Sprogimo Klaipėdoje sužalotų vyrų būklė sunki: vienas apdegė daugiau kaip 90 proc. kūno (2)

Nors didžioji dalis nukentėjusių darbuotojų ruošiasi gydytis namuose, dviejų būklė vis dar sunki. Vienas vyras apdegė trečdalį kūno, kitas – daugiau nei 90 procentų. Nelaimės priežastys vis dar nėra aiškios, incidento vietoje ekspertams darbuotis per daug pavojinga.

Pirmadienį įvyko sprogimas „Klaipėdos medienoje“. Ugnis pliūptelėjo net per kaminą, o sienos sugriuvo it kortų namelio. Matyti kaip išsigandę tolyn nuo sprogimo vietos bėga žmonės.

Iki sprogimo čia stovėjo biologinių valymo įrenginių pastatas. Nuo dar vieno sprogimo pasviro kito statinio sienos. Įsiplieskė ir gaisras. Nukentėjo 9 bendrovės darbuotojai. Dabar septini jų jaučiasi jau geriau ir šią bei kitą savaitę iš ligoninių bus išleidžiami. Tačiau dviejų, labiausiai nukentėjusių darbuotų būklė vis dar išlieka labai sunki. Vienas taip apdegė, kad jo negalima net pervežti į Nudegimų centrą Kaune.

„Šiuo metu pats sunkiausias pacientas nėra transportabilus, kitaip tariant, vežant jis gali mirti, todėl jis gydomas kol kas čia. Vienas yra beveik visą plotą nudegęs, antras – apie trečdalį, tačiau yra pakankamai gilių nudegimų. Todėl šitie nudegimai lemia jų būklę“, – sako Klaipėdos universitetinės ligoninės vyriausiasis gydytojas Vinsas Janušonis.

Įmonės vadovas žada, kad bendrovė padengs visas nukentėjusiųjų gydymo išlaidas. Kodėl nutiko nelaimė, vis dar neaišku. Pastatų sienos po sprogimo nestabilios, tad nei policija, nei specialistai nelaimės priežasčių ieškoti dar negali.

„Prieš tris savaites buvo priešgaisrinės tarnybos, visos sistemos tikrintos prieš pusantros savaitės. Elektrostatinis filtras yra plaunamas kartą į dvi savaites, bet ten yra šlapia aplinka, negalėjo būti jokio gaisro“, – pasakoja „Klaipėdos mediena“ direktorius Nikolajus Ivanovas.

Įmonės veikla laikinai sustabdyta. 

„Sienos yra kai kurių pastatų deformuotos ir gali bet kada jos sugriūti. Tai turėtų įvertinti statybų priežiūros inspektoriai – ar jos gali dabar nugriūti, ar reikalinga jas sutvirtinti ar nugriauti“, – teigia Klaipėdos ugniagesių vadas Marius Garbenis.

Dėl incidento policija yra pradėjusi ikiteisminį tyrimą – dėl darbuotojų saugos ir sveikatos reikalavimų pažeidimų, dėl kurių įvyko nelaimė. Už tai gresia net aštuoneri metai kalėjimo.

Stipri žmogaus širdis dar plaka,bet...
KLB , 2021-05-08 08:46
Persūdėte-90 procentų nudegimas yra mirtinas.Šitai negalėjo pasakyti medikas
lapienė, 2021-05-06 15:34
Sidebar placeholder