LEZ prisijungė prie oro kokybės stebėsenos iniciatyvos
LEZ prisijungė prie oro kokybės stebėsenos iniciatyvos

Klaipėdos laisvoji ekonominė zona (LEZ) įdiegė programinę ir techninę oro stebėsenos įrangą, integruotą su klaipėdiečių bendruomenių informacijos platforma www.klaipedoskvapas.lt.

Gruodžio pabaigoje Klaipėdos LEZ paleido stebėsenos platformą, padėsiančią nustatyti galimus kvapų šaltinius. LEZ teritorijoje įdiegtą platformą sudaro Australijos aplinkosaugos technologijų kompanijos "Envirosuite" oro srautų judėjimo modeliavimo programa ir meteorologinius duomenis - vėjo kryptį, greitį, oro temperatūrą, slėgį, drėgmę, saulės spinduliuotę ir kt. - fiksuojanti stotelė.

Nors kol kas tiesiogiai nematuojama galimų nuokrypių nuo oro kokybės normų, technologija buvo integruota su gyventojų pateikiamus duomenis registruojančia platforma klaipedoskvapas.lt - visa tai suteikia galimybę tiksliau nustatyti klaipėdiečius neraminančių kvapų šaltinius.

Klaipėdos LEZ inovacijų projektų vadovas Karlas Impinnisi pasakoja, kad įdiegtos technologijos yra sujungtos su klaipedoskvapas.lt sistema: joje užfiksavus gyventojų nusiskundimą, Klaipėdos LEZ komanda turės galimybę įvertinti, iš kokio taško galimai atsklido gyventoją neraminanti oro masė.

Kuriant ir diegiant sprendimą jėgas suvienijo Klaipėdos LEZ, "Envirosuite", Klaipėdos universiteto mokslininkų ir klaipėdiečių bendruomenių komandos. Kompanijos "Envirosuite" technologijos yra naudojamos daugiau kaip 500 oro uostų, miestų, statybų, komunalinių paslaugų, gamybos ir kitų bendrovių Europos, JAV, Vidurio Rytų, Australijos ir kituose regionuose.

Pirmuosius 3 mėnesius bus vykdomas bandomasis platformos etapas, kurio metu bus analizuojami gyventojų registruojami duomenys apie kvapus gyvenamuosiuose rajonuose, taip pat vykdomi platformos optimizavimo darbai pagal Klaipėdos universiteto rekomendacijas. Bandomojo etapo rezultatai bus pristatyti miesto Savivaldybei, siekiant parodyti sistemos veiksmingumą ir galimybę pritaikyti sistemą viso miesto mastu.

Klaipėdos LEZ vadovas Eimantas Kiudulas teigia, jog dauguma LEZ valdymo bendrovės komandos narių ir teritorijos įmonių atstovų patys yra klaipėdiečiai, suinteresuoti aukšta gyvenimo kokybe, bendrų sprendimų paieška ir geranorišku kaimynišku požiūriu. Todėl jis džiaugiasi, kad oro kokybės stebėsenos projektas atsirado abipusio bendradarbiavimo su klaipėdiečių bendruomenėmis ir dialogo principu. Pasak jo, naujų priemonių bus ieškoma ir toliau.

"Esu labai laiminga, kad su profesionalų "Envirosuite", Klaipėdos universiteto mokslininkų ir Klaipėdos LEZ valdymo bendrovės pagalba pavyko įgyvendinti šią klaipėdiečiams svarbią idėją. Ieškosime galimybių šį projektą išplėsti į viso miesto teritoriją, o antrojo projekto etapo metu norėtume įsirengti ir daviklius, kurie kvapus fiksuotų ir informaciją institucijoms perduotų realiu laiku", - sako Klaipėdos visuomenininkė, Seimo narė Ligita Girskienė.

Klaipėdos LEZ inf.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder