Automobilis paliktas, bet nepamirštas

Automobilis paliktas, bet nepamirštas

Ne vienerius metus Smiltelės gatvės gyventojams užkliūvantis baltos spalvos "Volkswagen" automobilis lieka nepajudintas. Į redakciją kreipęsis skaitytojas Jurgis baiminasi, kad be priežiūros palikta transporto priemonė gali pridaryti problemų.

"Prie mūsų jau kokie penkeri metai mašina. Langas išmuštas, padangos nuleistos. Betrūksta, kad kas padegtų. Dėl to kreipiausi į policiją, bet niekas nesureagavo", - skundėsi vyras.

Miesto savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus Kontrolės ir prevencijos poskyrio vyriausiasis specialistas Karolis Gedutis patikino, kad šis atvejis yra žinomas. Savininkui jau gresia administracinė nuobauda.

"Turime skundus. Esame vieną protokolą surašę savininkui. Jis yra tolimųjų reisų vairuotojas, rašė pasiaiškinimus. Žadėjo per tam tikrą terminą patraukti automobilį, bet nepatraukė. Laukiame, kol sprendimą priims kiti pareigūnai. Jeigu transporto priemonės savininkas vengs mūsų, vėl bausime", - sakė K. Gedutis.

Pasak jo, praėjusiais metais Kontrolės ir prevencijos poskyris sulaukė 251 pranešimo apie be priežiūros paliktas transporto priemones. Iš jų išnagrinėta buvo 211 ir surašyta 13 protokolų. Likę skundai toliau nagrinėjami.

"Protokolą surašyti galime greitai, bet mašina dažnai lieka nepatraukta. Stengiamės pirmiausia bendrauti su savininkais ar jų giminaičiais", - pridėjo Kontrolės ir prevencijos poskyrio vyr. specialistas.

Įspėjimo sulaukęs nenaudojamos transporto priemonės savininkas patraukti savo automobilį turi per 14 dienų. Jeigu asmuo vengia bendrauti su Kontrolės ir prevencijos poskyriu, tada jam gali būti taikoma ir administracinė atsakomybė.

Pirmą kartą už nusižengimą bauda gali siekti 70-140 Eur. Pakartotinu atveju nenaudojamo automobilio savininkui gresia ne tik didesnė bauda (nuo 140 iki 300 Eur.), bet ir transporto priemonės konfiskavimas.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder