Sergančiųjų COVID-19 skaičius uostamiestyje - stabilus
Sergančiųjų COVID-19 skaičius uostamiestyje - stabilus

Mažėjant užsikrėtusiųjų koronavirusu skaičiui, Klaipėdos ligoninių vadovai tikina, jog atsipalaiduoti ar sušvelninti griežtas karantino sąlygas - dar ne laikas. Per daug atsipalaidavus, tikėtina, jog virusas gali sugrįžti su dar didesnėmis pasekmėmis.

Antrasis karantinas Lietuvoje buvo paskelbtas 2020 m. lapkričio 7 dieną, tad jau tris mėnesius gyvename karantino sąlygomis. Ir nors ligoninėse koronavirusu užsikrėtusių pacientų apgultis mažėja, tačiau gydytojai pataria likti budriems.

"Bendrai vertinant situaciją, pagerėjimas yra jaučiamas, bet viskas labai greitai keičiasi. Imant pastarąsias dvi ar tris savaites, tai tikrai palengvėjimas jaučiasi ir jis beveik yra stabilus. Tačiau nėra taip, kad situacija iš esmės pagerėjo ir jau galime švelninti karantiną ar kažką keisti", - tikino Klaipėdos universitetinės ligoninės vyr. gydytojas Vinsas Janušonis.

Jam pritarė ir Respublikinės Klaipėdos ligoninės direktorius Darius Steponkus, kuris sakė, jog sergančiųjų COVID-19 skaičius stabilizavosi ir jau nebemažėja.

"Savaitgalis buvo panašus į visus ponaujametinius savaitgalius, gana ramus ir stabilus. Pacientų skaičiaus mažėjimo šiuo metu nebematome, jis yra sumažėjęs iki tam tikros ribos. Jei lygintume patį piką, kuris buvo gruodžio mėnesį, ir dabar, tai sergančiųjų yra sumažėję apie 50 proc.", - tikino D. Steponkus.

Klaipėdos universitetinėje ligoninėje, pirmadienio duomenimis, buvo 82 koronavirusu užsikrėtę pacientai, iš kurių 20 - Reanimacijos skyriuje, o 14 ventiliuojami plaučiai.

Pasak D. Steponkaus, Respublikinės Klaipėdos ligoninės Reanimacijos skyriuje, pirmadienio duomenimis, buvo užpildytos visos 8 COVID-19 pacientams skirtos lovos. Iš 56 koronaviruso kamuojamų pacientų 80 proc. reikalinga deguonies terapija.

Protrūkiai

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro duomenimis, nauji COVID-19 ligos protrūkiai uostamiestyje buvo fiksuoti Klaipėdos maisto pramonės įmonėje, kur registruoti du infekcijos atvejai. Taip pat registruoti COVID-19 atvejai, siejami su protrūkiais Klaipėdos lopšeliuose-darželiuose "Inkarėlis", "Pumpurėlis", "Pušaitė" ir "Puriena". Visų fiksuotų atvejų epidemiologinė diagnostika dar tęsiama.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder