Muštynėmis pasibaigusio vakarėlio su merginomis ir kokainu atomazga pasiekė teismą (3)

Vilniaus miesto apylinkės teismas jau įsiteisėjusiu baudžiamuoju įsakymu užvertė bylą, iškeltą po prieš keletą mėnesių Vilniaus centre, viešbutyje „Radisson Blu Hotel Lietuva“ kilusių muštynių. 

Paaiškėjo, kad prieš muštynes vyko vakarėlis, kokius dažnai bandoma atvaizduoti kino filme – su merginomis ir narkotikais.

Labiausiai dėl pastarojo vakarėlio ir muštynių nukentėjo pagrindinis vakarėlio iniciatorius ir muštynių dalyvis Mantvydas Baranauskas 2017-2018 metais žiniasklaidos dėmesio sulaukė, kai kelerių teismo instancijų buvo pripažintas kaltu dėl finansinių nusikaltimų su geležinkelio logistika susijusiose bendrovėse.

Į teisiamųjų suolą M. Baranauską atvedusi istorija prasidėjo šių metų vasario 3 d., ankstyvą rytą (arba vėlyvą naktį), kai į Vilniaus centre esantį viešbutį buvo iškviesti medikai, o vėliau atvyko policija.

Pareigūnai kambaryje, kurį buvo išsinuomojęs M. Baranauskas, aptiko ant stalo išberto 0,41 gramo kokaino, kuris priklausė kambario šeimininkui, o kambario sienos, grindys ir baldai buvo ištepti krauju.

Narkotikų rasta ir pas vieną iš išgertuvėse buvusių moterų rankinėje.

Vilniaus miesto apylinkės teismo teisėja Inga Štuopienė vadybininku dirbančiam vyrui už disponavimą narkotinėmis medžiagomis skyrė 1,5 tūkst. eurų baudą, tačiau, kadangi M. Baranauskas po incidento parą praleido už grotų, bauda buvo sumažinta iki 1400 eurų.

Merginos, alkoholis ir narkotikai

Baudžiamojon atsakomybėn patrauktas M. Baranauskas savo kaltę pripažino ir paaiškino, kad 2020 m. rugsėjį viename sostinės restorane susipažino su vyru, iš kurio už 100 eurų įsigijo daugiau nei 1 gramą kokaino.

Vilnietis teigė, kad iki tol nebuvo vartojęs narkotinių medžiagų, tačiau norėjo pabandyti ir atsipalaiduoti.

Kokainą M. Baranauskas laikė namuose iki šių metų vasario 2-osios – dėl asmeninių nesutarimų tądien vyras pasiėmė kokainą, susitiko su pažįstamu ir išsinuomojo kambarį „Radisson“ viešbutyje.

Pastarajame kambaryje vyrai surengė savotišką vakarėlį-išgertuves, į kurį vėliau atvyko dvi pažįstamos moterys ir dar vienas vyras.

Vėliau vienas iš svečių pasišalino, liko dvi moterys ir du vyrai. M. Baranauskas teigė, kad kompanija vartojo alkoholinius gėrimus, vėliau jam kilo mintis pabandyti kokaino, kurį pabėrė ant stalo ir vartojo.

Vyras teigė, kad kitiems nesiūlė, tačiau ir nežiūrėjo, ar kas nors kitas nevartoja jo atsivežtų narkotinių medžiagų. Anot M. Baranausko, jis pats kokaino tą naktį vartojo keturis kartus.

Archyvų nuotr.

Mantvydas Baranauskas -- Paulius Peleckis Alfa.lt

Paryčiais, tarp 4-5 val. ryto, tarp M. Baranausko ir vienos iš viešnių kilo konfliktas. Moteris M. Baranauskui metė į galvą stiklinę, tačiau ir pati susižeidė. Atvykę medikai apžiūrėjo moterį ir išvežė į ligoninę, vėliau atvykę pareigūnai išsivežė visus dalyvius į areštinę.

Pykčio šaknys – pinigai?

Ikiteisminio tyrimo metu buvo apklaustos ir abi moterys, dalyvavusios vakarėlyje.

Viena iš jų, Ž., pripažino, kad įsivėlė į ginčą su M. Baranausku, tačiau teigė neprisimenanti, dėl ko kilo ginčas. Anot moters, ginčo metu ji sviedė į M. Baranauską stiklinę, pataikė į ausį ir sužalojo, tačiau ir pati susižalojo plaštaką.

Ž. taip pat teigė, kad M. Baranauskas jai skolingas neliko – mušė kumščiais, dėl to esą vykdomas atskiras ikiteisminis tyrimas.

Moteris pripažino, kad ir pati tą naktį keletą kartų vartojo kokainą, tačiau pastarąją narkotinę medžiagą teigė išbandžiusi pirmą kartą gyvenime.

Kita išgertuvių dalyvė, J., pareigūnams taip pat įkliuvo su narkotikais – moters rankinėje buvo rasta kokaino. Tyrėjams J. pasakojo, kad narkotikus vartoja nuo 14 metų, o jau 16-os buvo gydyta nuo priklausomybės heroinui.

J. pasakojo, kad tą naktį narkotikus vartojo ji, M. Baranauskas ir Ž., o ginčas tarp pastarųjų dviejų, kaip ji suprato, galėjo kilti dėl senos skolos – M. Baranauskas galėjo būti skolingas 3 tūkst. eurų, moteris galimai pareikalavo šių pinigų.

Anot J., jos draugė buvo agresyvi, tačiau M. Baranauskas jį stikline sužalojusios moters nemušė.

Tuo tarpu Ž. tikino, kad tarp J. ir M. Baranausko būta intymių santykių, todėl draugė esą ir užstoja vakarėlio šeimininką.

Ar normalu minėti V.Musvydaitę? Ne žurnalistika, o pletkų nešiotoja.
Svečias, 2021-06-03 17:54
Todėl ir sulaikytas, kad buvęs
Juras, 2021-06-03 08:47
Toks atsipalaidavimo būdas - laisvės partijos ir liberalų siekiamybė :)
E., 2021-06-02 07:45
Sidebar placeholder