97 metai drauge su regiono verslu
97 metai drauge su regiono verslu

Ketvirtadienį Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmai (KPPAR) oficialiai paminėjo savo 97 metų veiklos sukaktį. Pažymėjus verslo bendrystės ir tradicijų puoselėjimo svarbą labiausiai verslo pasauliui nusipelniusiems žmonėms ir rūmų rėmėjams buvo įteikti garbingiausi rūmų apdovanojimai - Darbo žvaigždės.

Pianisto Sauliaus Šiaučiulo skambinimu pasitiktiems svečiams vakaro vedėjas Dovydas Bajoras priminė tradicijų svarbą, kurią KPPAR neabejotinai moka puoselėti.

"Suprantama, faktas, kad organizacija artėja prie veiklos šimtmečio, daug ką apie ją pasako ir patvirtina teisingą jos veiklą. Na, o pagarba tradicijai tai tik įrodo. Šiandien rūmų kvietimu dar kartą sutvirtiname tradiciją susitikti, pasikalbėti, palinkėti, priminti apie save ir prisiminti kitus", - apie tarpusavio ryšio stiprinimą šnekėjo vedantysis.

Šiais metais susirinkusiesiems buvo pristatytas vaizdo filmukas, kuriame apie savo patirtį, verslą ir rūmų teikiamą naudą pasakojo įvairiausių sričių regiono verslininkai. Jų mintis siejo tai, kad rūmai yra laikomi bendruomene, kuri padeda spręsti įvairiausius klausimus ir suteikia daugybę naudingos informacijos.

Be abejo, rūmai nepamiršta ir verslo ryšio su valdžios institucijomis. Be to, kad renginyje dalyvavo miesto valdžios atstovai, regiono verslininkų atvyko pasveikinti ir Vyriausybės kancleris Alminas Mačiulis, kuris perdavė ministro pirmininko Algirdo Butkevičiaus sveikinimo žodžius ir dovaną.

KPPAR prezidentas Benediktas Petrauskas džiaugėsi sukurta bendruomene, kurią vadina šeima, ir tuo, jog puoselėjamos tradicijos.

"Tą bendrystę supranti bėgant su metais. Galbūt sukūrus bendrovę ar verslą pirmaisiais metais slegia neatidėliotini rūpesčiai, kuriuos kasdien reikia spręsti, tačiau po kurio laiko ateina noras praplėsti akiratį ir tuo tikslu reikia kažkur jungtis. Pirmasis taškas, į kurį galima atvykti ir pasijusti savo kolegų rate, yra Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmai", - sakė B. Petrauskas.

Šventės metu tradiciškai buvo apdovanoti labiausiai prie regiono verslo plėtros bei prie KPPAR veiklos prisidėję žmonės. Šiemet Darbo žvaigždės medaliu už naujų mokymosi programų inicijavimą ir rengimą, aktyvų dalyvavimą rengiant profesinės reabilitacijos standartus ir kokybės sistemą bei aktyvų bendradarbiavimą su socialiniais partneriais buvo apdovanota Klaipėdos profesinio mokymo ir reabilitacijos centro Sveikatos priežiūros paslaugų ir profesinės reabilitacijos skyriaus vedėja Danguolė Kisielienė.

Rūmų padėkos ženklas už paramą KPPAR veiklai teko UAB "Solorina" gen. direktoriui Antanui Bartkėnui, kuris rūmų nariu yra nuo 2001-ųjų.

Per 200 svečių pagerbė aukščiausiais rūmų apdovanojimais - III ir II laipsnio Darbo žvaigždėmis - apdovanotus asmenis. Rūmų garbės prezidentas Vaclovas Stankevičius III laipsnio bronzos Darbo žvaigždę už nuolatinę paramą KPPAR įteikė UAB "Sabelija" direktoriui Tadui Šatkauskui, kuris prie rūmų veiklos prisideda net nuo 1997-ųjų.

II laipsnio sidabrinė žvaigždė šiemet iš KPPAR direktoriaus Viktoro Krolio ir Šiaulių rūmų prezidento Vidmanto Japerto rankų teko Tauragės merui Sigitui Mičiuliui. Garbingą apdovanojimą miesto galva gavo už kitokį vietinės valdžios požiūrį į verslą ir verslininkus bei draugiškų sąlygų verslui kūrimą. Tauragėje skiriamos net iki 3 tūkst. eurų siekiančios dotacijos darbo vietos sukūrimui, teikiamos subsidijos smulkiam verslui kurti, vystoma programa "Atgal į Lietuvą", kuria jaunimas skatinimas grįžti į Tauragę ir čia pradėti savo verslą.

Beje, rūmai surengė ir loteriją. Galimybe papoilsiauti Palangoje buvo pradžiuginti AB "Bilukas" direktorius Kazys Vaišvila bei Klaipėdos savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Elida Mantulova.

INFORMACIJA

Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmai vienija daugiau kaip 230 narių, tarp kurių - didžiausios regiono įmonės bei vidutinio ir smulkaus verslo atstovai. Rūmai atstovauja Klaipėdos ir Tauragės regionų verslininkų interesams bei siekia verslo plėtros juose. Skatindami smulkaus ir vidutinio verslo plėtrą, eksportą rūmai aktyviai dalyvauja įvairiuose tarptautiniuose projektuose ir programose, skatina užsienio prekybą ir prekių bei paslaugų eksportą, smulkiojo ir vidutinio verslo plėtrą ir kt.

Sidebar placeholder