Bažnyčios atstatymas: ruošiamasi archeologiniams tyrimams
Bažnyčios atstatymas: ruošiamasi archeologiniams tyrimams

Trečiadienį bendruomenės ir miestiečiai susirinko į talką, kuri davė pradžią Šv. Jono bažnyčios atstatymui. Jau greitu metu šioje teritorijoje numatomi archeologiniai tyrinėjimai.

Užvakar Šv. Jono bažnyčios atstatymo teritorijoje buvo raunami krūmai ir tvarkoma aplinka. Pasak Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto daktarės Raimondos Nabažaitės, archeologiniai tyrimai turėtų prasidėti rugpjūčio viduryje arba antroje mėnesio pusėje.

"Šiais metais pagal apimtį mes tyrinėsime ne visą bažnyčią. Pradėsime nuo bažnyčios bokšto dalies. Mano žiniomis, dabar to ploto, kuris buvo paruoštas talkos metu, tyrimams pakaks", - "Vakarų ekspresui" sakė R. Nabažaitė.

Ji patikino, kad tyrimai bus tęsiami ir kitais metais, nes projekto finansavimas skirstomas pagal metus.

"Nežinau, kiek viskas užtruks, bet šiais ir kitais metais tikrai vyks kasinėjimai. Kol nebus atlikti tyrimai, tol statybos darbai negalės būti pradėti. Projektuotojams yra reikalinga medžiaga, kokia yra bažnyčios pamatų ir kitų elementų būklė, kiek yra visko išlikę. Tą archeologai ir sieks išsiaiškinti", - teigė archeologė.

Pasak R. Nabažaitės, archeologai numano, kas bus rasta atliekant archeologinius tyrimus. Tam padeda turimi istoriniai ir kartografiniai duomenys.

"Pasižiūrėsime, kiek duomenys atitinka ir kokia yra likusi nugriautos bažnyčios būklė. Galbūt rasime likusių kolonų vietas, grindų fragmentus. Iš ankstesnių tyrimų yra aiškios tam tikros atidengtos pamatų vietos", - sakė R. Nabažaitė.

Archeologė pridėjo, kad jai artėjantys Šv. Jono bažnyčios archeologiniai tyrimai bus ypatingi.

"Tyrimų pabaigoje planuoju apibendrinti savo ilgametę bažnyčių tyrimų patirtį ir išleisti leidinį. Iš mokslinės pusės man tai yra įdomus ir svarbus objektas", - tikino R. Nabažaitė.

"Vakarų ekspresas" jau rašė, kad Šv. Jono bažnyčia taps ne tik maldos namais, bet ir Klaipėdos turizmo traukos centru bei istoriniu monumentu, kurį klaipėdiečiai bei turistai išvysti galės jau 2027-aisiais metais.

Sidebar placeholder