Birutei Strukčinskienei - PSO padėka

Birutei Strukčinskienei - PSO padėka

Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) atstovybė Lietuvoje padėkos raštu padėkojo Klaipėdos universiteto Sveikatos mokslų fakulteto docentei dr. Birutei Strukčinskienei už ilgametį bendradarbiavimą, aktyvią mokslinę bei praktinę veiklą sužalojimų prevencijos ir saugos stiprinimo srityje, vaikų saugos ir sveikatos stiprinimo propogavimą Lietuvoje ir užsienyje.

Doc. B. Strukčinskienė nuo 2003 m. yra tarptautinės PSO veiklos partnerė, laikinoji PSO ekspertė ir konsultantė, PSO leidinių bendraautorė, knygų, tarptautinių bei nacionalinių mokslinių publikacijų autorė, aktyviai prisidėjusi rengiant sužalojimų ir smurto prevencijos mokymo priemonės lietuviškąją versiją.

B. Strukčinskienė padėką prima kukliai ir teigia, jog toks jos darbas ir bdabr ji ruošia pranešimus kitą savaitę Vilniuje PSO organizuojamam seminarui apie sužalojimų ir smurto prevenciją.

Kauno medicinos institute vaikų traumatologės specialybę įgijusi moteris natūraliai pasirinko šią medicinos sritį ir mokslinei veiklai. Pasaulinė sveikatos organizacija, anot B. Strukčinskienės, atvėrė duris į pasaulį, dalyvavimas jos veikloje leido pasisemti daug žinių vaikų ir suaugusiųjų traumų bei sužalojimų prevencijos srityje. "Ypač daug žinių gavome iš Švedijos, kitų šiaurės šalių, kuriose šiai sričiai skiriamas itin didelis dėmesys. Tuo tarpu Lietuvoje traumos yra trečioje vietoje tarp mirtingumo priežasčių. Taigi ši tema yra labai aktuali", - sakė B. Strukčinskienė.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder