senjorė kalba telefonu

Sukčiai darbuojasi išsijuosę: vos per dvi dienas uždirbo beveik 35 tūkstančius eurų (3)

Vos per dvi šios savaitės dienas Klaipėdos apskrities VPK pradėti keturi ikiteisminiai tyrimai dėl sukčiavimo arba neteisėto elektroninės mokėjimo priemonės ar jos duomenų panaudojimo. Paskutinę lapkričio dieną apgavikai susižėrė per 10 tūkstančių eurų.

Lapkričio 30 d. į pajūrio policininkus kreipėsi dvi moterys. Viena jų nuo sukčių nukentėjo tą pačią, kita - prieš kelias dienas.

Trečiadienio pavakare apie 16 val. 93 metų Kretingos rajono gyventojai į fiksuoto ryšio telefoną paskambino nepažįstamas vyras.

Jis prisistatė policininku ir papasakojo, kad artima senolės giminaitė sukėlė eismo įvykį.

Neva per avariją nukentėjo vaikas, kurio gydymui reikia pinigų.

Senolė patikėjo ir netrukus į jos namus atėjusiam nepažįstamam vyrui atidavė 5000 eurų.

Lapkričio 23 d. 60-metei klaipėdietei paskambino "bankininkas" ir išgąsdino paporinęs, jog vyksta teisėsaugos tyrimas dėl galimo sukčiavimo.

Moteris nepažįstamajam atskleidė savo asmeninius ir prisijungimo prie internetinės bankininkystės duomenis.

Po savaitės klaipėdietė pastebėjo, kad iš jos banko sąskaitos, apgaulės būdu, per kelis kartus yra pasisavinti 5200 eurų.

Klaipėdos apskrities VPK pareigūnai gyventojus ragina neprarasti budrumo - pastebima, kad pastaruoju metu pagausėjo pranešimų apie galimas telefoninių sukčių atakas.

Vos per dvi šios savaitės dienas pradėti keturi ikiteisminiai tyrimai dėl sukčiavimo arba neteisėto elektroninės mokėjimo priemonės ar jos duomenų panaudojimo.

Uostamiestyje, Kretingos ir Plungės rajonuose gyvenantys nukentėjusieji nurodė praradę nuo 300 iki daugiau nei 24 tūkstančių eurų.

Bendra patirta žala siekia 34 700 eurų.

Policija taip pat sulaukia nemažai informacinio pobūdžio pranešimų, kai finansiškai nenukentėję asmenys praneša sulaukę įtartinų skambučių ir įtaria bandymus sukčiauti.

Policininkai atkreipia dėmesį, kad sulaukus nepažįstamų asmenų skambučių ar žinučių būtina elgtis labai apdairiai.

Pastaruoju metu skambinantieji dažnai prisistato  policijos arba bankų darbuotojais, aiškina, kad neva yra vykdomas tyrimas dėl sukčiavimo –  esą kyla įtarimų dėl bankų klientų sąskaitų saugumo, ar kad neva kažkas bankų klientų vardu bando paimti kreditus.

Tokiais teiginiais patikėję žmonės atskleidžia savo asmeninius ir el. bankininkystės prisijungimo duomenis, o po to pastebi, kad iš jų sąskaitų dingo pinigai.

Dar vienas šiuo metu gana populiarus sukčiavimo būdas yra, kai skambinantys ir policijos pareigūnais prisistatantys asmenys gyventojus įtikina, kad namuose laikomi pinigai gali būti netikri ir žmonės patys atiduoda savo santaupas neva jų patikrinti atėjusiems sukčiams.

Vis dar pavyksta žmones apgauti aiškinant, kad artimas giminaitis neva pateko į bėdą – sukėlė eismo įvykį, padarė nusikaltimą, ar įvyko nelaimingas atsitikimas, per kurį nukentėjo žmonės, todėl reikia skubiai pervesti reikalingą pinigų sumą į nurodytą sąskaitą ar atiduoti žmogui, kuris atvyks jų pasiimti.

Sukčiai pasižymi itin gerais sugebėjimais psichologiškai paveikti savo auką, todėl, sulaukus bent menkiausią įtarimą keliančio skambučio, patariama niekada neatskleisti nepažįstamiems asmenims savo anketinių ir konfidencialių elektroninės bankininkystės duomenų, visada tikslinti peršamą informaciją.

Patariama neatlikinėti jokių nurodymų, prieš tai neįsitikinus, kad tai – ne sukčių pinklės.

Ypač reikėtų suklusti, jei skambinantieji neva bankų ar kitų įstaigų darbuotojai kalba ne lietuvių kalba – Lietuvoje veikiančių bankų, ar kitų įstaigų darbuotojai su klientais kalba tik valstybine kalba.

Be to, bankų, ar kitų įstaigų darbuotojai niekada neprašo atskleisti asmeninių duomenų – prisijungimo prie elektroninės bankininkystės kodų, mokėjimo kortelės numerio, asmens kodo ir kt.

Pareigūnai taip pat primena, kad į namus nereikėtų įsileisti nepažįstamų asmenų – sulaukiama pranešimų, kad, pavyzdžiui, socialiniais darbuotojais prisistatantys asmenys, ypač vyresnio amžiaus žmonėms, siūlo atlikti masažą, sutvarkyti dokumentus elektros ar kitų komunalinių paslaugų permokoms kompensuoti, o jiems išėjus, pasigendama pinigų ar kitų vertingų daiktų.

Nukentėjus nuo sukčių, ar įtariant ketinimus sukčiauti – visada nedelsdami praneškite policijai per www.epolicija.lt, arba telefonu 112.
 

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder