Klaipėdoje pristatyta kvapų taršos registravimo platforma
Klaipėdoje pristatyta kvapų taršos registravimo platforma

Klaipėdą ir toliau kankina taršos ir kvapų krizė, o miesto gyventojų skundai sunkiai pasiekia atitinkamų institucijų duris. Miesto savivaldybė nebepajėgia suvaldyti gyventojų nerimo ir priimti reikiamus sprendimus, užkertančius kelią augančiam žmonių pasipiktinimui valdžios neveiksnumu. Miestiečiai patys imasi iniciatyvos ir apie miesto problemas kalba vis garsiau ir daugiau ne tik socialiniuose tinkluose.

Šiandien pristatyta nauja miesto gyventojų iniciatyva – „Klaipėdos kvapas“. Tai – socialinis aplinkosaugos projektas, kurio pagrindinis tikslas – realiu laiku registruoti miesto gyventojų skundus apie taršą bei nemalonius kvapus mieste ir juos realiu laiku perduoti atsakingoms institucijoms: Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui, Klaipėdos miesto savivaldybės administracijai ir Aplinkos apsaugos departamentui. Nuo šiandien bet kuris miesto gyventojas, pajutęs nemalonų kvapą ar užfiksavęs taršą savo gyvenamajame rajone, apsilankęs internetiniame puslapyje www.klaipedoskvapas.lt gali registruoti savo skundą.

Pagrindinė projekto iniciatorė visuomenininkė Ligita Girskienė džiaugiasi, kad kartu su miesto gyventojais jiems pavyko įgyvendinti tai, ko buvo ilgai laukta ir prašyta iš miesto valdžios – galimybės rinkti ir registruoti skundus apie taršos ir smarvės protrūkius Klaipėdoje.

„Miesto gyventojai yra stipriai nusivylę aplinkosaugos institucijų abejingumu ir neveiksnumu, mums pabodo nuolatiniai nesėkmingi bandymai prisibelsti į atitinkamų institucijų duris. Esant taršos protrūkiams po darbo valandų arba savaitgaliais – galimybės registruoti skundus išvis nėra. Skambučiai trumpuoju skubios pagalbos telefonu 112 – taip pat ne išeitis, sulaukiame tik siūlymo kreiptis į aplinkosaugininkus, kurie, kaip ir kitos valstybinės institucijos, dirba tik nurodytomis valandomis darbo dienomis. Todėl labai džiaugiuosi šio internetinio puslapio atsiradimu ir bendruomenės palaikymu įgyvendinant šią iniciatyvą.  Tai suteiks galimybę kiekvienam miesto gyventojui skundus apie taršą jo gyvenamojoje aplinkoje registruoti bet kuriuo paros metu vos tik tai pajutus. Manau, kad tai yra didelis ir itin šiuolaikiškas žingsnis į priekį šioje kovoje su tarša mūsų mieste. Tikiu, kad tai išjudins esamų problemų sprendimą ir paskatins aplinkosaugos institucijų veiksnumą.“ – iniciatyvos aktualumą komentuoja L. Girskienė.

Internetiniame puslapyje užregistruoti skundai realiu laiku bus siunčiami į oficialiai nurodytus Aplinkos apsaugos departamento, Visuomenės sveikatos centro bei Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos elektroninius paštus. Visi duomenys yra automatiškai sisteminami, saugojami ir administruojami. Iniciatyvos sumanytojai pažymi, kad nesulaukus atitinkamų institucijų veiksmų joms bus teikiami skundai su pateikiamais gyventojų registruotų skundų išrašais iš šios internetinės platformos. Tikimasi, kad ši iniciatyva paskatins ir didesnį institucijų atsakingumą ir įsitraukimą į Klaipėdos miesto taršos problemų sprendimą.

Daugiau informacijos apie iniciatyvą: www.klaipedoskvapas.lt

Sidebar placeholder