Naujų vaikų žaidimo aikštelių - kasmet vis mažiau
Naujų vaikų žaidimo aikštelių - kasmet vis mažiau

Savivaldybės pažadai, kad kiekvienais metais Klaipėdoje bus įrengta po penkias naujas vaikų žaidimo aikšteles, subliuško. Kiekvienais metais vaikų žaidimams skiriama vis mažiau lėšų. Šiemet pagal šią programą tikimasi įrengti vos dvi aikšteles.

Trimetę programą, pagal kurią planuota kasmet įrengti po penkias, griežtus higienos ir saugumo reikalavimus atitinkančias vaikų žaidimų aikšteles viešosiose erdvėse, Klaipėdos miesto savivaldybė parengė 2018-aisiais. Tada teigta, kad vaikams skirtos naujos žaidimo aikštelės bus senamiestyje ir istorinėje miesto dalyje. Pirmaisiais programos metais už 150 tūkst. Eur įrengtos aikštelės Kretingos gatvėje, prie "Žemynos" gimnazijos, Smilties Pylimo gatvėje prie 3 namo, Koncertų salės kieme, Ryšininkų gatvėje prie 3 namo, Taikos prospekte prie 10 namo.

Tačiau jau antraisiais metais programos tikslo pasiekti nepavyko - įrengtos ne penkios, o tik trys naujos vaikų žaidimo aikštelės: Simonaitytės gatvės 17 namo kieme, Reikjaviko gatvės 20 namo kieme ir Taikos prospekto 92, 94 namų kieme. Pasak programą kuruojančios Klaipėdos savivaldybės administracijos Statinių administravimo skyriaus vedėjos Dianos Gerasimovienės, tam iš miesto biudžeto pernai buvo skirta apie 100 tūkst. Eur.

Šiemet šiai programai tęsti, anot pašnekovės, lėšos dar apkarpytos - skirti tik 75 tūkst. eurų. Už juos numatyta įrengti tik vaikų žaidimo aikšteles Šiaulių g. 13 namo kieme ir Kalnupės g. 13 namo kieme.

"Buvo priimtas sprendimas geriau įrengti mažiau, bet didesnio ploto vaikų žaidimo aikšteles. Be to, šiais metais iš Savivaldybės biudžeto, tik pagal kitą projektą, skirta lėšų ir naujai vaikų žaidimo aikštelei Poilsio parke įrengti, nes senoji po aštuonerių metų eksploatacijos jau buvo netinkama naudoti", - aiškino D. Gerasimovienė.

Prasidėjus paskutiniam vasaros mėnesiui, numatytoje aikštelei vietoje tik pradedami žemės kasimo darbai. Poilsio parke įrenginėjamos naujos aikštelės vaikai taip pat sulauks ne anksčiau kaip rugsėjo viduryje, visą vasarą poilsio erdvę užėmę statybininkai.

TEMPAS. Poilsio parke įrenginėjamos naujos aikštelės vaikai sulauks ne anksčiau kaip rugsėjo viduryje, visą vasarą poilsio erdvę užėmę statybininkai.

"Šis 196 tūkst. eurų vertės projektas užtruko todėl, kad rangos darbai nupirkti tik iš trečio karto. Pirmus kartus buvo skundžiami viešųjų pirkimų rezultatai. Bet kuriuo atveju senosios aikštelės jau nebuvo galima naudoti. Tie patys rangovai ją pašalino ir stato naują", - teigė D. Gerasimovienė.

Anot pašnekovės, programa, pagal kurią atnaujinamos vaikų žaidimo aikštelės, bus tęsiama, tačiau kiek naujų aikštelių ir kur atsiras kitais metais, dar nesuplanuota.

Kartu yra šalinami ir taisomi seni vaikų žaidimo įrenginiai, kurių uostamiestyje skaičiuojama daugiau kaip tūkstantis. Įvardinti šių darbų apimties ir tam panaudotų lėšų skaičių pašnekovė negalėjo, sakė, kad tai - nuolatinis procesas ir skaičiai kinta.

Vakarų Lietuvos tėvų forumo pirmininkė Aušra Zarambienė kritikavo uostamiesčio vaikų žaidimo aikštelių atnaujinimo programą prieš dvejus metus ir dabar nuomonės nepakeitė.

"Jau tada sakiau, kad Klaipėdos miesto savivaldybės administracija elgiasi neūkiškai, įrenginėdama vos keletą brangių vaikų žaidimo aikštelių toli nuo gyvenamųjų namų. Tėvai, vakare grįžę po darbo, tikrai nevažiuos ieškoti žaidimo aikštelės vaikui. Jiems aktualu, kad tokia būtų jų kieme.

Pažymėtina, kad vienokie ar kitokie vaikų žaidimo įrenginiai ir yra kas antrame kieme. Dažnai jiems reikia visai nedidelio remonto ir vaikai turėtų veiklos prie savo namų. Tačiau šie įrenginiai prie daugiabučių namų yra apleisti, o investuojami dideli pinigai vien tam, kad būtų išpildyti perdėti reikalavimai, kad aikštelės būtinai būtų su gumine danga, iš sertifikuotų medžiagų ir pan. Patirtis rodo, kad net griežčiausi reikalavimai aikštelėms neapsaugos vaikų nuo galimų susižeidimų", - svarstė A. Zarambienė.

Sidebar placeholder