darbuotojų ieškanti STT siūlo daugiau nei 1 tūkst. eurų atlyginimą

STT: tiriama bankroto administratorių galima korupcija (1)

Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) praneša atliekanti ikiteisminį tyrimą dėl įtariamos bankroto administratorių korupcijos. Šiuo metu įtarimai pareikšti 19 asmenų, taip pat atliekant tyrimo veiksmus areštuotas galimai neskaidriu būdu įgytas turtas, skelbiama pranešime žiniasklaidai.

 

STT praneša, kad tyrime nagrinėjamos aplinkybės, kai bankroto administratoriai, būdami valstybės tarnautojams prilygintais asmenimis, vykdydami įvairių įmonių bankroto procedūras, kaip įtariama, galėjo piktnaudžiauti tarnyba, siekdami asmeninės naudos sau ar su jais susijusioms įmonėms, taip pat reikalaudavo bei priimdavo didelės vertės kyšius už palankių sprendimų priėmimą įvairių įmonių bankroto procedūrose.

„Tiriami atvejai, kai administratoriai ar su jais susijusios įmonės, vykdydami įvairių įmonių bankroto administravimo procedūras, dirbtinai sumažindavo administruojamo turto vertes bei patys jį įsigydavo, taip galimai padarydami didelę žalą kreditoriams.

Taip pat bankroto administratoriai galimai reikalaudavo kyšių ir priimdavo juos iš suinteresuotų asmenų už tai, kad vilkintų bankroto procedūras, nekonstatuotų tyčinio bankroto, sudarytų sąlygas įsigyti bankrutuojančių įmonių turtą ne rinkos verte, sudarytų sąlygas padengti debitorinius įsiskolinimus už mažesnę vertę ar pan.“ – praneša STT.

Kaip skelbiama tarnybos pranešime, įtarimai dėl kyšininkavimo, papirkimo, prekybos poveikiu, piktnaudžiavimo, veikiant bendrininkų grupėje, sukčiavimo pareikšti 8 bankroto administratoriams bei 11 kitų asmenų. Tarp įtariamųjų yra ir 2 advokatai.

Asmenims skirtos kardomosios priemonės: vienas įtariamasis suimtas 14 dienų, kitam – skirtas 50 tūkst. eurų užstatas, o likusiems skirtas rašytinis pasižadėjimas neišvykti ir nebendrauti su nustatytais asmenimis.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder