Jūros šventėje - šėlsmas su Sauliumi Prūsaičiu ir "The Roop"
Jūros šventėje - šėlsmas su Sauliumi Prūsaičiu ir "The Roop"

Šeštadienį, priešingai nei pirmąją Jūros šventės dieną, mieste buvo pilna šurmulio - puikus oras į Klaipėdos senamiestį atviliojo daug žmonių.

Veiklų buvo ir suaugusiems, ir vaikams, ir šeimoms. Šventės dalyviai pasiskirstė po įvairias miesto centro vietas. Daug susidomėjimo sulaukė pasiplaukiojimai laivais, vandens dviračiais - driekėsi norinčiųjų eilės.

Daug žmonių sėdėjo lauko kavinėse, užimti buvo ir beveik visi laikinai palei Dangės krantines pastatyti stalai. Nemažai praeivių garsiai svarstė, kad žmonės į šventę atėjo ne tik švęsti, bet ir pasimatyti, pabendrauti su kurį laiką nematytais draugais.

Dauguma žmonių veidų kaukėmis ar respiratoriais nedengė, tačiau buvo matyti, kad stengėsi laikytis atstumo. Įvairiose vietose buvo matyti ženklai, lipdukai, raginantys elgtis saugiai ir atsakingai, prie tualetų buvo vandens rankoms nusiplauti ir dezinfekcinio skysčio.

Kai kuriose erdvėse, pavyzdžiui, Karlskronos aikštėje, piliavietės aikštėje, skvere prie "Meridiano", erdvėje prie "Švyturio" alaus daryklos žmonės pasiskirstė ne tik ten, kur buvo paruoštos vietos sėdėti - įsitaisė ant piliavietės šlaitų, pievelių ir iš tolo stebėjo vyksmą.

Įvairiose miesto vietose šventės organizatoriai nuolat leido įspėjamuosius garso įrašus, raginimas nesibūriuoti skambėjo ir prieš koncertus ant ratų.

Po vieno iš perspėjimų nesudaryti sangrūdų, multiinstrumentalistas Saulius Petreikis, koncertavęs su grupe, juokavo, kad klausytojai tikrai nėra sangrūda. Vis dėlto tiek publikai, tiek muzikantams teko prisitaikyti prie neįprastų sąlygų.

Pagrindiniai koncertai vyko keturiose erdvėse, tačiau tikslus pasirodymų laikas nebuvo skelbiamas. Dalis klausytojų įsigudrino pamatyti daugiau koncertų, sekdami paskui sunkvežimius, tapusius scenomis.

Visi pasirodymai, taip pat ir didieji šeštadienio koncertai, kuriuose pasirodė Saulius Prūsaitis ir "Eurovizijos" atrankos nugalėtoja grupė "The Roop", truko vos po 15 minučių. Klausytojų numylėtiniai juokavo, kad gero reikia po truputį.

Itin gausiai pasiklausyti S. Prūsaičio šventės dalyviai susirinko Atgimimo aikštėje - minia driekėsi nuo Biržos tilto iki pat sunkvežimio Liepų ir Herkaus Manto gatvių sankryžoje. S. Prūsaitis šmaikštavo, kad klausytojų būryje jau mato ne vieną pažįstamą veidą iš prieš tai buvusio pasirodymo kitoje erdvėje.

Entuziastingai Teatro aikštėje buvo sutiktas "The Roop" kolektyvas. Grupės lyderis Vaidotas Valiukevičius džiaugėsi galimybe groti Jūros šventėje ir prisipažino, kad tai - pirmasis viešas grupės koncertas nuo karantino pradžios. Būtent šis koncertas tapo šiųmetės šventės kulminacija.

Sekmadienį taip pat dar laukia renginiai. 9 valandą ryte bus pakeltas Pilies tiltas ir išlydėti istoriniai laivai, vėliau upėje vyks tradicinė žvejo regata, Kruizinių laivų terminale - gatvės krepšinio turnyras.

Sidebar placeholder