Šv. Jono bažnyčia Klaipėdoje bus atstatoma etapais
Šv. Jono bažnyčia Klaipėdoje bus atstatoma etapais

Klaipėdos senamiestį papuošianti šv. Jono bažnyčia bus atstatoma etapais. Pirmiausiai iškils bokštas.

Klaipėdos miesto savivaldybės miesto plėtros ir strategini planavimo komitetas pirmadienį pritarė, kad bažnyčia būtų atstatoma etapais. Norima, kad pastato projektuotojas būtų parinktas ne architektūrinio konkurso būdu, siekiant įgyvendinti projektą etapais.

Šios bažnyčios atkūrimas yra pripažintas valstybei svarbiu objektu. Jau prieš penkerius metus buvo sutarta, kad atstatoma bažnyčia bus autentiškos išvaizdos. Tokia, kokia buvo iki Antrojo pasaulinio karo.

Bažnyčios atstatymo darbus planuojama atlikti per keturis etapus: atstačius bokštą, likusią bažnyčios dalį, įrengiant interjerą, sutvarkant aplinką.

Anot komiteto pirmininkės Juditos Simonavičiūtės, bažnyčias atstatymas užtikrins miesto istorijos tęstinumą. „Pritarę sprendimui leisti atkurti bažnyčią etapais, mes atversime galimybę bendruomenei ištiesti ranką gauti paramą statyboms. Bus ieškoma šaltinių ir užsienyje“, - tikino J.Simonavičiūtė.

Šiemet bažnyčios vietoje Turgaus gatvėje buvo atlikti archeologiniai kasinėjimai: tirta teritorija, kur iki karo stovėjo vienas gražiausių miesto statinių. Tikimasi, kad baigus šiuos darbus, bus galima pradėti realų atstatymą.

Sidebar placeholder