Paskutinė benamio surūkyta cigaretė

(1)

Savaitgalį Lietuvoje kilusiuose gaisruose žuvo vienas žmogus. Ugnis Plungėje pražudė neatsargiai rūkiusį nuolatinės gyvenamosios vietos neturintį vyrą.

Tragiškas gaisras Plungėje įsiplieskė sekmadienio rytą. Apie 9.38 val. vietos ugniagesiai iškviesti į J. Tumo-Vaižganto gatvę. Atvira liepsna degė apleistas dviejų aukštų medinis pastatas (apie 72 kvadratinių metrų ploto) skarda dengtu stogu.

Apie 9.53 val. pirmajame pastato aukšte, apie metrą nuo laukujų durų, rastas negyvas vyras. Nustatyta, kad tai 62 metų benamis.

"Pirminiais duomenimis, žmogus neturėjo nuolatinės gyvenamosios vietos ir buvo įsikūręs apleistame name.

Tikėtina gaisro priežastis - neatsargus rūkymas.

Dėl šios priežasties jis jau buvo sukėlęs du gaisrus kitame pastate", - sakė Plungės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Mykolas Pronckus.

Su ugnimi kovota ilgiau nei dvi valandas. Gaisras likviduotas apie 12.05 val.

Išdegė pirmajame pastato aukšte esantis kambarys (20 kv./m), išdužo septynių langų stiklai, pradegė medinė perdanga tarp pirmo ir antro aukštų, tarp antro aukšto ir palėpės vietomis pradegė medinė perdanga, aprūko palėpė, antrame aukšte išsilydė 10 kv./m plastikinių dailylenčių, nuardyta 15 kv. m stogo.

Plungės rajono policijos komisariate pradėtas ikiteisminis tyrimas vyro mirties priežasčiai nustatyti.

Per tris praėjusio savaitgalio paras šalies ugniagesiai gelbėtojai vyko gesinti 72 gaisrų ir atliko 90 gelbėjimo darbų.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, praėjusiais metais dėl neatsargaus rūkymo gaisruose žuvo 26 žmonės, o šiemet jau 34.

Pasak ugniagesių, daugelis žūčių dėl rūkymo atspindi tipišką žūstančiojo gaisruose portretą - galimai vartojantis alkoholį, neatsargiai rūkantis, gaunantis pašalpą, nuo 45 iki 75 metų amžiaus.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder