Mokesčiai už darželį: įžvelgė landą piktnaudžiavimui
Mokesčiai už darželį: įžvelgė landą piktnaudžiavimui

Naująjį mokesčių už ikimokyklinio ugdymo įstaigas projektą pristačius darželių vadovams buvo pastebėta viena spraga, leidžianti apsukriems darželinukų tėvams galbūt iš viso išvengti mokesčio.

Pasak Klaipėdos savivaldybės administracijos Ugdymo ir kultūros departamento direktorės Nijolės Laužikienės, naująjį projektą norima išanalizuoti detaliai, kad ateityje nekiltų naujų diskusijų ar pagundų piktnaudžiauti.

"Pirmadienį projektą išsamiai pristatėme uostamiesčio darželių direktoriams ir paprašėme jų, kad dabar jie supažindintų su planuojamomis naujovėmis tėvus bei darželių darbuotojus. Tikimės sulaukti iš darželių bendruomenių pastabų ar siūlymų, ką dar būtų galima tobulinti", - pasakojo N. Laužikienė.

Pastabų žadama laukti iki kovo 18 d.

Vienas niuansas išryškėjo jau pirmadieninio susirinkimo metu. Pastebėta, kad siūloma tvarka gali būti sudarytos galimybės gudresniems tėvams iš viso išvengti mokesčio. Kalba eina apie tuos vaikus, kurių tėvai pasirinktų tik 4 val. ugdymo planą.

"Darželių vadovai pastebėjo, kad jei tokio darželinuko tėvai nuspręstų iš viso atsisakyti maitinimo, jie tarsi turėtų teisę sakyti, jog neprivalo mokėti ir nuolatinės 15 eurų dydžio mėnesinės mokesčio dalies, nes jie juk nesinaudoja virtuvės paslaugomis", - pasakojo N. Laužikienė.

Tiesa, higienos normose yra nurodyta, kad vaikas darželyje privalo būti maitinamas kas 3,5 val., tad, atrodytų, saugiklis yra. Visgi darželių darbuotojai svarstė, jog tėvai ras būdų, kaip šias normas apeiti. Pavyzdžiui, sakys, kad jie vaiką iš darželio gali pasiimti ir po 3,5 val. ir vis tiek atsisakys maitinimo.

Nors dabar tokių vaikų, kurių tėvai yra pasirinkę tik 4 val. ugdymo planą, Klaipėdoje yra labai mažai, svarstoma, kad tokią galimybę suuodę tėvai masiškai pradėtų rinktis trumpesnį valandų skaičių ir darželiai tiesiog neišsilaikytų.

"Taigi, šį niuansą dar reikia gerai išdiskutuoti ir išsiaiškinti, ar tikrai pagal naująją tvarką kiltų tokios grėsmės", - minėjo N. Laužikienė.

Pagal parengtą projektą, kuris pritarus miesto Tarybai įsigaliotų nuo rugsėjo 1-osios, siūloma, kad ugdymo kaštai liktų Savivaldybės, o maisto produktų pirkimas bei patiekalų gaminimas taptų tėvų rūpesčiu. Mokestis už maitinimą būtų sudarytas iš dviejų dalių - kintamosios už maisto produktus ir fiksuotos už maisto gaminimą. Siūloma, kad tuo atveju, jei vaikas nelanko darželio, tėvai neturėtų mokėti už maisto produktus, tačiau vis tiek kas mėnesį privalėtų mokėti 15 eurų už maisto gaminimą ir virtuvės išlaikymą.

Sidebar placeholder