Po ilgos tylos - vangi ministerijos reakcija
Po ilgos tylos - vangi ministerijos reakcija

Kai kurioms šalies ligoninėms pasivyti Sveikatos apsaugos ministerijos žaibiškai skelbiamus pakeitimus tapo sunkiai įveikiama užduotis.

Štai sunkiai sergančios klaipėdietės dukra Laima (vardas pakeistas, redakcijai žinomas), prasidėjus karantinui, liko apstulbusi - pasitikusi savo motiną, iš Palangos atvežtą greitosios pagalbos automobiliu į Klaipėdos medicininės slaugos ligoninę, ji netrukus sužinojo, kad ligonė bus vėl vežama į Palangos reabilitacijos ligoninę, kurioje prieš tai ir gulėjo.

Dar balandžio 6 dieną "Vakarų ekspresą" pasiekusiame laiške pašnekovė stebėjosi, kad jos motina į Klaipėdą buvo atgabenta net be apsaugos priemonių - tai ji esą matė savo akimis. Be to, moteris teigė, kad Klaipėdos medicininėje slaugos ligoninėje jos mama nebuvo priimta todėl, kad Palangoje medikai jai neatliko tyrimo dėl COVID-19, nors toks reikalavimas buvo numatytas Sveikatos apsaugos ministerijos nurodyme.

Taigi, sunkiai serganti moteris turėjo ištverti bereikalingą kelionę pirmyn ir atgal iš Palangos ir Klaipėdos, o jos dukra liko nežinioje - medikai, teigė ji, situacijos tiesiog jai nebekomentavo.

Su Palangos reabilitacijos ligoninės atstovais "Vakarų ekspresui" susisiekti nepavyko - į telefono skambučius niekas neatsakė.

Regis, iššūkiu reaguoti į tai, kad jų sprendimų įgyvendinimas trinka, tapo ir patiems Sveikatos apsaugos ministerijos pareigūnams - apie šią situaciją valdininkų pasiteiravome dar balandžio 6 dieną, tačiau atsakymo teko laukti ilgai.

Galiausiai gegužės 13 dieną, kai žurnalistai ministerijai priminė, kad reikėtų panagrinėti šią situaciją, "Vakarų ekspresas" sulaukė SAM Spaudos tarnybos patarėjo Vytauto Beniušio atsakymo. Tačiau apie tai, kad bus imamasi kažkokių veiksmų, kad kylančios problemos būtų sprendžiamos efektyviau, neužsiminta - tiesiog konstatuota, kad situacija galėjo būti sprendžiama kitaip.

"Iš pateikto situacijos aprašymo galima daryti prielaidą, kad reabilitacijos įstaiga organizuodama pacientės išrašymą ir perkėlimą į kitą asmens sveikatos priežiūros įstaigą (ASPĮ) galimai neatsižvelgė į neseniai atliktus teisės akto pakeitimus (2020-04-02 buvo ketvirtadienis, 2020-04-06 - pirmadienis), kuriais buvo įvesta prievolė atlikti tyrimą dėl COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) prieš perkeliant pacientą į palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninę. Gydymo įstaigos turėtų sekti teisės aktų pakeitimus ir jais vadovautis.

Aprašomu atveju, atsižvelgiant į reikalavimus dėl asmens apsaugos priemonių naudojimo visuomenei, pacientei prieš pervežant iš vienos įstaigos į kitą turėjo būti uždėta medicininė veido kaukė.

Sveikatos apsaugos ministerija apgailestauja dėl susiklosčiusios situacijos ir pacientei sukeltų nepatogumų", - laiške rašė Vytautas Beniušis.

"Mama yra nevaikštanti, paguldyta mašinoje, serga hipertenzija, cukriniu diabetu, jai diagnozuota ir plaučių pneumonija bei kitos ligos", - apie tai, kokios būklės ligonei teko ištverti ligoninės ir ministerijos nesusikalbėjimą, pasakojo pacientės dukra Laima.

Sidebar placeholder