Svetimą skiepą pasisavinusi medikė bausmės neišvengė (3)

Kitus nuo koronaviruso ligos skiepijusi jauna uostamiesčio medikė pati vakcinuotis nenorėjo. Kad gautų Europos Sąjungos skaitmeninį COVID-19 pažymėjimą bei dirbti toliau leidusį galimybių pasą, ji ryžosi nusikaltimui. Tačiau buvo demaskuota ir sulaukė teismo bausmės.

Antradienį Klaipėdos apygardos teismo verdiktą išgirdo dviem nusikaltimais kaltinta jauna pajūrio medikė.

Trisdešimtmetė Valerija Z. pripažinta kalta suklastojusi tikrą dokumentą ir, būdama valstybės tarnautojui prilygintu asmeniu, piktnaudžiavusi tarnybine padėtimi, siekdama asmeninės naudos.

Už tai moteriai skirta 10 500 eurų bauda. Kadangi ji visiškai pripažino savo kaltę dėl abiejų padarytų nusikaltimų (baudžiamojoje byloje atliktas sutrumpintas įrodymų tyrimas), bausmė sumažinta vienu trečdaliu.

Valerija Z. teks sumokėti 7000 eurų baudą. Ji savanoriškai turi būti sumokėta per dvidešimt keturis mėnesius nuo nuosprendžio įsiteisėjimo dienos.

Nuteistajai skirta ir baudžiamojo poveikio priemonė. Teisė dirbti valstybės tarnyboje atimta dviem metams.

Įstaiga, kurioje nusikaltimų padarymo metu moteris dirbo, prašė priteisti iš jos dėl neigiamų pasekmių patirtos 20 tūkstančių eurų įvertintos neturtinės žalos atlyginimą.

Teismas civilinį ieškinį tenkino tik iš dalies ir priteisė 2000 eurų.

Nusikaltimai padaryti praėjusiųjų metų rugsėjo 22 d. Tuo metu uostamiestyje medicinos gydytoja dirbusi moteris su kolegomis Kretingoje vykdė vakcinavimą nuo COVID-19.

Nors darbe Valerijos Z. dažnai klausinėta, kada ji pati skiepysis, to daryti moteris nenorėjo. Teisinosi, kad neva yra alergiška.

Kadangi be galimybių paso negalėjo dirbti, ryžosi nusikaltimui.

Kretingoje suleidus vakciną nukentėjusiuoju pripažintam asmeniui, moteris nesuvedė į sistemą jo duomenų, o suvedė savo asmens kodą ir suklastojo dokumentus.

Praėjus maždaug dviem savaitėms, medikė pamatė, kad jos vardu jau yra suformuotas europinis vakcinacijos pažymėjimas. Taip ji gavo dirbti toliau leidusį galimybių pasą bei galėjo pasinaudoti visomis teisėmis ir lengvatomis, kurias gauna visiškai vakcinuoti nuo COVID-19 asmenys.

Pasak nuteistosios, ji suprato, jog tiesa paaiškės, tačiau neva neturėjo kitos išeities.

Paskiepytas, bet be jokių atliktos vakcinacijos įrodymų likęs vyras pretenzijų niekam neturėjo ir civilinio ieškinio nereiškė. Jis teigė, jog jautė pyktį ir apmaudą, nes skiepijosi vien dėl to, kad galėtų išvykti dirbti į Norvegiją, todėl jam buvo itin svarbu galimybių pasą gauti kuo greičiau.

„Vakarų ekspreso“ duomenimis, iš darbo po šio įvykio uostamiestyje atleista moteris šiuo metu dirba vienoje Klaipėdos apskrities ligoninėje. Ji pacientus galės gydyti, kol nuosprendis įsiteisės.

Klaipėdos apygardos teismo verdiktą galima skųsti Lietuvos apeliaciniam teismui.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder