"Meridiano" krantinė - iš pradžių reikia bent vizijos
"Meridiano" krantinė - iš pradžių reikia bent vizijos

Danės krantinės dalis nuo Biržos tilto iki Jono kalnelio lieka paskutinė Klaipėdos centre nesulaukusi remonto. Nors prie jos švartuojasi miesto simbolis burlaivis "Meridianas", ši istorinė miesto dalis dar neturi net vizijos, kaip ateityje turėtų atrodyti.

Klaipėdos savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Neniškis džiaugiasi, kad darbai juda kitoje upės pusėje, kur, nors sunkiai, bet pavyksta spręsti tiek krantinės, tiek skvero prie Muzikinio teatro rekonstrukcijos metu kylančias problemas. Dėl "Meriadiano" krantinės ir prie jos esančios aikštės rekonstrukcijos Savivaldybė kol kas planų neturi.

"Meridiano" atstovas Gediminas Gudavičius sako, kad situacija nėra visiškai bloga. Pagrindinė pastebima problema prie krantinės yra apšvietimas. Prie pat vandens nėra nė vieno apšvietimo stovo, o toliau esančių lempų, nors jos ir nukreiptos į krantinę, nepakanka. Anot jo, krantinė per paskutinį dešimtmetį kelis kartus buvo sulaukusi kosmetinio remonto.

Pirmiausia pačią krantinę, komunikacijas ir medinius suoliukus tvarkė "Meridiano" savininkai prieš grąžinant laivą po rekonstrukcijos 2013 metais. Po poros metų Savivaldybė finansavo krantinės plokščių keitimą ir kitus smulkius darbus. Artimiausiu metu, kai "Meridianas" bus išplukdytas remontuoti, ištuštėjusi vieta gal primins, kad ir šiai erdvei reikia permainų.

"Baigti Jono kalnelio tvarkymo darbai, nutiestas dviračių takas, krantinės iki Biržos tilto sutvarkytos, todėl logiška būtų imtis ir šios teritorijos", - sako G. Gudavičius.

Tam neprieštarauja ir Savivaldybės administracijos direktorius, tačiau šiandien miestas, panašu, yra susikoncentravęs į jau vykdomus projektus ir į artimiausius planus "Meridiano" krantinės neįtraukė.

Vizijos nėra

"Pirmiausia reikėtų diskusijos, vizijos, kas turėtų būti šioje vietoje. Vėliau reikėtų išspręsti ir finansavimo klausimą", - teigia G. Neniškis.

Pasak G. Gudavičiaus, pokalbių dėl šios vietos yra buvę nemažai ir įvairių. Vienas paskutinių, kad tai galėtų būti istorinių laivų krantinė. Tačiau kai buvo keliamas klausimas, kur būtų galima prišvartuoti karinį laivą "Sūduvis", mieste kažkas paskleidė gandą, kad "Meridianas" nepageidautų šalia matyti į atsargą išėjusio karinio laivo.

"Buvome net priversti rašyti oficialius raštus, kad neprieštaraujame, jog "Sūduvis" būtų pastatytas šalia", - prisimena G. Gudavičius. Galiausiai buvo nuspręsta "Sūduvį" statyti arčiau uosto, prie "Mėmelio miesto". Buvo pokalbių ir apie tai, kad kažkur šalia "Meridiano" galėtų atsirasti mažieji istoriniai laivai, kurie šiuo metu iš Klaipėdos išvežti saugoti į Švėkšną.

Prie krantinės esančioje aikštėje formuojasi ir kavinių bei restoranų tinklas. Praėjusiais metais šioje teritorijoje sėkmingai vyko pramoginių renginių projektas "Kaminkrečio vasara".

"Teritoriją matome kaip Žvejų gatvės tęsinį, per miesto senamiestį iki pat Jono kalnelio besitęsiančią promenadą", - savo viziją dėstė G. Gudavičius.

Taip pat šalia jau vyksta ir Šv. Jono bažnyčios, kuri taps didžiuliu traukos centru, atstatymo darbai. Akivaizdu, kad jau pribrendo laikas visus šiuos pasiūlymus susisteminti ir ieškoti geriausių sprendimų miestui. Belieka laukti tik Savivaldybės aktyvių veiksmų.

KRANTINĖ. "Meridiano" krantinės remontas kol kas neplanuojamas.

Vitos JUREVIČIENĖS nuotr.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder