Viktorija Siegel

Teisėsauga nutraukė tyrimus dėl konflikto tarp Viktorijos Siegel-Suodaitės ir Lauryno Suodaičio

(3)

Teisėsauga nutraukė anksčiau pradėtus ikiteisminius tyrimus dėl balandį kilusio konflikto tarp Lietuvoje garsių sutuoktinių, nuomonės formuotojos Viktorijos Siegel-Suodaitės ir verslininko Lauryno Suodaičio.

Apie tai ketvirtadienį pranešė prokuratūra.

„Vilniaus apylinkės prokuratūros prokurorė, įvertinusi ikiteisminių tyrimų metu surinktus duomenis, liudytojų parodymus, priėmė nutarimus nutraukti ikiteisminius tyrimus, kurie buvo pradėti šių metų balandžio mėnesio pradžioje po tarp Vilniaus rajone gyvenančių sutuoktinių (...) namuose kilusio konflikto“, – teigiama prokuratūros pranešime spaudai.

Anot prokuratūros, sprendimai nutraukti ikiteisminius tyrimus priimti konstatavus, kad padarytos nusikalstamos veikos buvo mažareikšmės.

Prokurorės priimtus nutarimus patvirtino Vilniaus regiono apylinkės teismo ikiteisminio tyrimo teisėjas.

Ikiteisminiai tyrimai dėl nežymaus sveikatos sutrikdymo buvo pradėti susipažinus su abiejų konflikte dalyvavusių sutuoktinių pareiškimuose nurodyta informacija.

„Siekiant išsiaiškinti ir patikslinti pareiškimuose nurodytas aplinkybes, išsamiai ir nešališkai ištirti galimai padarytas nusikalstamas veikas, buvo apklausti pareiškėjai, kiti asmenys, galėję suteikti tyrimui reikšmingos informacijos, gautos specialistų išvados“, – pažymi prokuratūra.

Anot teisėsaugos, tyrimų metu nustatyta, kad abu sutuoktiniai konflikto metu padarė vienas kitam sužalojimus, vertinamus kaip nežymus sveikatos sutrikdymas, ir sukėlė vienas kitam fizinį skausmą, tačiau, pareigūnų vertinimu, L. Suodaičio ir V. Siegel-Suodaitės veiksmai nebuvo tiek pavojingi, kad jų atžvilgiu reikėtų taikyti baudžiamojo pobūdžio priemones.

„Surinktų duomenų visuma leidžia daryti išvadą, kad sutuoktinių veiksmai buvo spontaniški kilus konfliktinei situacijai ir nebuvo pasiekę tokio pavojingumo laipsnio, kad, vertinant pagal protingumo, proporcingumo, teisingumo ir kitus bendruosius teisės principus, būtų pagrįstas baudžiamojo pobūdžio priemonių taikymas.

Abu sutuoktiniai atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės dėl padarytos nusikalstamos veikos mažareikšmiškumo“, – teigiama prokuratūros pranešime spaudai.

Vilniaus apylinkės prokuratūros prokurorės priimti nutarimai nutraukti ikiteisminius tyrimus dėl mažareikšmiškumo gali būti skundžiami Vilniaus apygardos teismui.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder