Vagys primena, kad dviratininkų sezonas įsibėgėja

(1)

Per praėjusią savaitę pajūryje pavogti dar trys dviračiai. Atšilus orui, ilgapirščius domina ne tik jie, bet ir elektriniai paspirtukai.

Iš viso per praėjusią savaitę Klaipėdos apskrities VPK užregistruoti šeši pareiškimai apie pavogtus dviračius ir elektrinius paspirtukus. Beveik visi nusikaltimai įvykdyti uostamiestyje. Tik vienas paspirtukas dingo Palangoje.

Atšilus orui, dviračių ir per kelerius metus labai išpopuliarėjusių elektrinių paspirtukų vagysčių padaugėja kiekvienais metais. Jie dingsta iš pačių įvairiausių vietų.

Praėjusį savaitgalį, sekmadienį ir šeštadienį, dviračiai pavogti iš bendro naudojimo rūsio patalpų ir dviračių stovėjimo vietos. Paspirtukai dingo iš aptvertos įstaigos teritorijos bei laiptinės prieigų. Bendra padaryta žala siekia beveik pustrečio tūkstančio eurų.

Pareigūnai dviratininkus ir paspirtukininkus ne tik ragina atidžiau saugoti savo turtą.

Vieną ilgapirštį praėjusią savaitę pavyko sulaikyti.

Gegužės 23-iosios popietę iš prekybos centro koridoriaus pavogtas elektrinis paspirtukas „Xiaomi Mi Electric Scooter 1S“, kainuojantis apie 400 eurų. Nustatytą, kad šį nusikaltimą galėjo įvykdyti 29 metų klaipėdietis.

Pasak policininkų, grobiu dažniausiai tampa neprirakinti, palikti be priežiūros arba labai brangūs dviračiai bei paspirtukai. Todėl svarbu atidžiau rūpintis jų apsauga.

Dviračius būtina prirakinti, spynomis galima sukabinti ne tik dviračio rėmą, bet kelias jo dalis. Statyti juos patariama atvirose, gerai matomose vietose, dar geriau - ten, kur filmuoja vaizdo kameros, arba užrakinamose patalpose, neprieinamose pašaliniams asmenims.

Pagal išgales patariama investuoti į patikimesnes spynas - dabar galima rasti nemažai dviračių spynų su signalizacija ar GPS sekimo sistema. Tačiau net ir brangiausios spynos neapsaugos, jei dvirates transporto priemones neapdairiai prirakinsite prie nestabilių ar lengvai nupjaunamų stulpų.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder