai neapsaugos.

Statyti juos patariama atvirose, gerai matomose vietose, dar geriau - ten, kur filmuoja vaizdo kameros, arba užrakinamose patalpose, neprieinamose pašaliniams asmenims", - sakė A. Grauslienė.

Pagal išgales patariama investuoti į patikimesnes spynas. Dabar galima rasti nemažai dviračių spynų su signalizacija ar GPS sekimo sistema.

Tačiau net ir brangiausios spynos neapsaugos, jei dviratės transporto priemonės neapdairiai bus prirakintos prie nestabilių ar lengvai nupjaunamų stulpų, laiptinės turėklų.

„Nors ir trumpam palikdami dviratį be priežiūros, nepalikite šalmo ant jo rėmo ar vertingų daiktų jo krepšeliuose“, - priminė A. Grauslienė.

Žmonės raginami dviračius, paspirtukus, kitus vertingus daiktus žymėti. Tokiu atveju pareigūnai, suradę pažymėtus daiktus, teisėtiems savininkams juos sugrąžinti gali daug greičiau.

Pareigūnai primena, kad pažymėti daiktus galima per kelias minutes interneto svetainėje www.pazymetas.lt.

FOTO APRASAS SUČIUPO. Iš Klaipėdos futbolo mokyklos kiemo svetimu dviračiu išvažiavęs vagis juo džiaugėsi neilgai.

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder