Nesutaria dėl naujos sporto bazės
Nesutaria dėl naujos sporto bazės

Jau netrukus turi paaiškėti, ar miestas sutiks, kad vietoje antrosios vandenvietės koncesininkas statytų naują sporto kompleksą - sporto aikštelių bazę (SAB).

Šiuo metu miesto Tarybos komitetuose svarstomas sprendimas, kuriuo politikams bus siūloma pritarti Klaipėdos sporto ir laisvalaikio komplekso statybos, valdymo ir naudojimo perdavimui privačiam partneriui pagal koncesijos sutartį.

Jeigu miesto Taryba pritars, bus ieškoma koncesininko, kuriam būtų perduotas Savivaldybei priklausantis turtas Ryšininkų g. 11 (buvusios II-os vandenvietės teritorija).

Savivaldybės administracijos Turto skyriaus vedėjas Edvardas Simokaitis komiteto nariams aiškino, kad finansinė projekto rodiklių analizė parodė, jog projektą tikslinga įgyvendinti koncesijos būdu.

Koncesijos sutartis būtų pasirašoma 25 metams, o koncesijos mokestis būtų pradėtas mokėti nuo trečiųjų metų. Skaičiuojama, kad per 23 metus Savivaldybė koncesininkui sumokėtų apie 18,884 mln. eurų, t. y., 821 tūkst. eurų kasmet.

Pasak E. Simokaičio, sporto komplekse planuojama įrengti dvi ledo ritulio, dailiojo čiuožimo, greitojo čiuožimo aikštes ir penkias universalias aikšteles, kuriose galėtų vykti rankinio, salės futbolo, teniso, tinklinio, badmintono, krepšinio treniruotės ir varžybos, taip pat projekte buvo numatytos skvošo, akmenslydžio sportui pritaikytos aikštės.

"Taryba turi nuspręsti, ar šis projektas turi būti įgyvendinamas, ar ne. Jeigu taryba nepritars, procedūros nebus pradedamos", - komiteto nariams sakė E. Simokaitis.

Jo teigimu, tai būtų pirmasis projektas Klaipėdoje, kuris nuo pat pradžių būtų atiduodamas koncesininkui, kuris objektą statytų už privačias lėšas. Pasibaigus koncesijos sutarčiai SAB būtų perduota Savivaldybei.

Komitetas nepritarė

Vis dėlto pateiktas projektas Miesto plėtros ir strateginio planavimo komitete susilaukė priekaištų. Komitete dirbanti vicemerė Judita Simonavičiūtė, teigė pasigedusi projekto derinimo su atsakingais asmenimis, viešų pristatymų.

"Kuruoju sportą, bet nieko nežinau", - stebėjosi J. Simonavičiūtė.

Pasak jos, pirmiausia reikia įsivertinti poreikį - ar iš tikrųjų toks objektas reikalingas, kokių miesto valdomų salių bus atsisakyta, jeigu naujoji bazė bus pastatyta, ir t. t.

Komiteto pirmininkas Algirdas Grublys gynė projektą - esą poreikis tikrai yra, nes Klaipėda net neturi savo ledo arenos, o ledo ritulio ir čiuožimo sporto atstovai treniruojasi ir varžybas rengia "Akropolyje". A. Grublys sakė girdėjęs, kad "Akropoliai" ketina atsisakyti ledo aikštelių, tada esą ledo sportininkai Klaipėdoje visai nebeturės vietos.

J. Simonavičiūtė teigė, kad tokio objekto investicinis projektas turi būti aprobuotas Savivaldybės administracijoje, nes kalbama apie nemažą sumą.

"Tokia suma yra lindimas į miesto biudžetą kiekvienais metais. Reikia rimtai pagalvoti", - nuomonę išsakė J. Simonavičiūtė.

Balsuojant komitete ji buvo prieš, Valdemaras Anužis ir Jurgita Choromanskytė susilaikė, o A. Grublys buvo už. Aldona Staponkienė buvo išreiškusi pritarimą, tačiau vėliau sakė savo nuomonę pakeitusi.

"Tai tarsi pakišimas - jeigu mes pritarsime, tai bus pagrindas spręsti, o vėliau galime likti kalti", - abejojo siūlymui nepritarę ir susilaikę politikai.

SAB įgyvendinimo koncesijos būdu klausimą Klaipėdos miesto taryba turėtų svarstyti šį ketvirtadienį vyksiančiame posėdyje.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder