Kaune susidūrus mikroautobusui ir krovininiam automobiliui, sužalota apie 20 žmonių

Nusikaltimų ir nelaimių suvestinė: išgertuvių dalyviai policijai grasino pneumatiniu šautuvu

(3)

Naujausia šalies kriminalinių nusikaltimų kronika, parengta pagal VE.lt, BNS ir ELTA informacinių agentūrų pranešimus.

Papildyta 09:47 val.

Visagino savivaldybėje automobilyje rastas vyro kūnas

Visagino savivaldybėje, Karlų kaime, ketvirtadienį automobilyje rastas vyro kūnas.

Kaip penktadienį pranešė Utenos apskrities policija, ketvirtadienį 10.25 val. Visagino savivaldybėje, Karlų kaime, kieme stovinčiame automobilyje „VW Caddy“ rastas 1956 metais gimusio vyro kūnas be išorinių smurto žymių.

Pradėtas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti.

Panevėžyje susidūrus automobiliams nukentėjo keleivė

Panevėžyje ketvirtadienį susidūrus automobiliams nukentėjo keleivė.

Kaip penktadienį pranešė Panevėžio apskrities policija, 10 val. Panevėžyje automobilis „BMW 3ER Reihe“, vairuojamas 1999 metais gimusio vyro, išvažiuodamas iš automobilių stovėjimo aikštelės nepraleido pagrindiniu keliu važiuojančio automobilio „Toyota Prius“, vairuojamo 1971 metais gimusio vyro ir su juo susidūrė.

Automobilio „Toyota Prius“ keleivė, gimusi 1992 metais, pristatyta į Respublikinę Panevėžio ligoninę.

Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl kelių transporto eismo saugumo ar transporto priemonių eksploatavimo taisyklių pažeidimo.

Varėnos rajone vyras įtariamas smurtavęs prieš mažametę 

Organizatorių nuotr.

Varėnos rajone vyras įtariamas smurtavęs prieš mažametę.

Kaip penktadienį pranešė Alytaus apskrities policija, trečiadienį 19 val. Varėnos rajone, Panočių kaime, 1991 metais gimęs vyras, įtariama, smurtavo prieš 2014 metais gimusią mažametę.

Įtariamasis sulaikytas ir uždarytas į ilgalaikio sulaikymo patalpą.

Raseinių rajone per gaisrą bute žuvo 11-kos metų berniukas

Raseinių rajone per gaisrą bute žuvo 11-kos metų berniukas, dar vienas vaikas iš gaisro išsigelbėjo pats.

Kaip skelbė Bendrasis pagalbos centras, ketvirtadienio vakarą, 20.02 val., skubios pagalbos tarnybų ryšio numeriu 112 gautas pranešimas, kad Paliepių seniūnijoje, Blinstrubiškių kaime, Žemaičių Plento gatvėje dega butas.

„Buvo gautas pranešimas, kad dega dviejų aukštų namas 13 butų, degimas pirmame aukšte. Informacija pasitvirtino. Lokalizavus gaisrą, grandis su kvėpavimo aparatais iš patalpos išnešė 11-kos metų berniuką.

Vyko gaivinimas, atgaivinti nepavyko“, – BNS penktadienio rytą sakė Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento Situacijų koordinavimo poskyrio vyriausiasis specialistas Giedrius Vaičiulis.

Pasak jo, iš degančio buto spėjo išeiti žuvusiojo berniuko brolis.

Kaip pranešė Policijos departamentas, per gaisrą žuvo berniukas, gimęs 2012 metais, bei išdegė butas.

Kaip skelbia Kauno priešgaisrinė gelbėjimo valdyba, kitas vaikas, gimęs 2011 metais, iš buto išėjo pats, iki ugniagesių atvykimo.

Išdegė kambarys ir jame buvę namų apyvokos daiktai, apdegė virtuvė.

Dūmų detektoriaus bute nebuvo.

Gaisro priežastis tiriama.

Pradėtas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti.

Dar vienas žmogus ketvirtadienio vakarą žuvo per gaisrą Vilniaus rajone, Nemenčinės seniūnijoje Sklėriškių kaime.

Atvykus ugniagesiams, medinis namas degė atvira liepsna.

„Buvo išneštas vyriškis, gaivintas, atgaivinti nepavyko“, – BNS sakė G. Vaičiulis.

Per gaisrą žuvo namo 76 metų šeimininkas, išdegė namo vidus. Gaisro priežastis tiriama, pranešė Policijos departamentas.

Pradėtas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti.

Šiemet per gaisrus Lietuvoje žuvo 84 žmonės.

Utenoje išgertuvių dalyviai policijai grasino pneumatiniu šautuvu

Utenoje išgertuvių dalyviai policijai grasino pneumatiniu šautuvu, priešinosi.

Kaip skelbia Policijos departamentas, ketvirtadienio vakarą, apie 22 val., Utenoje, Smėlio gatvėje, policijos pareigūnams reaguojant į įvykį dėl per išgertuves sumušto vyro, buto duris atidaręs neblaivus (2,47 prom.) 51 metų vyras nukreipė šaunamąjį ginklą į policijos pareigūnus.

Tuo metu kartu buvusi 30-metė moteris blaivumą tikrintis atsisakė ir aktyviais veiksmais pasipriešino Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato 26 metų pareigūnui.

Po suteiktos medicinos pagalbos policininkas tarnybą tęsė toliau.

Pneumatinis ginklas paimtas. Įtariamieji uždaryti į areštinę.

Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl grasinimo nužudyti ir pasipriešinimo policijai.

Į ligoninę Kaune atvežta vaistais apsinuodijusi 14-metė

Į ligoninę Kaune atvežta vaistais apsinuodijusi 14-metė paauglė iš Jurbarko.

Kaip pranešė Policijos departamentas, ketvirtadienį, apie 13 val., į Kauno ligoninę iš Jurbarko, K. Donelaičio gatvės, pristatyta ir dėl apsinuodijimo medikamentais paguldyta nepilnametė, gimusi 2009 metais.

Surinkta medžiaga dėl jos sveikatos sutrikdymo. 

------

PSICHOLOGINĖ PAGALBA

Vilties linija: pagalba suaugusiems: 116 123

Pagalbos moterims linija: 8 800 66366

Vyrų linija: 8 670 00027

Pagalbos vyrams linija „Nelik vienas“: 8 604 11119

Mobilioji psichologinių krizių įveikimo komanda: 8 616 22252

Jaunimo linija: emocinė parama jaunimui: 8 800 28888

Vaikų linija: emocinė parama teikiama vaikams, paaugliams: 116 111

Vaikų ir paauglių krizių intervencijos skyrius: (8-5) 275 75 64

Linija „Doverija“: rusų kalba paaugliams ir jaunimui: 8 800 77277

artimiems.lt: pagalba nusižudžiusiųjų artimiesiems:

tuesi.lt: interneto svetainė skirta savižudybės krizę išgyvenančiam žmogui

Per gaisrą Vilniaus rajone nukentėjo vyras

 Ketvirtadienį Vilniaus rajone gyvenamajame name kilus gaisrui nukentėjo vyras.

Kaip BNS informavo Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento atstovai, pranešimas apie gaisrą gautas 20 val. 10 minučių. 

Atvykus ugniagesiams, degė vieno aukšto medinis pastatas, viduje rastas vyras išneštas į lauką, jis gaivinamas.

Henrikui Daktarui vėl nepavyko kalėjimo iki gyvos galvos pakeisti į terminuotą bausmę

Organizatorių nuotr.

Iki gyvos galvos kalėti nuteistam Henrikui Daktarui nepavyko įtikinti teismo bausmę iki gyvos galvos pakeisti jam į terminuotą laisvės atėmimo bausmę.

Apeliacinis teismas ketvirtadienį atmetė H. Daktaro skundą dėl spalį priimtos Kauno apygardos teismo nutarties, kuria netenkintas Pravieniškių 2-ojo kalėjimo teikimas dėl nuteistajam H. Daktarui paskirtos laisvės atėmimo iki gyvos galvos bausmės pakeitimo terminuota laisvės atėmimo bausme.

Nuteistasis ir jo jo advokatas skunde Apeliaciniam teismui pažymėjo, jog Kauno apygardos teismas, teigiamus elgesio pokyčius įvardindamas kaip formalias aplinkybes, visiškai demotyvavo nuteistąjį, ypač šiuo atveju, kuomet bausmės vykdymo vietos įstaigos teikimas nebuvo patenkintas jau ketvirtą kartą.

„Jei 23 paskatinimų nuo ankstesnio teikimo išnagrinėjimo teismui atrodo per mažai, teismas turėtų nurodyti, jog, pavyzdžiui, pakankamas paskatinimų kiekis turėtų būti 30 ar panašiai, jei dalyvavimas pozityviojo užimtumo priemonėse teismui atrodo nepakankamas, turėtų būti nurodytas konkretus skaičius tokių pozityviojo užimtumo priemonių, kurių pakaktų bausmės švelninimui“, – rašoma H. Daktaro ir jo advokato Vytauto Sirvydžio skunde.

Apeliacinio teismo trijų teisėjų kolegija konstatavo, jog Kauno apygardos teismo sprendimas nekeisti 65 metų nuteistajam H. Daktarui paskirtos laisvės atėmimo iki gyvos galvos bausmės terminuota laisvės atėmimo bausme yra teisėtas ir pagrįstas.

„Kaip konstatuota teismo nuosprendyje, H. D. yra labai pavojingas visuomenei, jo nusikalstamų polinkių pakeisti įprasta kriminaline bausme neįmanoma.

Nuteistasis nuo pilnametystės nesilaikė įstatymų, nerodė noro keistis, skiriamos bausmės jokios įtakos H. D. nedarė, o šio asmens paskutiniai įvykdyti nusikaltimai buvo itin sunkūs ir pavojingi, kuriais buvo pažeistos pačios svarbiausios, labiausiai visuomenei rūpimos ir saugomos vertybės, nuteistojo sukurtas nusikalstamas susivienijimas ir šio susivienijimo narių daromi nusikaltimai ilgą laiką baugino visuomenę.

Todėl tik ilgalaikiai ir esminiai nuteistojo elgesio ir jo nuostatų pokyčiai, savo neteisėto elgesio suvokimas ir gailėjimasis dėl jo gali leisti spręsti apie ženklų nuteistojo pasikeitimą, tokį jo pavojingumo sumažėjimą, kuris galėtų lemti H. D. paskirtos bausmės pakeitimą“, – rašoma teisėjų Jolantos Čepukėnienės, Evaldo Gražio ir Evaldo Pašilio priimtoje nutartyje.

Jie sako, kad nuteistojo elgesys vis dar negali būti vertinamas kaip nepriekaištingas (pakankamai neseniai, 2021 metų vasarą, jam skirta nuobauda už alkoholinių gėrimų ir jų surogatų vartojimą), be to, jo vertybinės nuostatos ir požiūris į padarytus labai sunkius nusikaltimus nėra pasikeitę taip, jog leistų konstatuoti jo nepavojingumą visuomenei.

„Pagrindo keisti laisvės atėmimo iki gyvos galvos bausmės švelnesne, teisėjų kolegijos vertinimu, nėra“, – galutinėje ir neskundžiamoje nutartyje konstatavo Apeliacinio teismo teisėjai.

Laisvės atėmimo iki gyvos galvos bausmę H. Daktarui 2013 metais skyrė Klaipėdos apygardos teismas, 2015 metų birželio 30 dieną ją patvirtino Lietuvos apeliacinis teismas.

Jis pripažintas kaltu dėl vadovavimo nusikalstamam susivienijimui, kurio nariai 1993–2000 metais naudojo ir planavo naudoti sprogmenis bei ginklus įvairiuose nusikaltimuose – nužudymuose, turto prievartavimuose, plėšimuose.

H. Daktaro įkalinimo pradžia laikomi 2009 metai, tačiau į bausmę įskaičiuojamas ir pagal ankstesnius – Vilniaus apygardos teismo 1997 metų vasario ir 2006 metų gruodžio – nuosprendžius už grotų praleistas laikas. 

2008 metų gruodį teismas buvo leidęs H. Daktarą suimti, tačiau jis pasislėpė ir tik kitų metų rudenį buvo sulaikytas Bulgarijoje, netoli Varnos miesto. 

Pagal 2019-ųjų pavasarį Seimo priimtas įstatymo pataisas, iki gyvos galvos nuteistas žmogus po 20 metų įkalinimo gali prašyti teismo peržiūrėti bausmę. Įvertinęs nuteistojo elgesį, teismas gali nustatyti terminuotą laisvės atėmimo bausmę nuo penkerių iki dešimties metų.

Šios pataisos priimtos įgyvendinant Europos Žmogaus Teisių Teismo sprendimą. Strasbūro teismas 2017 metais konstatavo, kad Lietuva pažeidžia iki gyvos galvos nuteistų asmenų teises, nesudarydama jokios realios galimybės jiems išeiti į laisvę.

Jei teismas nusprendžia įkalinimo įstaigos teikimo netenkinti, pakartotinai dėl laisvės atėmimo iki gyvos galvos bausmės sušvelninimo galima kreiptis praėjus vieneriems metams.

Pasienyje su Baltarusija apgręžta 17 neteisėtų migrantų, skelbia VSAT

Lietuvos pasienyje su Baltarusija praėjusią parą apgręžta 17 neteisėtų migrantų, penktadienį pranešė Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT).

Latvijos pasienyje ketvirtadienį nefiksuota neteisėtų bandymų kirsti sieną, Lenkijos pareigūnai trečiadienį jų taip pat nefiksavo.

Šiemet VSAT pareigūnai neleistinose vietose į Lietuvą iš Baltarusijos iš viso neleido patekti daugiau nei pustrečio tūkstančio netesėtų migrantų.

Migrantų antplūdis į rytines Europos Sąjungos nares iš Baltarusijos kilo 2021 metais, dėl jo Vakarai kaltina Minsko režimą.

Tuomet iš Baltarusijos į Lietuvą neteisėtai atvyko beveik 4,2 tūkst. migrantų, bet, pasibaigus judėjimo apribojimams, didžioji dalis jų paliko šalį.

Per šį laikotarpį Lietuvos pasieniečiai migrantus apgręžė daugiau nei 20 tūkst. kartų.

Organizatorių nuotr.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder