Meilė geriausios draugės vyrui vienišą mamą pavertė monstru: ir į pinigus nespjovusi žudikė griežčiausios bausmės išvengė (3)

Iš šaltakraujiška žudike tapusios nedidelio Kvėdarnos miestelio gyventojos Temidė neatėmė vilties įkviepti laisvės oro. Puoselėtų jausmų šeimos palikti nepanorusiam geriausios draugės vyrui pamiršti negalinti ir be jo finansinės paramos likti nenorėjusi du vaikus viena auginanti moteris ne tik pasmaugė keturių nepilnamečių mamą, bet ir, gviešdamasi santuokoje užgyvento turto, bandė gyvą sudeginti savo pačios vyrą.

Ketvirtadienį Klaipėdos apygardos teismas paskelbė verdiktą dėl didžiulį rezonansą visoje šalyje sukėlusio kraupaus nusikaltimo iškeltoje baudžiamojoje byloje. Ji nagrinėta uždaruose teismo posėdžiuose.

Už geriausios draugės nužudymą, jos palaikų išniekinimą ir pasikėsinimą nužudyti sutuoktinį, 41 metų Kvėdarnos miestelio gyventojai A. P. (inicialai pakeisti) skirta 18 metų laisvės atėmimo bausmė.

Pasak Klaipėdos apygardos teismo atstovės Dovilės Saulėnienės, nuteistoji savo kaltę pripažino tik dėl nužudymo ir palaikų išniekinimo.

Teismas pažymėjo, kad nėra pagrindo skirti prokuroro prašomą bausmę – laisvės atėmimą iki gyvos galvos.

Kaltės pripažinimas įvertintas, kaip atsakomybę lengvinanti aplinkybė. Taip pat nenustatyta, jog nužudyta itin žiauriai, kankinant.

Nužudytos draugės vyrui A. P. privalės atlyginti 9185,35 Eur įvertintą turtinę žalą.

Mamos netekusiems keturiems vaikams priteistas po 30 tūkst. Eur neturtinės žalos atlyginimas. Taip pat kas mėnesį jiems, iki pilnametystės, nuteistoji privalės mokėti po 100 Eur.

Velionės mamai ji įpareigotą atlyginti 20 tūkst. Eur neturtinę žalą.

Mirties vos išvengusiam savo jau buvusiam sutuoktiniui A. P. privalės sumokėti 21 500 Eur (neturtinė ir turtinė žala).

Dar 2741,56 Eur priteista "Sodrai" bei 2961,19 Eur Klaipėdos teritorinei ligonių kasai.

Žolėje ties tiltu per Aitros upę gulintį negyvos 37 metų moters kūną užpraėjusių metų rugpjūčio 11-osios rytą pastebėjo žvejys. Ši vietą yra Šilalės rajono pakraštyje, prie nedidelio Lembo kaimo.

Už apie 4 kilometrus į šiaurę esančios Kvėdarnos gyventoja pasmaugta. Žudikė kūną atvežė prie tilto ir nurideno į upės pakrantę.

Šiuo nusikaltimu įtariamą to paties miestelio gyventoją A. P. policija namuose sulaikė po savaitės.

Žudikė ir jos auka buvo geriausios draugės. Gausi pastarosios šeima į Kvėdarną buvo persikėlusi neseniai.

Vietos gyventojai apie daugiavaikę šeimą nieko blogo pasakyti negalėjo. Gyveno tvarkingai, į socialinės rizikos sąrašą neįtraukta, vaiko teisių apsaugos specialistams žinoma nebuvo.

Keturis nepilnamečius vaikus (tuo metu jauniausiam buvo septyneri metai, vyriausias netrukus turėjo sulaukti pilnametystės) auginusi moteris nežinojo, kad du nepilnamečius vaikus po skyrybų viena auginanti A. P. yra nusižiūrėjusi jos buvusį vyrą.

Šis, dar gyvendamas kitoje rajono vietoje, pirmiausia susipažino su A. P. Vėliau jie išsiskyrė ir vyras sukūrė kitą šeimą. Ši santuoka taip pat baigėsi skyrybomis.

Kol buvusi žmona augino vaikus, vyras uždarbiavo užsienyje. Santykių su A. P. galutinai nenutraukė.

Palikusi vaikus prižiūrėti nieko neįtariančiai geriausiai draugei, ši net atvyko į Norvegiją ir apsigyveno su meilužiu.

Porelė net buvo sutarusi vėl pradėti oficialiai gyventi kartu, net nusižiūrėjo sodybą Kvėdarnoje.

Tačiau galiausiai vyras nusprendė padėti buvusiai sutuoktinei auginti  vaikus ir grįžo į šeimą.

"Ši istorija - meilės trikampis. Moteriai, kuri norėjo gyventi laimingai ir pasiturinčiai, tai buvo tarsi griaustinis iš giedro dangaus. Ir ji nusprendė pašalinti kliūtį - nužudyti geriausią draugę", - sakė advokatas Petras Remeika.

Tačiau teismas konstatavo, kad A. P. nusikalsti paskatino ne tik jausmai. Meilužis jai buvo prižadėjęs padėti finansiškai, tad įtakos turėjo ir materialinės naudos siekimas.

Pažadėjusi parodyti vyro neištikimybės įrodymus, A. P. draugę atviliojo į nuošalią vietą ir pasmaugė iš anksto paruošta virve.

Tikėdamasi suklaidinti teisėsaugininkus, žudikė ant aukos kūno (sėdmens, kaktos, pilvo) skarda išraižė kelis satanistinius ženklus. Jų vėliau pripaišė ir Kvėdarnoje.

Nužudytos draugės daiktus A. P. išmetė į savo sodybos atliekų konteinerį. Tačiau šie su šiukšlėmis į sąvartyną išvežti nebuvo.

Įkalčių ieškojusių policininkų prašymu beveik dvi savaites šiukšlės iš Kvėdarnos nevežtos.

A. P. anksčiau neteista, išsiskyrusi.

Tiriant nužudymą paaiškėjo ir dar vienas moters padarytas sunkus nusikaltimas. 2019 metų pavasarį ji pasikėsino į tuometinio savo sutuoktinio gyvybę.

Pora tuo metu stovėjo ant skyrybų slenksčio ir moteris nenorėjo prarasti pusės bendrai santuokoje užgyvento turto.

Tyčia sustojus miško keliuke, iš nugaros prisėlinusi kvėdarniškė smogė neblaiviam vyrui (tuo metu jis lenkėsi iš mašinos salono pasiimti cigaretes) akmeniu į viršugalvį, o kai šis trumpam prarado sąmonę - apipylė degiu skysčiu ir padegė. Kartu padegdama ir automobilį, kuris visiškai supleškėjo.

Beveik penktadalį kūno apdegusį vyrą nuo kraupios mirties išgelbėjo tai, kad jis laiku atsipeikėjo ir voliodamasis ant žemės rankomis nusiplėšė degančius drabužius bei užgesino ugnį.

Po to žmona dar kartą užsimojo akmeniu smogti ant žemės gulinčiam nukentėjusiajam į galvą, bet šis atsistojo ir nubėgo prie šalia esančio kelio, kur jam padėjo pravažiuojantys žmonės.

Po šio įvykio policininkai įtarti tyčinį nusikaltimą pagrindo neturėjo. Pats nukentėjusysis teigė, jog tai buvo nelaimingas atsitikimas.

Neva ugnis mašinoje, kurios salone buvo dvi talpos su benzinu, įsiplieskė nuo pačio vyro žiebiamo žiebtuvėlio. Tuo nieko neprisimenantį vyrą įtikino sutuoktinė.

Tiek nužudytosios, tiek ją pasmaugusios moters nepilnamečiais vaikais rūpinasi jų tėvai.

Sidebar placeholder